DUMBO – widok na Manhattan Bridge

Nowy-Jork-Widok-Manhattan-Bridge

Turyści przyjeżdżający do Nowego Jorku często gromadzą się w dzielnicy DUMBO na Brooklynie aby uwiecznić na zdjęciu ten jeden z najciekawszych i najbardziej popularnych punktów w NY.

To widok na Manhattan Bridge z wpisującym się idealnie w tło (pomiędzy podporami mostu) ikoną miasta;  budynkiem Empire State Building – powoli staje się kultowym kadrem z Nowego Jorku. Wypiera on z internetowych notowań “Top 10 Places to Photograph in New York City” klasyczne miejsca tj. Empire State Building, One World Observatory, Central Park, Statua Wolności czy Brooklin Bridge.

Gdy dotrzecie do tego miejsca możecie być pewni, iż znajdziecie się w towarzystwie co najmniej kilku osób próbujących uwiecznić swój wizerunek na tle gigantycznej konstrukcji mostu Mannhatan Bridge.
Będąc w tej lokalizacji nie jest trudno przenieść się wyobraźnią na plan filmowy hitu “Dawno temu w Ameryce” (Once Upone Time in America – reż. Sergio Leone), którego głównym motywem stał się właśnie ten widok.

Scena-Dawno-Temu-w-Ameryce
Plakat z Filmu ” Dawno Temu w Ameryce” – reż. Sergio Leone

Widok na Manhattan Bridge – lokalizacja

Brukowana “kocimi łbami” uliczka Washington St. biegnąca pomiędzy wysokimi, ceglanymi budynkami to doskonałe miejsce na niezapomnianą i oryginalną pamiątkę z wizyty w Nowym Jorku. Widok z tego punktu znajduje się na liście najbardziej fotografowanych miejsc w aplikacji instagram (zobacz TUTAJ).

Widok-Most-Manhattan-Bridge-DUMBO
Nocny widok na most Manhattan Bridge
Empire-State-Building-DUMBO
Empire State Building idealne wpisuje się w konstrukcję mostu.

Dokładny adres lokalizacji to: 18 Adams St. Brooklin, New York

Widok: Google Street View

....KUP MI KAWĘ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię