Droga 66: Cool Spring Station

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Droga 66 to miejsce kultowych stacji benzynowych. Jedna z nich o nazwie Cool Spring Station to zdecydowanie najbardziej fotogeniczna ze wszystkich lokalizacji na drodze 66.

To miejsce to prawdziwa perełka, ukryty klejnot drogi 66, który zachwyci Cię pod każdym względem. Warto również wspomnieć, że ta historyczna stacja benzynowa została odwzorowane w filmie Disneya “Cars” (Auta) pod nazwą Chłodnia Górska.

Podróżując Drogą 66 z Kalifornii w stronę miasteczka Kingman i Seligman w Arizonie nie sposób przejechać obok Cool Spring Station obojętnie nie zauważając tego miejsca. Niski, stojący samotnie pośród pustynnych krajobrazów budynek Arizony wpadnie w oko każdemu, kto podróżując Drogą 66 wypatruje lokalnych perełek.

Kolorowe, oldschoolowe dystrybutory benzyny, powiewające na wietrze flagi, wypłowiałe od słońca drewniane stoły i krzesła to idealne tło do pamiątkowych zdjęć. A gdy wejdziesz do wnętrza, przygotuj się na podróż w czasie – w lata świetności Drogi 66.
Znajdziecie tutaj tutaj fantastyczny wybór pamiątek i gadżetów związanych z Route 66. Koszulki, czapki, plakaty, tablice rejestracyjne, oraz wiele unikalnych i naprawdę dziwacznych przedmiotów, których próżno szukać gdzieś indziej.

Stara stacja benzynowa na Route 66
Wewnątrz mamy piękny polski akcent
Stacja benzynowa na Route 66
Niestety nie znajdziecie paliwa na tej wyjątkowej stacji benzynowej.

Powstała w 1920 roku Cool Spring Station była ostatnim przystankiem dla ówczesnych kierowców tuż przed wjazdem na nieprzyjazne tereny Pustyni Mojave. Stała się oazą w której mogli odpocząć, sprawdzić stan techniczny samochodu, dokonać drobnych napraw i być może coś przekąsić.

Stacja Benzynowa na Drodze 66
Widok na stację praz Drogę 66 – zauważcie namalowany na asfalcie znak Route 66. To idealne miejsce do zdjęć.

Zupełnie przez przypadek dowiedziałem się od właściciela, że w weekendy pojawia się przed stacją grill na którym przyrządzają smakowite hamburgery i hot-dogi. W sklepiku na stacji można oczywiście też kupić kolorowe oranżady (Amerykanie nazywają je po prostu soda), różne kanapki i wrapsy, które serwowane są z domową salsą.

Stare Samochody na Drodze 66
Klasyczne samochody to idealny obiekt do zdjęć.
Stary Samochód na Route 66
Niektóre z pojazdów niestety nie nadają się do użytku.

Odwiedzając to miejsce musicie pamiętać, że Góry Czarne (na granicy których leży stacja) to kraina zimnych jesiennych wiatrów, gwałtownych powodzi (Flash Flood) pojawiających się najczęściej w styczniu. Fala upałów trwa tutaj od maja do września więc tak naprawdę to miejsce ma zaledwie kila miesięcy aby cieszyć się prawdziwą, sielankową pogodą.

Gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne nie odstraszają jednak miłośników Route 66, którzy w tym miejscu pojawią się o każdej porze roku. Cool Spring Station to zdecydowanie coś więcej niż tylko kolejny przystanek na Route 66. To doświadczenie drogi 66, którego nie można przeoczyć.

Planujesz podróż Drogą 66 ? Przeczytaj koniecznie mojego ebooka 23 NAJLEPSZE LOKACJE NA DRODZE 66 W ARIZONIE I KALIFORNII.

Droga 66 - książka (ebook) przewodnik
Droga 66 – Kultowe miejsca, które powinieneś zobaczyć na Route 66.

Lokalizacja GPS: 8275 Oatman Road, W Historic Rte 66, Golden Valley, Arizona

DROGA 66 – więcej informacji:
Gdzie można zrobić zdjęcie znakiem Route 66
Miasteczko Seligman
Droga 66 – wszystkie wpisy

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Sedona Subway: Sekretna Jaskinia

Sedona to nie tylko jedne z najciekawszych szlaków w USA ale również unikalne jaskinie, które wciąż są na...

Arizona: Page i Lake Powell – najciekawsze atrakcje.

Jezioro Lake Powell to jedna z największych atrakcji turystycznych leżących na granicy dwóch stanów Utah i Arizony. Jest...

Kanion Kolorado. Najlepsze Punkty Widokowe.

Który z punktów widokowych w Wielkim Kanionie Kolorado jest najlepszy? Który z nich wypełni Twoje serce podziwem i...

Stud Horse Point . Przepiękne formacje Hoodoos (Arizona)

Arizona to wyjątkowe krajobrazy i wciąż jeszcze mało uczęszczane przez turystów przepiękne lokalizacje. Jedną z perełek tego stanu jest...