Kalifornijska “Jedynka” – bieżące informacje

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Aktualne informacje o warunkach drogowych (zamknięciach i objazdach) na kalifornijskiej drodze nr 1 – słynnej “jedynce” (Pacific Coast Highway 1).

Odcinek Los Angeles – San Francisco.

Droga numer 1 jest zamknięta w okolicach miejscowości Lucia. Trwają prace na osuwisku w rejonie Paul’s Slide. Według informacji na stronie kalifornijskiego departamentu dróg (CalTrans) – przewidziane otwarcie tego odcinka nastąpi “Late Spring 2024”

Aktualizacja: 9 czerwiec 2024
Według kalifornijskiego departamentu dróg (CalTrans) droga numer 1 ma zostać całkowicie otwarta w połowie lipca 2024

14 maj 2024
Uszkodzony odcinek drogi numer 1 (Highway 1) w rejonie Rocky Creek Bridge został otwarty w całości dla ruchu publicznego 17 maja 2024

 

Mapka na której zaznaczyłem wszystkie lokalizacje gdzie występują utrudnienia w ruchu na drodze nr 1.

Strony z których korzystam i na których możecie znaleźć aktualne informacje o warunkach na drodze nr 1 (odcinek Big Sur od Los Angeles do San Francisco) możecie znaleźć na stronach:

http://quickmap.dot.ca.gov

https://roads.dot.ca.gov

Warto wiedzieć:
Wyprawa kalifornijską jedynką do Los Angeles do San Francisco zajmuje ponad 9 godzin, jeżeli jednak jesteście pasjonatami przyrody i niesamowitych widoków, zdecydowanie polecam zarezerwować co najmniej dwa pełne dni na zwiedzenie tego 700-kilometrowego pasu wybrzeża.

Droga nr 1 (Route 1) – odcinek zwany Big Sur.
Na poniższym nagraniu z drona zobaczycie na fragmenty wybrzeża kalifornijskiego wybrzeża Big Sur z dwoma najciekawszymi lokalizacjami:

 • Bixby Bridge
 • McWay Falls

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
12 komentarze
 1. Ale mam szczęście 🙂 Czy to oznacza, że mogę przejechać “jedynką” całą trasę? Najbardziej zależy mi na odcinku od Morro Bay, przez Monterey i do San Francisco. Pozdrawiam 🙂

 2. Wybieram sie do usa w pazdzierniku, czy moglbys mi doradzic ktore miejca lub punkty widokowe na big sur sa najbardIej warte zatrzymania sie? Planuje przystanek napewno w Monterey.

  • Cały Big Sur jest bardzo ładny i jadąc wzdłuż “jedynki” zobaczysz wiele miejsc w których są na poboczu zaparkowane samochody. To oznacza, że jest tam coś ciekawego do zobaczenia. Koniecznie jednak polecam: Bixby Bridge, Pfeiffer Beach, McWay Falls. A z miasteczek Carmel-by-The-Sea.

 3. Cześć Paweł, za 2 tygodnie będę pokonywać kalifornijską “jedynkę”. Czy masz może najświeższe informacje o jej kondycji? Jest przejezdna od samego SF do LA? Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂

 4. Świetne pierwsze zdjęcie, czy próbowałeś tam zjechać bliżej oceanu tą drogą kamienną? Czy na tej trasie jest więcej miejsc, gdzie można zbliżyć się do wody lub zaparkować i zejść w celu kąpieli?

  • Na drodze numer 1 na odcinku od Big Sur (Monterey) do Morro Bay nie ma niestety wiele odcinków gdzie można dojść do oceanu. Najlepszym miejscem jednak jest plaża Pfeiffer Beach, którą bardzo polecam.
   Od miasteczka Morro Bay do Los Angeles miejsc tych przybywa, ponieważ brzegi nie są już tak strome i wysokie.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Podróż do USA na własną rękę: 2024 amerykańskie metropolie.

Podróż do USA na własną rękę w 2024. Amerykańskie miasta, które warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych bez biura...

10 najciekawszych miejsc na Alasce (2024)

Alaska. Legendarny a zarazem największy stan w USA który, wszystkim nam kojarzy się wciąż z nieokiełznanymi terenami, dzikimi...

Wyjazd do USA bez wiz – program Visa Waiver

Prezydent Donald Trump właśnie podpisał dokument znoszący obowiązek posiadania wiz do Stanów Zjednoczonych przez obywateli Polski. Do USA bez...

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...