Heart Rock – Park Narodowy Joshua Tree

Heart Rock Joshua Tree

Joshua Tree to jeden z najciekawszych Parków Narodowych, który polecam odwiedzić w czasie podróży i wypraw po Kalifornii. Joshua Tree uznawany przez wiele osób za najlepszy park w całych Stanach Zjednoczonych pod względem ilości i różnorodności miejsc kempingowych.

Unikalne i wciąż nieodkryte formacje skalne rozrzucone gdzieś, niczym perełki pośród pustynnego krajobrazu Mojave Desert. To właśnie wyróżnia Joshua Tree.  Park stał się miejscem które wciąż potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych turystów i właśnie dla tego przyciąga co roku setki tysięcy osób.

Znaczna część parku dzięki gorącemu i suchemu klimatowi oraz ogromnej przestrzeni  (3196 km² ) wciąż jeszcze znajduje się poza zasięgiem większości turystów. Możecie tutaj w dalszym ciągu odnaleźć nigdy dotąd nie widziane i nie nazwane przedziwne dzieła matki natury.

Heart Rock – Kamienne Serce.

W czasie wizyty w Parku Joshua Tree napotkacie wręcz niewiarygodne ilości głazów, kamieni i skał o przeróżnych kształtach i rozmiarach. Jest jednak pośród nich jedna perełka. To głaz (a może to skała) w kształcie wręcz idealnego serca! Heart Rock to jedno z najpiękniejszych i najbardziej zaskakujących miejsc w całym parku, które na szczęście jeszcze nie zostało odkryte przez tłumy turystów. Zapraszam więc do odwiedzenia tej samotnej i romantycznej lokalizacji (najlepiej we dwójkę).

Heart Rock- szlak.

Aby dotrzeć do Heart Rock musicie na początku dojechać do znanej formacji o nazwie “Arch Rock” znajdującej się w północnej części parku, tuż przy kempingu White Tank Campground. Ponieważ w parku lokalizacje nie mają adresów GPS, dotrzecie tam najszybciej korzystając z darmowej mapki, którą otrzymuje każda osoba przy wjeździe do Joshua Tree National Park.
Przy White Tank  Campground możecie zostawić samochód na prowizorycznym, wytyczonym za pomocą kamieni parkingu i wyruszyć na szlak.
Jako doskonały punkt odniesienia i kierunek marszu powinna posłużyć Wam formacja Arch Rock, do której prowadzi łatwy, oznaczony szlak.
Po około 15 minutowym marszu z łatwością dostrzeżecie Arch Rock – prawie dziesięciometrowy łuk rozpostarty ponad olbrzymimi głazami.

Heart Rock- w poszukiwaniu kamiennego serca.

Lokalizacja “Kamiennego Serca” nie jest wcale łatwa do odnalezienia pośród setek podobnych do siebie głazów rozrzuconych praktycznie aż po horyzont. Pomimo, że znajduje się ono niecałe 250 metrów od formacji Arch Rock trzeba trochę się namęczyć aby dotrzeć w jego pobliże i w ogóle go zauważyć. Proszę pamiętać, że patrząc pod “złym kątem” możecie ominąć kamienne serce będąc tuż obok.
Teren nie jest technicznie trudny, aczkolwiek musicie być przygotowani do przeciskania się przez mniejsze lub większe szczeliny czy wchodzenia i schodzenia z olbrzymich kamieni.
Pośród tych skalnych zakamarków starajcie się wypatrzeć słabo widoczną, udeptaną ścieżkę wijącą się gdzieś pośród skałek, drzewek Jozuego i kaktusów.

Heart Rock- informacje

Całkowity czas przeznaczony na wyprawę: 30 min
Długość szlaku prowadzącego do formacji: około 900 m.
Czas na szlaku: około 25 min (w jedną stronę)
Stopień trudności: bardzo łatwy/łatwy
Dostępność: przez cały rok
Szlak: piach/żwir/skała (30%/10%/60%)
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 33°59’17.2″N 116°00’48.3″W

lokalizacja

Zwiedzaj Kalifornię z moim planem - KLIK
....KUP MI KAWĘ
Pawel P. © 2019 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

 

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię