„Busem Przez 3 Ameryki”. Etap pierwszy zakończony !

„Busem Przez 3 Ameryki” to gigantyczne projekt podróżniczy w którym ekipa „Busem Przez Świat” chce przejechać prawie 100 tyś. kilometrów i pokonać trasę od Alaski aż po Ziemię Ognistą i Antarktydę.

Z powodu ogromu przedsięwzięcia (projekt ma trwać prawie dwa lata) wyprawa podzielona została na trzy etapy:
Etap 1. Alaska, Kanada oraz północne stany USA.
Etap 2. Środkowe i południowe stany USA oraz Ameryka Środkowa
Etap 3. Ameryka Południowa (Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Brazlia, Peru)

Właśnie zakończył się etap pierwszy. Ekipa Busem Przez Świat po prawie 2 miesiącach podróży dotarła do Chicago. Symboliczny cel wyprawy – znajdujący się na Alasce autobus Alexandra Supertrampa (którego historię opowiada film „Into The Wild”) został osiągnięty. Jego historia była jedną z inspiracji do powstania projektu „Busem Przez Świat”.

Bus-Into-The-Wild-Alaska
Bus Alexandra Supertampa (Alaska) fot. Busem Przez Świat

Ostatnie dwa dni pobytu w Stanach Zjednoczonych ekipa spędziła pod moją opieką. Zmęczeni ale szczęśliwi zamknęli ostatni etap wyprawy dokładnie 24 września o godzinie 22:35 podjeżdżając (z łoskotem wydobywającym się z uszkodzonego tłumika) pod oficjalną siedzibę „interameryka”.
Rozmowy przy podróżniczym stole odbywały się prawie do godziny trzeciej nad ranem. Opowieści Karola, Oli, Filipa, Michała i Ani mogłyby trwać jeszcze co najmniej kilkanaście godzin – czas jednak naglił. Za kilka chwil wylatywali do Polski. W tym czasie bus musiał zostać rozładowany, wyczyszczony, przygotowany i zakonserwowany do prawie półrocznego postoju.

Busem-przez-swiat-samochod
Busa należy rozpakować, wyczyścić i zabezpieczyć…

Dzięki temu, że miałem przyjemność gościć ekipę Busem Przez Świat powstał materiał video, w którym będziecie mogli zobaczyć jak wygląda „od kuchni” ostatni dzień pierwszego etapu podróży.
Z filmu dowiecie się również skąd się wziął rower na dachu busa, jak naprawdę podróżnicy odstraszali niedźwiedzie na Alasce i dlaczego ponad dwudziestoletni Ford którym podróżowali spalał na trasie bardzo mało benzyny.

Busem-przez-swiat-rower
Tajemniczy rower na dachu busa…
Busem-przez-swiat-tankowanie
..oraz tajemnicza substancja dolewana do silnika.

Zapraszam do obejrzenia (video poniżej) filmiku „Tajemnice projektu Busem Przez Trzy Ameryki”.

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię