Forrest Gump Point – Utah

Droga-do-Monument-Valley

Punkt widokowy Forest Gump Point to jeden z najbardziej rozpoznawalnych widoków na Dolinę Monumentów (Monument Valley) znajdującą się na granicy stanów Arizona i Utah.

Pomimo, że miejsce to zyskało swoją oficjalną nazwę dopiero w 1994 roku (na ekranach kin pojawił się wówczas film Forrest Gump) od kilkudziesięciu lat widok ten pojawiał się na okładkach magazynów turystycznych, widokówkach, kalendarzach.
Robiąc zdjęcie biegnącej w kierunku Doliny Monumentów drogi stanowej U.S. Highway 163 możecie być pewni, że uchwyciliście w kadrze jedną z ikon południowo-zachodnich stanów.

Forrest Gump Point – informacje:

Długość szlaku – brak (to punkt widokowy)
Czas na szlaku: – brak
Szlak: 95% nawierzchnia asfaltowa 5% piach, żwir (pobocze drogi)
Stopień trudności: bardzo łatwy
Dostępność: Cały rok
Pozwolenie: Brak
Lokalizacja GPS: 37.101724, -109.990943
Uwagi: Proszę zwracać uwagę na przejeżdżające samochody.

Forrest Gump Point – lokalizacja:

Jadąc w kierunku Doliny Monumentów z miejscowości Kayenta, punkt widokowy znajduje się mniej więcej 20 km za wjazdem (droga Monument Valley Rd )do Doliny Monumentów. To około 13 minut jazdy samochodem w kierunku miejscowości Mexican Hat. Oddalacie się tym samym od Monument Valley mając za sobą przepiękna panoramę.
Zdecydowanie lepszy widok będą mieć osoby wjeżdżające do Doliny Monumentów z kierunku północnego-wschodu (od miejscowość Mexican Hat). Jadąc  drogą 163 macie przed sobą cały czas przepiękny widok drogi znikającej gdzieś za formacjami skalnymi doliny. Niecałe 13 km trzeba przejechać od centrum miasteczka aby dotrzeć do Forest Gump Point.

Lokalizacja szlaku na Mapie

Dodatkowe informacje:
Najlepszy kadr do zdjęć do zdjęć to ujęcie dokładnie ze środka drogi.
Najlepsze światło to wczesne godziny poranne. Wówczas wschodzące słońce oświetla formacje skalne Doliny Monumentów.

Więcej informacji na temat Doliny Monumentów – CZYTAJ TUTAJ

 

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja sierpień 2022
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

1 komentarz

  1. Następnym razem jak będziemy lecieć do Stanów to ponownie z Interameryka. Bo jak już lecieć to wiedzieć trzeba o tym co można zwiedzić i aby czegoś nie przegapić. We wszystkim nam pomogła współpraca z Pawłem. Do zobaczenia w USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię