Radar policyjny w USA

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Podróżując samochodem po drogach lokalnych w USA na pewno natkniecie się na sprytne elektroniczne urządzenia ustawione na poboczach. Duży wyświetlacz, który automatycznie uruchomi się i pokaże dokładną prędkość waszego pojazdu – to ich cecha charakterystyczna.

Radar policyjny w USA
Radar rejestrujący prędkość nadjeżdżającego pojazdu.

Osoby przyjeżdżające z Polski i podróżujące po USA wynajętym samochodem wielokrotnie pytają mnie w emaliach, czy takie urządzenia wyświetlające prędkość i wyraźnie oznakowane jako własność lokalnej policji to połączenie kamery oraz radaru?

Czy w momencie przekroczenia prędkości na policję wysyłany jest raport o popełnieniu wykroczenia drogowego?

 

Radar Speed Sign (bo tak poprawnie nazywają się te urządzenia) służą amerykańskiej policji tylko i wyłącznie jako elektroniczne urządzenia ostrzegawcze. Informują one kierowców o prędkości pojazdu na określonym odcinku drogi Ich zadanie to oddziaływanie bardziej na psychikę osób kierujących pojazdem niż na “kieszeń”.
To coś w rodzaju komunikatu “uważaj, gdyby tutaj stał policjant z radarem – na pewno dostałbyś mandat”.

Bardzo często takie urządzenia montowane są na drogach osiedlowych, przy szkołach, centrach handlowych lub w miejscach gdzie wykonywane są roboty drogowe. Wieloletnie testy policyjne potwierdziły znakomita skuteczność tych urządzeń. Zdecydowanie taniej jest ustawić taki mobilny “straszak” niż instalować prawdziwe kamery wyłapujące kierowców przekraczających szybkość.

Często jednak zdarza się, że w niedalekiej odległości od miejsca, gdzie zamontowane zostało takie urządzenie można spotkać ukryty gdzieś w bocznej uliczce patrol policji.

Proszę więc zwracać szczególna uwagę na tego typu ostrzeżenia znajdujące się przy amerykańskich drogach. Mandat za przekroczenie prędkości to około 125$.

Poniżej film na którym pokazuję zasadę działania takiego mobilnego radaru policyjnego.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
4 komentarze
 1. Witam !
  Pisałeś kiedyś że na jeden dzień można popłynąć na Bahamy z Florydy. A czy można popłynąć jednego dnia a wrócić kolejnego ?

  Z góry dziękuję za odp !

  A jak już jestem na wizji to powiem że podziwiam za to co robisz !! Naprawdę . Świetna strona, wiele przydatnych in formacji ! Sama planuję podróż po wschodnim wybrzeżu i wiem ile warte są takie informacje ! 🙂

 2. Hej,

  Czy mógłbyś coś poradzić jak zmniejszyć kwote manadatu za “SPEED MORE THAN 100 ” ?
  kwota jakaą widze na stronie online sądu jest wgniatająca w fotel bardziej niz przyspieszenie dobrego auta sportowego 🙂
  899$

  Pozdrawiam,
  Szymon

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...

Warto zobaczyć w Chicago. Vlog część 1.

Co warto zobaczyć w Chicago gdy macie do dyspozycji tylko kilka godzin? Jakie miejsca w centrum miasta koniecznie...

Venice Beach Vlog

Venice Beach w Kalifornii urosło już do rangi kultowego miasteczka, którego najbardziej znany fragment - Venice Ocean Front...

Planowanie podróży po USA – grupa na Facebook

Planowanie podróży po Stanach Zjednoczonych nie jest wcale takie łatwe jak się wydaje. Piszę te słowa bazując na swoich...