“Busem Przez 3 Ameryki”. Etap pierwszy zakończony !

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

“Busem Przez 3 Ameryki” to gigantyczne projekt podróżniczy w którym ekipa “Busem Przez Świat” chce przejechać prawie 100 tyś. kilometrów i pokonać trasę od Alaski aż po Ziemię Ognistą i Antarktydę.

Z powodu ogromu przedsięwzięcia (projekt ma trwać prawie dwa lata) wyprawa podzielona została na trzy etapy:
Etap 1. Alaska, Kanada oraz północne stany USA.
Etap 2. Środkowe i południowe stany USA oraz Ameryka Środkowa
Etap 3. Ameryka Południowa (Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Brazlia, Peru)

Właśnie zakończył się etap pierwszy. Ekipa Busem Przez Świat po prawie 2 miesiącach podróży dotarła do Chicago. Symboliczny cel wyprawy – znajdujący się na Alasce autobus Alexandra Supertrampa (którego historię opowiada film “Into The Wild”) został osiągnięty. Jego historia była jedną z inspiracji do powstania projektu “Busem Przez Świat”.

Bus-Into-The-Wild-Alaska
Bus Alexandra Supertampa (Alaska) fot. Busem Przez Świat

Ostatnie dwa dni pobytu w Stanach Zjednoczonych ekipa spędziła pod moją opieką. Zmęczeni ale szczęśliwi zamknęli ostatni etap wyprawy dokładnie 24 września o godzinie 22:35 podjeżdżając (z łoskotem wydobywającym się z uszkodzonego tłumika) pod oficjalną siedzibę “interameryka”.
Rozmowy przy podróżniczym stole odbywały się prawie do godziny trzeciej nad ranem. Opowieści Karola, Oli, Filipa, Michała i Ani mogłyby trwać jeszcze co najmniej kilkanaście godzin – czas jednak naglił. Za kilka chwil wylatywali do Polski. W tym czasie bus musiał zostać rozładowany, wyczyszczony, przygotowany i zakonserwowany do prawie półrocznego postoju.

Busem-przez-swiat-samochod
Busa należy rozpakować, wyczyścić i zabezpieczyć…

Dzięki temu, że miałem przyjemność gościć ekipę Busem Przez Świat powstał materiał video, w którym będziecie mogli zobaczyć jak wygląda “od kuchni” ostatni dzień pierwszego etapu podróży.
Z filmu dowiecie się również skąd się wziął rower na dachu busa, jak naprawdę podróżnicy odstraszali niedźwiedzie na Alasce i dlaczego ponad dwudziestoletni Ford którym podróżowali spalał na trasie bardzo mało benzyny.

Busem-przez-swiat-rower
Tajemniczy rower na dachu busa…
Busem-przez-swiat-tankowanie
..oraz tajemnicza substancja dolewana do silnika.

Zapraszam do obejrzenia (video poniżej) filmiku “Tajemnice projektu Busem Przez Trzy Ameryki”.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...

Warto zobaczyć w Chicago. Vlog część 1.

Co warto zobaczyć w Chicago gdy macie do dyspozycji tylko kilka godzin? Jakie miejsca w centrum miasta koniecznie...

Venice Beach Vlog

Venice Beach w Kalifornii urosło już do rangi kultowego miasteczka, którego najbardziej znany fragment - Venice Ocean Front...

Planowanie podróży po USA – grupa na Facebook

Planowanie podróży po Stanach Zjednoczonych nie jest wcale takie łatwe jak się wydaje. Piszę te słowa bazując na swoich...