Halloween w USA – 2017

Halloween-USA-2017

Tegoroczne “Święto Duchów” – czyli Halloween nie należało do najstraszniejszych.
Pogoda skutecznie przegoniła wszelakiego rodzaju straszliwe stwory. Nikomu za bardzo nie chciało się wychodzić na zewnątrz w pochmurne popołudnie, gdy za oknem termometry pokazywały zaledwie +7 stopni Celsjusza.

Zakupy stroju na Halloween.

W tym roku czas biegnie jakoś tak szybciej niż zwykle (czy to normalne panie doktorze?) i na kilka dni przed 31 listopada zorientowałem się, że do Halloween pozostało zaledwie kilka dni. Panika! Zakupy pozostawione na ostatnią chwilę przeważnie źle się kończą.
Mój wymarzony strój może nie być już dostępny….lub cena ulegnie zmianie i trzeba będzie zapłacić dużo więcej niż cała ta zabawa jest warta.

Halloween-sklep
Sklep z zabawkami stał się tymczasowym sklepem z kostiumami na Halloween

W USA prawie dwa miesiące przed Halloween pojawiają się jak grzyby po deszczu “tymczasowe” sklepy w których można kupić tylko i wyłącznie dekoracje, stroje oraz przeróżne gadżety związane z tym dniem. I nie są to bynajmniej małe stoiska sklepowe. Taka wynajęta powierzchnia handlowa to rozmiar dużego sklepu!
Najbardziej znaną “sieciówką” jest “Spirit Halloween”. Już co najmniej od 5 lat zauważyłem jak regularnie zwiększa się liczba wynajmowanych lokali przez tą firmę.

Sklepy-Halloween-w-USA
Wynajęta tymczasowo powierzchnia handlowa – tak..cały sklep to tylko i wyłącznie Halloween
Halloween-sklep-kostiumy
Na tej ściance można znaleźć najbardziej popularne stroje…
Stroje-na-Halloween
..oraz maski, których się można naprawdę wystraszyć.

Wizyta w takim sklepie to nie lada wyzwanie! Zwłaszcza, jeśli ktoś jest naprawdę strachliwy nie powinien w ogóle oddalać się od półek ze strojami dla dzieci. To chyba jedyne miejsce, które można uznać za w miarę przyzwoite.
Wizyta w dalszych czeluściach sklepowych może zakończyć się co najmniej nocnymi koszmarami.

Maski-na-Halloween

Trick-or-treat – czyli cukierek lub psikus.

Zbieranie słodyczy przez przesympatyczne dzieciaki to chyba najbardziej przyjemna część tego upiornego amerykańskiego zwyczaju. Dzieciaki przebrane za postacie z bajek lub superbohaterów biegają od domu do domu wykrzykując Trick or treat ile siły w gardłach. Jak zwykle towarzyszą im rodzice czujnym okiem sprawdzając czy aby nie obżerają się tonami słodyczy (najczęściej najtańszego sortu).
Gdy tylko zakończy się zbiórka słodkości trafią one do amerykańskich domów gdzie przejdą skrupulatną kontrolę rodzicielską (sam tak robię). Eliminuję wszystko co zawiera więcej plastiku i barwników niż standardowa czekolada a mój ośmioletni syn skutecznie próbuje protestować. Ostatecznie dochodzimy do porozumienia. Ilość wyeliminowanych cukierków zostaje dokładnie zastąpiona pełnowartościowymi słodyczami “lepszych firm”.

Halloween-Ameryka

Halloween-Ameryka-Dzieciaki
…w tych “bogatszych” domach jest większa szansa na lepsze słodkości.

Zapraszam do obejrzenia filmiku z tegorocznego Halloween.
Ponieważ nie dane było mi przemieścić się w kierunku bogatszych dzielnic, gdzie tłumy dzieciaków już od wczesnego popołudnia okupują ogromne domy w poszukiwaniu naprawdę smacznych niespodzianek. Postanowiłem nagrać szybki materiał video z tradycyjnego amerykańskiego osiedla.

Do zobaczenia w przyszłym roku jak zwykle na Halloween!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię