Olmsted Point – Yosemite

Yosemite-Punkt-Widokowy-Olmsted-Point

Park Narodowy Yosemite to bezsprzecznie jeden z głównych symboli Stanów Zjednoczonych. Przepiękna przyroda, zapierające dech widoki, szlaki, majestatyczne klify i słynne wodospady. Yosemite odwiedzamy jest co roku przez kilka milionów turystów z całego świata. Zapraszam do spojrzenia na niewielki (aczkolwiek przepiękny) fragment parku Yosemite z punktu widokowego Olmsted Point.

Punkt widokowy i krótki szlak Olmster Point to jedno z najciekawszych miejsc znajdujących się na drodze nr 120 (Tioga Pass), która prowadzi północno-zachodnią częścią Yosemite. Tioga Pass to najwyżej położona dróg w Kalifornii. Została wybudowana wysokości 3030 m. Część trasy prowadząca przez najwyższe górskie partie jest przejezdna i dostępna dla turystów tylko przez cztery do pięciu miesięcy w roku. Tym samym punkt widokowy Olmsted Point jest również dostępny gdy droga nr 120 jest przejezdna.

Olmsted Point – informacje o szlaku.

Długość szlaku: 0.4 km
Czas na szlaku: około 10-15 min (w obie strony)
Stopień trudności: bardzo łatwy
Dostępność: tylko gdy Tioga Pass jest otwarta (więcej info tutaj)
Szlak: 100% skała
Pozwolenie: Brak
Lokalziacja GPS: 37.810800, -119.485414
Koszt: $25 opłata za wjazd na teren Parku Narodowego Yosemite

Olmsted Point – lokalizacja szlaku.

Szlak i punkt widokowy znajdują się przy drodze nr 120 (Tioga Pass) mniej więcej około 45 km od wschodniego wjazdu do Parku Narodowego Yosemite (Tioga Pass Entrance Station). Tuż po drodze znajduje się niewielka zatoczka (miejsca parkingowe) gdzie można zostawić samochód i stąd również rozpoczyna się krótki szlak prowadzący na szczyt punktu widokowego (observation point).

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
Olmsted Point to głownie przepiękny widok na majestatyczny Half Dome oraz Cloud Rest. Warto zabrać ze sobą lornetkę. Przy dobrej widoczności powierza łatwo można dostrzec sylwetki turystów wspinających się na szczyt Half Dome. Z obserwation point dobrze jest również widoczne jezioro Tenaya Lake znajdujące się w północnej części parku Yosemite.

Galeria podróżników:

Jeśli chcesz dodać swoje zdjęcia ze szlaku Olmsted Point- KLIKNIJ TUTAJ


Aktualizacja: luty 2019
Pawel P. © 2018 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
ODKRYJ AMERYKĘ z moim planem PODRÓŻY - KLIK
....KUP MI KAWĘ

2 komentarze

  1. Witaj Pawle,
    Chcialabym, jesli moge zapytac Cie o park Yosemite. W USA bedziemy 3 tyg i bardzo chcemy ten park odwiedzic. Bedziemy podrozowac z Las Vegas a naszym punktem docelowym bedzie San Francisko. Napewno pojedziemy po drodze do Death Valley, ale nie moge zabardzo znalesc informacji na temat ciekawych miejsc w Parku Yosemite ( takiego najlepiej w formie mapki) . Mamy na tren park 3 dni. Niewiem czy rezerwowac jeden hotel, czy moze spac codziennie w innym miejciu, co w sumie mialo by sen, aby codziennie nie wracac do punktu wyjscia. Jesesmy osobami aktywnymi fizycznie, a zatem chcielibysmy czas w tym miejscu spedzic aktywnie. Czy 3 dni to wystarczajaco czasu, aby cos ciekawego zobaczyc? Gdzie spac, bo ceny w samym parku sa porazajace …

    Dzieki rowniez za czas i prace, ktora wlozyles w te stonie. Bardzo mi pomogla i mysle, ze do wyjadu jeszcze pomoze. Pozdrawiam

  2. Hej Kasia. Tak zgadza się ceny w Parku Yosemite jak i w miasteczkach które są bazą wypadową do Yosemite są wysokie. Taki urok tego miejsca.
    Logistycznie najlepszymi miejscówkami do spania są Oakhurst lub Mariposa. W 3 dni można już sporo zobaczyć. Odezwij się proszę na emaila interameryka@gmail.com podpowiem Ci jak zagospodarować plan na 3 dni zwiedzania Yosemite. Za dużo byłoby opisywania w komentarzu….

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię