Key West – cmentarny humor

Odwiedzając przepiękna wyspę Key West na południowych krańcach Florydy nie zapomnijcie zatrzymać się na…. lokalnym cmentarzu.

Cmentarz na Key West, nie jest zwykłym miejscem. Rozsypujące się ze starości kamienne nagrobki, spękane i nadgryzione zębem czasu pomniki, pomalowane na biało krypty wznoszące się ponad koralową ziemią sprawiają ze poczujecie lekki dreszczyk emocji.

Przeczytaj również:  krótki przewodnik po Key West

Cmentarz-Key-West-Scierzka

Dlaczego warto odwiedzić cmentarz na Key West? …. Aby umrzeć ze śmiechu.

Key-West-Cmentarz

Cmentarzysko jest miejscem, gdzie spoczywa prawie 100 tys “dusz”. Dla porównania podam, ze całkowita populacja mieszkańców wysepki wynosi 30 tys.
Już robi się strasznie ….nawet po błękitnym karaibskim niebem….

Cmentarz-Key-West-Nagrobek

Aby jeszcze dorzucić kilka smaczków, dodam, ze cmentarz został przeniesiony na obecna lokalizacje z zupełnie innego miejsca, po tym jak gigantyczny huragan w 1846 roku zmył z powierzchni wyspy większość grobowców (oczywiście odsłaniając ich zawartość).

Z tych wszystkich mniej lub bardziej strasznych historii udało mi się “wygrzebać” pośród cmentarnych nagrobków jedną perełkę.

I Told You I Was Sick – mówiłam ci ze jestem chora.

Krypta - key -west

To chyba najbardziej znana na świecie tablica nagrobkowa znajdująca się na dużej białej krypcie niejakiej Pani Pearl Roberts (1929-1979)

I-told-you-I-was-sick-tombstone

Jak można znaleźć to miejsce?

Tablica znajduje się prawie na samym końcu siódmej alei (Seventh Ave) tuż przy wejściu do żydowskiej części (Jewish Cemetery). Dokładna lokalizacje zaznaczyłem na poniższej mapie.

Chcesz skutecznie i bez stresów zwiedzić Key West? Zachęcam do przeczytania mojego ebooka – przewodnik po Key West.
Key West - ebook przewodnik

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

1 komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię