Jackalopes znów pojawiły się w Yellowstone!

Jackalope - Yellowstone

Po prawie 93 latach przerwy nieuchwytne stworzenia o nazwie Jackalopes powróciły do Parku Yellowstone!

Te zarazem piękne i przerażające zwierzęta prawie sto lat temu były powszechnie spotykane w granicach Parku Yellowstone.

Niestety, gdy popularność Yellowstone zaczynała być coraz większa i gdy do parku zaczęły zjeżdżać coraz większe rzesze turystów, te bezbronne stworzenia stawały się coraz częściej egzotyczną atrakcją, która można było schwytać i bezkarnie wywieźć z parku.

Jackalope-crossing

Od kilku lat zaczęły jednak napływać do zarządu Parku Yellowstone sygnały o nasilającej się aktywności Jackalopes w takich stanach jak Wyoming, Montana, Colorado i Idaho.

Czym jest Jackalope?

Jackalope (disambiguation) to zwierzak bardzo przypominający z wyglądu Jackrabbita. Jak podają źródła, jest to najprawdopodobniej krzyżówka antylopy i zająca.
Pierwsze sygnały i dokumentacja opisujące Jackalopes pochodzą z terenów stanu Wyoming (właśnie z okolic Yellowstone).
Jackalopes osiągają wysokość do 2 stóp (24 cm) i potrafią bardzo szybko się przemieszczać.

W okresie godowym (od kwietnia do połowy maja) stają się bardzo agresywne i mogą nawet przepędzić ze swojego terytorium wilki oraz niedźwiedzie Grizzly.

Jackalope-park

Gdzie najłatwiej spotkać Jackalope?

Praktycznie cały teren znajdujący się w granicach Parku Yellowstone, to miejsce gdzie możecie spodziewać się zobaczyć Jackalopes. Zwierzęta prowadzą głownie nocny tryb życia i uwielbiają wychodzić z ukrycia podczas pełni księżyca.

Oficjalne przepisy w Parku Yellowstone nakazują, aby turyści podczas spotkania z Jackalopes zachowali bezpieczną odległość co najmniej 100m od zwierzęcia.

Jeśli uda Wam się spotkać co jakiegokolwiek osobnika na wolności, należy bezzwłocznie zawiadomić o tym Park Rangers.

Pawel P. © 2015 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
Źródło: wikipedia, jellostone.com

4 komentarze

  1. JEJ hihihihihi, mnie tez to pokazali, od razu wiedzialam, ze to jakis kit. Nie dalam sie nabrac, ale, niestety musialam udowadniac, ze mam racje hihihi. Widocznie dobry pomysl, na wielu podzialalo. W USA teraz jest to na FB. I dzisiaj mi to pokazano jako sensacje. Szukajac dowodu na WIELKI KIT !! (zapomnialam, ze to Prima Aprilis) znalazlam sie na tej stronie. Pozdrawiam 🙂

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię