Badwater w Dolinie Śmierci

Badwater- Dolina Śmierci

Badwater w Dolinie Śmierci to najgorętsze miejsce na Ziemi a jednocześnie lokalizacja, którą koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Park Narodowy Death Valley.

Dno wyschniętego słonego jeziora, które zostało nazwane przez Indian Badwater leży 86 metrów poniżej poziomu morza. To najniższy punkt w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych.
Oficjalny szlak prowadzący w głąb wyschniętego słonego jeziora to około 15-20 minut  hikingu po nawierzchni składającej się w 100% ze skrystalizowanej, twardej jak kamień soli. Pierwsze 500 metrów wydeptanego przez turystów “białego pasa” to bardzo łatwa do pokonania część szlaku. Kilkadziesiąt metrów dalej płaska do tego momentu nawierzchnia ustępuje miejsca nieregularnym bryłom brunatnej soli. Hiking po takiej nawierzchni nie należy do przyjemności. Łatwo nabawić się kontuzji kostki a upadek na ostre kryształy soli na pewno będzie bolesny.
UWAGA: Ekstremalnie wysokie temperatury (maj-wrzesień). Wyjście na szlak po godzinie 10 rano wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

Jezioro Badwater – informacje

Długość szlaku (szlak oficjalny) – 1.1 km (w obie strony)
Całkowita długość szlaku – 12 km (w jedną stronę)
Czas na szlaku (szlak oficjalny): 20-25 minut (w jedną stronę)
Szlak: 100% skrystalizowana sól.
Stopień trudności: Szlak bardzo łatwy technicznie.
Dostępność: Cały rok.
Pozwolenie: Brak (wymagany zakup wejściówki do Death Valley National Park)
Lokalizacja GPS: 36.2301, -116.7671
Uwagi: Ekstremalnie wysokie temperatury (od maja do września)

Słone Jezioro Badwater – lokalizacja

Wyschnięte słone jezioro Badwater zlokalizowanej jest w Parku Narodowym Doliny Śmierci w Kalifornii (Death Valley National Park). Szlak rozpoczyna się tuż po zejściu parkingu znajdującego się przy drodze Badwater Rd. Miejsce nie ma fizycznego adresu GPS.
W czasie przejazdu przed Dolinę Śmieci proszę zwracać uwagę na znaki informacyjne. Warto użyć do nawigacji darmowej mapy którą można dostać w Furnce Creek Visitor Center (328 Greenland Blvd. Death Valley, Califonia).

Polecam również (to dla osób mających do dyspozycji cały dzień w Dolinie Śmierci) odwiedzić ciekawe i tajemnicze miejsce zwane Racetrack Playa).

Lokalizacja szlaku na Mapie

 

 

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja kwiecień 2020

Facebook - GrupaDołącz do mojej grupy na Facebook!
Zapraszam do wspólnego odkrywania Ameryki!
Kawa-dla-interamerykaJeśli podoba Ci się to co robię....kup mi kawę.
Ebook USAPRAKTYCZNY PORADNIK w formie eBooka
Jeeśli wybierasz się w podróż do Stanów Zjednoczonych,
ten eBook napisany został właśnie właśnie dla Ciebie!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię