Tunnel View – Park Narodowy Yosemite

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Tunnel View to punkt z którego rozciąga się jeden z najbardziej rozpoznawalnych widoków na świecie – panorama na wschodnią część Doliny Yosemite.

Widok z tego miejsca jest magiczny. Olbrzymie granitowe monolity z których tryskają fontanny wodospadów, otaczają skąpaną zazwyczaj w delikatnej mgle dolinę, której powierzchnię rozświetla ciepłe kalifornijskie słońce.

Aby znaleźć się w tym miejscu, wcale nie trzeba pokonywać ciężkich szlaków czy wynajmować samochodu z napędem na cztery koła. Tunnel View znajduje się tuż przed wjazdem do Doliny Yosemite i leży przy jednej z głównych dróg prowadzących do Parku Narodowego Yosemite.

Przepiękny, inspirujący wyobraźnie widok jaki rozciąga się z tego miejsca to istna mekka dla fotografów i artystów z całego świata. Wielokrotnie zdjęcia zrobione w punkcie Tunnel View pojawiały się na okładkach największych magazynów o tematyce turystycznej.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż nie jest ważne o jakiej porze roku pojawicie się w tym miejscu. Widoki przez 365 dni w roku naprawdę unikalne.

Tunnel View – lokalizacja.
Wjeżdżając do Parku Narodowego Yosemite od strony zachodniej do Tunnel View prowadzą dwie drogi. Droga nr #41 (Wawona Rd) prowadzi od miejscowości Oakhurst wprost do punktu widokowego.
Kolejna opcja to wjazd drogą nr #140 (El Portal Road) wprost z miejscowości Mariposa. Tutaj jednak aby dojechać wprost do punktu widokowego należy przed wjazdem na drogę wewnętrzną w Dolinie Yosemite (Southside Dr) na rozwidleniu dróg skręcić w prawo (zgodnie z drogowskazami) w Wawona Rd. Dosłownie po 5 min po prawej stronie znajduje się punkt widokowy.

Kierując się do Parku Yosemite od wschodu trasą widokowa Tioga Pass należy dojechać do drogi Big Oak Flat Road a następne skręcić w lewo (zgodnie ze znakami) w kierunku Yosemite Valley.
Następnie wjeżdzając na drogę Southside Dr skręcić należy w prawo w Wawona Rd. Po chwili po lewej stronie zauważycie parking przy Tunnel View.

Tunnel view – informacje.
Długość szlaku: 50m (punkt widokowy)
Opis szlaku: 99% nawierzchnia betonowa
Stopień trudności: bardzo łatwy technicznie (1/5)
Dostępność: Cały rok
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 37.715716, -119.677367
Uwagi: Brak

Kiedy najlepiej odwiedzić Tunnel View.
Przez cały rok to miejsce oferuje unikalne widoki. Jednak późnym popołudniem promienie słoneczne zaczynają rozświetlać otaczające dolinę skały tworząc unikalny spektakl gry świateł i cieni.
Dodatkowym plusem dla osób odwiedzających Yosemite w kwietniu i maju są przepiękne wodospady niosące w tych miesiącach największe ilości wody.

Lokalziacja na Mapie

 

Przeczytaj również: Park Yosemite w zimie

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Sedona Subway: Sekretna Jaskinia

Sedona to nie tylko jedne z najciekawszych szlaków w USA ale również unikalne jaskinie, które wciąż są na...

Co warto zobaczyć w Yellowstone – 6 największych atrakcji w Parku

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Yellowstone w 2022? jakie atrakcje należy bezwzględnie zobaczyć, które punkty widokowe odwiedzić a...

Stud Horse Point . Przepiękne formacje Hoodoos (Arizona)

Arizona to wyjątkowe krajobrazy i wciąż jeszcze mało uczęszczane przez turystów przepiękne lokalizacje. Jedną z perełek tego stanu jest...

The Fire Wave – zobacz przepiękne skamieniałe wydmy w Nevadzie.

The Fire Wave - to wyjątkowo piękne miejsce jest częścią Parku Stanowego Valley of Fire znajdującego się w...