Szlak Queen’s Garden w Bryce Canyon (Utah)

Szlak-Queens-Garden-Bryce-Canyon

Formacje Hoodoos, klify, iglice, łuki, tunele, wąwozy i niewielkie kaniony. Te wszystkie atrakcje to tylko część przepięknego i nadzwyczaj barwnego szlaku Queen’s Garden który jest częścią Parku Narodowego Bryce Canyon National Park.

Queen’s Garden to chyba najbardziej kolorowy ze szlaków na jaki można wyruszyć odwiedzając Bryce Canyon. Ponieważ jest on stosunkowo krótki i technicznie łatwy do pokonania dla przeciętnego turysty – mogę go śmiało polecić jako jeden z obowiązkowych punktów programu zwiedzania Bryce Canyon.

Szlak zaprowadzi was łagodną, ubitą ścieżką prawie sto metrów poniżej krawędzi kanionu , wprost do krainy przedziwnych geologicznych formacji zwanych Hoodoos. Będziecie zaskoczeni tym jak nieprzewidywalna potrafi być natura. Trwające przez tysiące lat procesy erozji wrzeźbiły w delikatnych wapiennych skałach osadowych otaczających Bryce Canyon tak niesamowite kształty i kolory.

Szlak Queen’s Garden – opis.

Początek przygody z Queen’s Garden zaczynamy w północnej części parku tuż przy punkcie widokowym Sunrise Point. Tutaj znajduje się zejście w głąb Bryce Canyon.
Już pierwsze kilkanaście metrów na szlaku ukazuje nam zupełnie inną (zdecydowanie lepszą) perspektywę, z której będzie można obserwować kolorowe formacje skalne.
Wędrówka pomiędzy wapiennymi iglicami czy wykutymi przejściami to niczym odkrywanie krainy baśniowego labiryntu. Zachęcam (w miejscach gdzie jest to dozwolone) delikatne zejście z wyznaczonego szlaku i penetrację tej dziwnej krainy na własną rękę.
Część szlaku prowadzi przez niewielkie przestrzenie porośnięte Sosnami Karłowatymi oraz egzotycznymi Manzanita Trees, których dziwacznie powykręcane pnie i gałęzie wspaniale prezentują się na zdjęciach.

Ostatnie kilkadziesiąt metrów na szlaku to miejsce w którym ścieżka rozdziela się w dwóch kierunkach (tzw. Trails Junction). Tutaj oficjalnie kończy się Queen’s Garden a dalszy hiking w lewą lub prawą stronę to wejście na sąsiedni szlak Navajo Loop.
Polecam jednak kontynuować trasę; wybierając kierunek w prawą stronę. Doprowadzi Was to po około 450 metrach do słynnych “serpentyn”. To technicznie łatwe podejście, aczkolwiek dla osób nie mających dobrej kondycji fizycznej nie lada wyzwanie. Nagrodą za dotarcie do ostatniego, wykutego w skale stopnia niechaj będzie widok na słynną formację Hoodoos zwaną Thorn’s Hammer

Szlak Queen’s Garden – informacje

Szlak dostępny jest dla turystów przez większość dni w roku. Zimą, gdy opady śniegu są obfite lub występują niebezpieczne oblodzenia możliwe są czasowe zamknięcia szlaku. Zawsze, przed wyjściem na szlak w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych należy skonsultować plany zwiedzania z Park Rangers.
UWAGA: Bryce Canyon położony jest na wysokości prawie 2500 metrów, opadów śniegu można się spodziewać już w połowie października.

Całkowity czas przeznaczony na wyprawę: max 2h30min
Długość szlaku: około 3.84 km
Czas na szlaku: około 2 h. (wliczając przejście częścią Navajo Loop)
Stopień trudności: bardzo łatwy/łatwy
Dostępność: zimą możliwe czasowe zamknięcia szlaku
Szlak: piach/skała (10%/90%)
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 37.628371, -112.162898

 

Pawel P. © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
ODKRYJ AMERYKĘ z moim planem PODRÓŻY - KLIK
....KUP MI KAWĘ
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię