Red Reef Trail – Utah

Utah, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych geologicznie stanów w USA. Pośród wielu znanych szlaków znajdujących się w Parkach Narodowych takich jak Zion, Bryce Canyon, Arches czy Canyonlands wciąż można odkryć lokalne perełki. Przepiękne miejsca do których można wybrać się na wspólną rodzinną wyprawę.

Zapraszam do odwiedzanie mało znanego, aczkolwiek przepięknego miejsca zwanego Red Cliffs Recreation Area w którym polecam szlak Red Reef Trail.
Red Cliffs Recreation Area to niespełna godzinna jazda samochodem z Parku Narodowego Zion. Jeśli po zwiedzaniu Zion National Park kolejnym etapem podróży jest Las Vegas lub Salt Lake City koniecznie polecam wygospodarować dodatkowe 4h aby dojechać do Red Cliffs, wyjść na szlak, zachwycić się widokami i wrócić z pięknymi zdjęciami czerwonych skał, strumieni i małych oczek wodnych.
W czasie godzinnego spaceru będziecie mieć okazję wspiąć się (używając zamocowanej na stałe w skale linie) na niewielkie wzniesienie, pokonać leniwe strumienie (świetna zabawa dla dzieciaków), zażyć kąpieli w jednym z oczek wodnych (woda jest bardzo zimna) i dotrzeć do wąskiego kanionu w którym ściany oddalone są od siebie około 80-100 cm.

Red Reef Trail – informacje o szlaku.

Długość szlaku: 2.35 km
Czas na szlaku: około 60-90 minut (w obie strony)
Stopień trudności: bardzo łatwy
Dostępność: marzec-listopad (w zimie jest duże oblodzenie)
Szlak: 70% piach 15% kamienie 15% woda
Pozwolenie: Brak
Lokalziacja GPS: 37.224529, -113.406371
Koszt: $5 opłata za wjazd na teren Recreation Area

Red Reef Trail – lokalziacja szlaku.

Wejście na szlak znajduje się tuż przy niewielkim parkingu na terenie kempingu Red Cliffs Campground. Jadąc od Zion National Park należy się kierować do miejscowości Harrisburg (punkt orientacyjny: 903 Old Hwy 91 Hurricane) a następnie przejechać wąską lokalną drogą pod autostradą nr 15.
Proszę wypatrywać znaków “Red Cliffs Recreation Area”. Na rozwidleniu dróg należy skręcić w lewo. Po około 500m znajduje się Ranger Station. Tutaj należy uiścić opłatę $5.
Na terenie kempingu dostępne są również prymitywne toalety.

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
W czasie opadów deszczu (które w tych rejonach są krótkie ale obfite) szlak może być częściowo niedostępny. Jedne z największych atrakcji i najciekawszych formacji skalnych znajdują się w korycie strumienia. Wysoki poziom wody skutecznie wówczas uniemożliwia dokładne spenetrowanie tych miejsc.
....KUP MI KAWĘ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię