Kalifornijska “Jedynka” – bieżące informacje

Na tej stronie znajdziecie aktualne informacje o warunkach drogowych (zamknięciach i objazdach) na kalifornijskiej drodze nr 1 – słynnej “jedynce” (Pacific Coast Highway #1).

Odcinek Los Angeles – San Francisco.

Marzec 2019:
Droga nr 1 jest obecnie całkowicie przejezdna na odcinku od Los Angeles do San Francisco.

Lipiec 2018:
Ponownie można przejechać wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża od Los Angeles do San Francisco. Trasa widokowa “California Highway 1” została otwarta!

UWAGA: Aktualne informacje o warunkach na trasie nr 1 możecie znaleźć na stronie Cal Trans – LINK TUTAJ ( http://quickmap.dot.ca.gov )

Po prawie 14 miesiącach intensywnych prac uszkodzony gigantycznym osuwiskiem odcinek trasy widokowej “Highway 1” został oficjalnie dopuszczony do ruchu 18 lipca.
Zobacz tutaj jak wyglądała uszkodzona “jedynka”

Na załączonym powyżej video (autor George Kriger ) możecie zobaczyć jak doskonałą pracę wykonali inżynierowie. Uszkodzony odcinek miał długość zaledwie 250 m – koszt całego projektu to 54 miliony dolarów.

fot: ww.sfchronicle.com
fot: ww.sfchronicle.com
fot: ww.sfchronicle.com

Wyprawa kalifornijską jedynką do Los Angeles do San Francisco zajmuje ponad 9 godzin, jeżeli jednak jesteście pasjonatami przyrody i niesamowitych widoków, zdecydowanie polecam zarezerwować co najmniej dwa pełne dni na zwiedzenie tego 700-kilometrowego pasu wybrzeża.

6 komentarze

  1. Świetna wiadomość – będę jechać „1” już w sierpniu. Dzięki za info i pozdrawiam.

  2. Ale mam szczęście 🙂 Czy to oznacza, że mogę przejechać “jedynką” całą trasę? Najbardziej zależy mi na odcinku od Morro Bay, przez Monterey i do San Francisco. Pozdrawiam 🙂

  3. Wybieram sie do usa w pazdzierniku, czy moglbys mi doradzic ktore miejca lub punkty widokowe na big sur sa najbardIej warte zatrzymania sie? Planuje przystanek napewno w Monterey.

  4. Cały Big Sur jest bardzo ładny i jadąc wzdłuż “jedynki” zobaczysz wiele miejsc w których są na poboczu zaparkowane samochody. To oznacza, że jest tam coś ciekawego do zobaczenia. Koniecznie jednak polecam: Bixby Bridge, Pfeiffer Beach, McWay Falls. A z miasteczek Carmel-by-The-Sea.

  5. Cześć Paweł, za 2 tygodnie będę pokonywać kalifornijską “jedynkę”. Czy masz może najświeższe informacje o jej kondycji? Jest przejezdna od samego SF do LA? Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię