Park Yosemite – inspirujący film podróżniczy.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Oto mój ulubiony film podróżniczy, który warto obejrzeć przed wyjazdem do USA – szczególnie jeśli wybieracie się w okolice Parku Narodowego Yosemite.

Inspirujące filmy  opowiadające ludzkie historie, pokazujące piękno dzikiej przyrody i Parków Narodowych w USA to właśnie bodźce, które motywują mnie do podróżowania i odkrywania wciąż nowych miejsc.

Film-podrozniczy-kadr

Filmów podróżniczych, opowiadających o odkrywaniu mniej lub bardziej egzotycznych miejsc powstało i wciąż powstaje bardzo wiele. Ciężko jednak wybrać spośród tak wielu produkcji pojedyncze “filmy-perełki” po obejrzeniu których zaczynamy inaczej postrzegać otaczającą nas rzeczywistość a w naszej głowie zaczynają rodzić się nowe pomysły, przemyślenia, plany.

inspirujacy-film-podrozniczy

Moja perełką pośród inspirujących filmów podróżniczych którą chciałem się z Wami podzielić jest produkcja pod tytułem “Mile, Mile and A Half”.

Mile, Mile and A Half to opowieść o grupie pięciu przyjaciół, którzy postanowili oderwać się od codzienności życia i wyruszyć na 25 dniową wędrówkę przepięknym kalifornijskim szlakiem John Muir Trail.

Przebyli prawie 340 kilometrowy odcinek od doliny Yosemite do najwyższego szczytu w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych (Mount Whitney).

szlak-John-Muir-kadr-z-filmu

Celem jaki sobie wyznaczyli było przejście szlaku w ciągu 25 dni a także uwiecznienie i przechwycenie niesamowitych widoków oraz dźwięków towarzyszących im w czasie wędrówki przez góry Sierra Navada.

Moim zdaniem to najlepiej zrobiony film pokazujący piękno przyrody tego rejonu Stanów Zjednoczonych.

Film-podrozniczy

Ujęcia i cała praca kamery są w tym filmie na najwyższym poziomie.
Dźwięki (delikatny szum lasów, górskich potoków, śpiew ptaków, groźne odgłosy zbliżającej się burzy) – przyprawiają o gęsią skórkę.

A do tego rewelacyjna ścieżka dźwiękowa, której znakomita większość powstawała właśnie na szlaku ( skomponowana przez zespół Opus Orange) tworzy idealną całość.

kadr-film

Koniecznie zobaczcie ten (moim zdaniem) najlepszy film podróżniczy jaki dostępny jest obecnie na platformie Netflix. Zachwyćcie się fascynującym dokumentem o podróży szlakiem John Muir Trail.

Zobacz również mój wpis o muzyce którą warto zabrać ze sobą na klasyczny, amerykański Road Trip – KLIKNIJ TUTAJ

Aktualizacja: luty 2021
Pawel P.
© interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Zdjęcia oraz video: www. themuirproject.com

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...

Warto zobaczyć w Chicago. Vlog część 1.

Co warto zobaczyć w Chicago gdy macie do dyspozycji tylko kilka godzin? Jakie miejsca w centrum miasta koniecznie...

Venice Beach Vlog

Venice Beach w Kalifornii urosło już do rangi kultowego miasteczka, którego najbardziej znany fragment - Venice Ocean Front...

Planowanie podróży po USA – grupa na Facebook

Planowanie podróży po Stanach Zjednoczonych nie jest wcale takie łatwe jak się wydaje. Piszę te słowa bazując na swoich...