Radar policyjny w USA

Podróżując samochodem po drogach lokalnych w USA na pewno natkniecie się na sprytne elektroniczne urządzenia ustawione na poboczach. Duży wyświetlacz, który automatycznie uruchomi się i pokaże dokładną prędkość waszego pojazdu – to ich cecha charakterystyczna.

Radar policyjny w USA
Radar rejestrujący prędkość nadjeżdżającego pojazdu.

Osoby przyjeżdżające z Polski i podróżujące po USA wynajętym samochodem wielokrotnie pytają mnie w emaliach, czy takie urządzenia wyświetlające prędkość i wyraźnie oznakowane jako własność lokalnej policji to połączenie kamery oraz radaru?

Czy w momencie przekroczenia prędkości na policję wysyłany jest raport o popełnieniu wykroczenia drogowego?

 

Radar Speed Sign (bo tak poprawnie nazywają się te urządzenia) służą amerykańskiej policji tylko i wyłącznie jako elektroniczne urządzenia ostrzegawcze. Informują one kierowców o prędkości pojazdu na określonym odcinku drogi Ich zadanie to oddziaływanie bardziej na psychikę osób kierujących pojazdem niż na “kieszeń”.
To coś w rodzaju komunikatu “uważaj, gdyby tutaj stał policjant z radarem – na pewno dostałbyś mandat”.

Bardzo często takie urządzenia montowane są na drogach osiedlowych, przy szkołach, centrach handlowych lub w miejscach gdzie wykonywane są roboty drogowe. Wieloletnie testy policyjne potwierdziły znakomita skuteczność tych urządzeń. Zdecydowanie taniej jest ustawić taki mobilny „straszak” niż instalować prawdziwe kamery wyłapujące kierowców przekraczających szybkość.

Często jednak zdarza się, że w niedalekiej odległości od miejsca, gdzie zamontowane zostało takie urządzenie można spotkać ukryty gdzieś w bocznej uliczce patrol policji.

Proszę więc zwracać szczególna uwagę na tego typu ostrzeżenia znajdujące się przy amerykańskich drogach. Mandat za przekroczenie prędkości to około 125$.

Poniżej film na którym pokazuję zasadę działania takiego mobilnego radaru policyjnego.

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

4 komentarze

 1. Witam !
  Pisałeś kiedyś że na jeden dzień można popłynąć na Bahamy z Florydy. A czy można popłynąć jednego dnia a wrócić kolejnego ?

  Z góry dziękuję za odp !

  A jak już jestem na wizji to powiem że podziwiam za to co robisz !! Naprawdę . Świetna strona, wiele przydatnych in formacji ! Sama planuję podróż po wschodnim wybrzeżu i wiem ile warte są takie informacje ! 🙂

 2. Hej,

  Czy mógłbyś coś poradzić jak zmniejszyć kwote manadatu za „SPEED MORE THAN 100 ” ?
  kwota jakaą widze na stronie online sądu jest wgniatająca w fotel bardziej niz przyspieszenie dobrego auta sportowego 🙂
  899$

  Pozdrawiam,
  Szymon

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię