Inspirujący film podróżniczy

inspirujace-filmy-podroznicze

Film podróżniczy, który warto obejrzeć przed wyjazdem do USA – szczególnie jeśli wybieracie się w okolice Parku Narodowego Yosemite.

Inspirujące filmy podróżnicze opowiadające ludzkie historie, pokazujące piękno dzikiej przyrody i Parków Narodowych w USA to właśnie bodźce, które motywują mnie do podróżowania i odkrywania wciąż nowych miejsc.

Film-podrozniczy-kadr

Filmów podróżniczych, opowiadających o odkrywaniu mniej lub bardziej egzotycznych miejsc powstało i wciąż powstaje bardzo wiele. Ciężko jednak wybrać spośród tak wielu produkcji pojedyncze “filmy-perełki” po obejrzeniu których zaczynamy inaczej postrzegać otaczającą nas rzeczywistość a w naszej głowie zaczynają rodzić się nowe pomysły, przemyślenia, plany.

inspirujacy-film-podrozniczy

Moja perełką pośród inspirujących filmów podróżniczych którą chciałem się z Wami podzielić jest produkcja pod tytułem “Mile, Mile and A Half”.

Mile, Mile and A Half to opowieść o grupie pięciu przyjaciół, którzy postanowili oderwać się od codzienności życia i wyruszyć na 25 dniową wędrówkę przepięknym kalifornijskim szlakiem John Muir Trail.
Przebyli prawie 340 kilometrowy odcinek od doliny Yosemite do najwyższego szczytu w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych (Mount Whitney).

szlak-John-Muir-kadr-z-filmu

Celem jaki sobie wyznaczyli było przejście szlaku w ciągu 25 dni a także uwiecznienie i przechwycenie niesamowitych widoków oraz dźwięków towarzyszących im w czasie wędrówki przez góry Sierra Navada.
Moim zdaniem to najlepiej zrobiony film pokazujący piękno przyrody tego rejonu Stanów Zjednoczonych.

Film-podrozniczy

Ujęcia i cała praca kamery są w tym filmie na najwyższym poziomie.
Dźwięki (delikatny szum lasów, górskich potoków, śpiew ptaków, groźne odgłosy zbliżającej się burzy) – przyprawiają o gęsią skórkę.
A do tego rewelacyjna ścieżka dźwiękowa, której znakomita większość powstawała właśnie na szlaku ( skomponowana przez zespół Opus Orange) tworzy idealną całość.

kadr-film

Koniecznie zobaczcie ten (moim zdaniem) najlepszy film podróżniczy jaki dostępny jest obecnie na platformie Netflix. Zachwyćcie się fascynującym dokumentem o podróży szlakiem John Muir Trail.

Zobacz również mój wpis o muzyce którą warto zabrać ze sobą na klasyczny, amerykański Road Trip – KLIKNIJ TUTAJ

Aktualizacja: czerwiec 2019
Pawel P.
© 2016 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.
Zdjęcia oraz video: www. themuirproject.com

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię