Jak zaoszczędzić w czasie podróży po USA : Starbucks

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Oto kilka sposobów dzięki którym w czasie podróży po USA możecie zaoszczędzić parę groszy kupując kawę (bądź inne napoje) w słynnej amerykańskiej kawowej sieciówce  Starbucks.

Wszystkie sposoby osobiście sprawdziłem w różnych lokalizacjach  Starbucks, gwarantuję że działają.

Możesz poprosić o “dolewkę” za ….50 centów.

Jeśli spotykasz się w Starbucks ze znajomymi i planujecie podróż po USA może okazać się że jedna kawa to zbyt mało – zawsze możesz poprosić o “dolewkę” (tzw. refill) za którą zapłacisz tylko 50 centów.

Niezależnie jaką dużą kawę (bądź inny napój) zamówiłeś. Wystarczy podejść do kasy trzymając w ręku pusty kubeczek i pracownicy Starbucks bardzo chętnie przygotują nowy napój (w takim samym rozmiarze jak wcześniej). Oczywiście stary kubek możesz wyrzucić.

UWAGA: Refills (dolewki) nie “działają” na tzw. Premium Beverages:
– Wszystkie rodzaje Frappuccinos
– Wszystkie rodzaje soothies.
– Wszystkie rodzaje Lattes.

kawa-starbucks-dolewka

Przynieś własny kubek – zaoszczędź ….10 centów.

Zapewne będąc w USA zauważyliście, ze niektóre osoby przychodzą do Starbucksa ze swoimi własnymi kubkami bądź termosami. Prawdopodobnie znakomita większość osób delektuje się smakiem kawy, który jest jedyny w swoim rodzaju, tylko gdy pochodzi z własnego termosu. Prawda jest jednak taka, że pozwala to zaoszczędzić 10 centów na każdym zamówieniu.

Starbucks-kubek

Napoje z lodem zamawiaj w Starbucks ..bez lodu.

Ach, moje ulubione….napoje “lodowe”, mam do nich słabość (zwłaszcza w upalne dni). Jedyny problem jaki mam z “Iced Beverages” to lód.
Wypełnia on przeważnie ⅓ kubka i automatycznie dostaję o ⅓ mniej mojego ulubionego napoju!
Można sobie z tym poradzić zamawiając np. Lodową Kawę ze specjalnymi “małymi” kawałkami lodu (light ice). Light Ice zajmuje o połowę mniej miejsca niż zwykły lód i tym samym otrzymujecie więcej kawy (lub innego napoju).
Można także poprosić o podanie kawy i lodu w osobnych kubkach. Dostaniecie na pewno więcej kawy i więcej lodu.

Skomponuj swoje własne Coffee Latte

Jeśli lubisz eksperymentować to możesz tym sposobem zaoszczędzić w Starbucks nawet połowę ceny jaką zapłacisz za Coffee Latte.
Wystarczy zamówić np. Dwie kawy “Espresso z lodem” a następnie samemu skomponować Coffe Latte ze składników które znajdują się w kafeterii. Zawsze jest tam dostępne za darmo mleko (milk), creamer (śmietanka) i coś co Amerykanie nazywają “half &half” (jest to po prostu mleko z dodatkiem śmietanki zmieszane w proporcjach 50/50)

Starbucks-bar

Jeśli jesteście uzależnieni od kawy ze Starbucks, mam nadzieję, że tych kilka prostych sposobów pomoże Wam zaoszczędzić trochę pieniędzy w czasie podróży po USA.

Pawel P. © 2016 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Halloween w USA czyli Święto Duchów w Stanach

Tegoroczne "Święto Duchów" - czyli Halloween w USA nie należało do najstraszniejszych. Pogoda nie nastrajała do świętowania Halloween i...

“Busem Przez 3 Ameryki”. Etap pierwszy zakończony !

"Busem Przez 3 Ameryki" to gigantyczne projekt podróżniczy w którym ekipa "Busem Przez Świat" chce przejechać prawie 100...

Czy warto jechać na Florydę po huraganie Irma?

Jeśli planujecie wyjazd na Florydę i zastanawiacie się, czy wciąż warto spędzić wakacje w tropikach gdy praktycznie cały...

Czarny Piątek – szał zakupów w USA.

25 listopada (dzień po Świętach Dziękczynienia w USA) to tradycyjnie czas największych obniżek w amerykańskich sklepach. Sławny (i kopiowany...