Bell Rock – Sedona

Bell-Rock-Arizona

Bell Rock w Sedonie. Góra o kształcie gigantycznego dzwonu uznawana jest za symbol miasta to jeden z najbardziej znanych punktów widokowych w tym przepięknie położonym miasteczku.

Bardzo prosty, praktycznie 30 minutowy hiking pozwala na zobaczenie przepięknej panoramy na Sedonę i otaczające ją formacje skalne. Praktycznie 95% turystów odwiedzających Bell Rock decyduje się na dotarcie do 3/4 wysokości góry. To zupełnie wystarczy aby ujrzeć jeden z najciekawszych widoków w  tej części Arizony.
Szlak “Upper Bell Rock Trail” (którym polecam wyjście) to stosunkowo łatwe podejście po stabilnym lekko nachylonym zboczu góry.
Już po przebyciu kilkudziesięciu metrów zauważycie jak gwałtownie zmienia się perspektywa i pole widzenia ze zbocza góry. Na horyzoncie zaczynają ukazywać się  coraz to nowe elementy ukrytego do tej pory krajobrazu. Praktycznie co kilkanaście kroków odkryjecie nowe miejsca, wręcz idealne plenery do sesji fotograficznej! Egzotyczne rośliny (Kaktusy, Agawy, Juki) to nieodłączne element szlaku prowadzącego zboczem góry. Dodając do tego błękitne niebo Arizony i czerwone skały jesteście w stanie uzyskać w tym miejscu całą esencję krajobrazów północnej Arizony.

Bell Rock- informacje o szlakach.

Bell Rock można zdobyć i zwiedzić na kilka sposobów. Oficjalny szlak prowadzący północnym zboczem góry to Upper Bell Rock Trail
Długość szlaku: 645m
Czas na szlaku:  30-45min
Stopień trudności: bardzo łatwy
Dostępność: cały rok
Pozwolenie: Brak
Lokalziacja GPS: 34.800365, -111.764362

Bell Rock Pathway. To szlak o długości 5.6 km prowadzący dookoła góry. Szlak używany jest głownie przez rowerzystów.

Bell Rock – lokalizacja.

Bell Rock znajduje się w południowej części Sedony, tuż przy granicy z miasteczkiem Oak Creek. Wjeżdżając do Sedony drogą nr AZ-179 z południa, Bell Rock pojawia się jako pierwsza formacja skalna. Jadąc na północ tą samą drogą (z centrum Sedony) do Oak Creek Bell Rock to ostania góra którą mijacie wyjeżdżając z Sedony.

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
Pozostawiony na parkingu samochód musi mieć wystawiony za szybą tzw.Red Rock Pass. Można kupić go na każdej stacji benzynowej w Sedonie i okolicach lub w automatach na parkingu. Cena $5/dzień lub $15/tydzień. Red Rock Pass obowiązuje na parkingach przy wszystkich szlakach w Sedonie.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię