Sylwester w Las Vegas

nowy-rok-Vegas

Jeśli planujecie wyjazd do USA aby powitać Nowy Rok, koniecznie wybierzcie Las Vegas jako punkt docelowy. Dlaczego?
Ponieważ Vegas to najlepsze i najbardziej zwariowane miejsce w całych Stanach Zjednoczonych aby świętować nadejście Nowego Roku.

Już około godziny 17:00 miasto rozpoczyna przygotowania do największej imprezy w roku. Mniej więcej o tej porze tłumy ludzi zaczynają powoli napływać do centrum a służby porządkowe zaczynają zamykać ruch na głównej arterii komunikacyjnej, oraz niektóre zjazdy z obwodnicy prowadzące w kierunku Las Vegas Boulevard (zwanego również The Strip).
Jeśli więc planujecie dojazd samochodem koniecznie musicie pojawić się na miejscu przed godziną piątą po południu. Najpewniejszym jednak środkiem transportu w tym dniu będą taksówki.

Nowy Rok w Vegas to ogromne tłumy ludzi.

Czteromilowy odcinek Las Vegsa Boulevard przy którym znajdują się największe kasyna i hotele jest zawsze bardzo, naprawdę bardzo zatłoczony. Szacuje się, że na ulicach, w lokalach i klubach pojawia się gigantyczny tłum około 300 tys. ludzi spragnionych noworocznej szampańskiej zabawy.

Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz do Vegas.

Noc sylwestrowa w Las Vegas to poważne wyzwanie. Jeśli nie macie zarezerwowanego wcześniej miejsca w jakimkolwiek z lokali, restauracji, kasynie czy hotelowym barze nie spodziewajcie się, że znajdzie się przy okazji jakiś wolny stolik, do którego będzie się można dosiąść. Wszystkie mniej lub bardziej atrakcyjne miejsca w mieście znikają w mgnieniu oka a karteczki z napisem “reserved” są wszechobecne.

Jedynym wyjściem aby dostać się do jakiegokolwiek lokalu jest wówczas oczekiwanie w kolejce na wolne miejsce (przeważnie czas jaki spędzicie przed lokalem to około 60-90 minut). Opcją jest również “bez kolejkowe” przejście do sekcji VIP.  Tutaj jednak ceny za “stolik” zaczynają się od 150 dolarów.

Ceny hoteli w Vegas w Sylwestra są astronomiczne!

W tym momencie (na tydzień przez Nowym Rokiem) najtańsza oferta w trzygwiazdkowym mało atrakcyjnym hotelu to wydatek 180 dolarów! Najprawdopodobniej za klika dni w samym mieście i w promieniu 10 mil od centrum nie będzie już wolnych miejsc w żadnym z hoteli oraz moteli.

hotele-Vegas
W hotelach znajdujących się przy The Strip za sylwestrową noc trzeba zapłacić powyżej 500$

Dlaczego mimo wszystko warto spędzić Nowy Rok w Vegas?

Według serwisów internetowych Yahoo, oraz giganta CNN, Las Vegas to miejsce w którym odbywa się największa noworoczna impreza w całych Stanach Zjednoczonych.
Rozsławione przez wszystkie telewizje świata Time Square w Nowym Jorku w sylwestra wygląda przy Vegas niczym przyjęcie urodzinowe dla dziesięciolatka.

las-vegas-sylwester

To do Vegas zjeżdżają się celebryci mieszkający w sąsiedniej Kalifornii. To tutaj w nocnych klubach do rana strzelają korki najdroższych szampanów a na scenach koncertowych szaleją największe gwiazdy muzyki.

O północy z dachów hoteli i kasyn wystrzeliwują w powietrze setki fajerwerków. Całe miasto zamienia się w gigantyczne wesołe miasteczko, które rozbłyskuje tysiącami kolorów. Rozpoczyna się kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni, laserów i świateł.
Warto wówczas umiejscowić się w dobrym punkcie widokowym aby móc obserwować “Las Vegas New Year Experience” – taką oficjalnie nazwę nosi ten noworoczny show.

Górująca nad miastem wieża “Stratosphere”, Eiffel Tower (przy hotelu Paris) oraz High Roller (młyńskie koło o wysokości 167m) to najlepsze punkty do obserwacji noworocznego pokazu fajerwerków.
Bilety na te atrakcje oczywiście należy wykupić co najmniej dwa miesiące wcześniej….

vegas-mlynskie-kolo
High Roller przy hotelu Linq

Sylwester w Vegas tylko dla osób powyżej 21 lat!

Osoby które ukończyły 21 lat mogą śmiało korzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych przez Las Vegas. Szczególnie w sylwestrowa noc 99% lokali w których odbywają się “New Years Parties” wymaga aby osoby uczestniczące w imprezach były pełnoletnie.
Nawet niewinna przejażdżka wspomnianym wcześniej młyńskim kołem przeznaczona jest tej nocy dla osób od lat 21+

vegas-klub-nocny
Kluby nocne i kasyna w Vegas – wstęp tylko od 21 lat

Jak spędzić Sylwestra gdy nie masz ukończonych 21 lat?

Osoby które nie ukończyły 21 lat nie niestety nie mogą uczestniczyć w zabawie sylwestrowej na której serwowany jest alkohol. Należy więc wykreślić z listy bary, nocne kluby, kasyna (osoby poniżej 21 lat nie mogą zatrzymywać się aby grać na automatach) itp.
Pozostają więc tylko ogólnodostępne sieci restauracji, imprezy organizowane przy basenach hotelowych (pool party) oraz koncerty i przedstawienia (shows).
Osobiście polecam skorzystać z okazji i wybrać się właśnie na słynne “Las Vegas Shows” – rozrywka na najwyższym światowym poziomie gwarantowana!

Jeden z lepszych Shows które można obejrzeć w Vegas. Przedstawienie KA w wykonaniu Cirque Du Soleil.

Kilkanaście minut po północy…

Gdy z nocnego nieba znikną ostatnie lasery i fajerwerki a na zatłoczonym deptaku strzeli ostatni korek z szampana to znak, że powoli szalona noworoczna zabawa dobiega końca.
Służby porządkowe powoli przygotowują się do ponownego otwarcia dla ruchu zamkniętych wcześniej ulic, przy wyjazdach z parkingów zaczynają pojawiać się gigantyczne korki a tłum ludzi kieruje się w stronę kasyn aby tam spędzić jeszcze kilka godzin przed zaśnięciem.
Proszę nie zapominać, że w miesiącach zimowych temperatura w Vegas nocą może spaść nawet do 10C. Dobrze więc mieć ze sobą coś ciepłego do ubrania.

Jeśli chcecie po drodze do hotelu zwiedzić jeszcze kilka kasyn, musicie pamiętać o tym, że w noc sylwestrową wstęp do nich pozostanie ograniczony tylko dla osób zameldowanych w danym hotelu.

Aktualizacja: kwiecień 2019

 Pawel P. © 2017 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię