Niezbędne w podróży po USA: lodówka turystyczna

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Praktyczny poradnik dla osób podróżujących po USA: przenośna, turystyczna lodówka.

Podróż po Stanach Zjednoczonych na własną rękę to nie lada wyzwanie logistyczne. Należy dokładnie zaplanować trasę przejazdu, wynająć odpowiedni samochód i dobrze przygotować zapasy żywności dla całej rodziny.

Ceny żywności w USA nie należą do najniższych (porównując je do cen w Polsce) i prawdopodobnie większość z Was będzie wolała przygotowywać posiłki we własnym zakresie niż korzystać z restauracji lub sieciówek fast-food

Przeczytaj również: co warto zabrać z Polski do USA

Aby zamknąć się w budżecie będę namawiał Was oczywiście do przyrządzania (w miarę możliwości) posiłków we własnym zakresie.  Wizyta w amerykańskim sklepie spożywczym nie jest taka straszna i rozwiązuje problem zaopatrzenia w produkty z których będzie można przyrządzić (prawie) domowy polski posiłek na amerykańskiej ziemi.

jedzenie-usa-wedliny
Próżniowo pakowana amerykańska wędlina – tak, jest smaczna!
jedzenie-w-usa-serki
Moje ulubione serki firmy Philadelphia. Doskonale sprawdzają się zamiast masła.

Jak najlepiej przechowywać produkty spożywcze w czasie podróży po USA.

Lodówka, to jak wiemy idealne miejsce w którym można przez dłuższy czas przechowywać jedzenie bez obawy, że ulegnie ono zepsuciu. Gdy jesteście zameldowanie przez kilka dni w hotelu i w pokoju macie do dyspozycji lodówkę nie musicie się o nic martwić.

Sytuacja nieco bardziej się komplikuje, gdy pokój hotelowy nie posiada lodówki lub macie w planie kilku godzinny przejazd samochodem, ewentualnie całodzienne wyjście do Parku Narodowego.

Coś trzeba wówczas zrobić z zakupionym prowiantem (szczególnie gdy temperatura na zewnątrz jest dosyć wysoka).

Jedynym ratunkiem jest wówczas zakup przenośnej lodówki, którą amerykanie potocznie nazywają COOLER BAG i która jest nieodzownym elementem amerykańskich pikników.
Zresztą przekonacie się o tym na własne oczy będąc w USA.

sklepy-w-USA-przenosna-lodowka
Przenośna lodówka – idealne rozwiązanie dla podróżujących po USA

Cooler Bag zrobiony z termo-izolowanego materiału pojemnik amerykanie używają głównie jako torbę do przenoszenia posiłków z domu do pracy.  Większe rozmiarowo Coolery o pojemności kilkudziesięciu litrów to już punkt honoru każdego mężczyzny skutecznie używany do chłodzenia napojów w czasie grillowania lub pikników.

Ponieważ Cooler Bags można kupić praktycznie w każdym sklepie ( co najmniej w kilku rozmiarach ) doskonale nadaje się on do stworzenia swojej prywatnej, przenośnej lodówki turystycznej.

sklep-wallmart-pojemniki
Przenośne lodówki można kupić w USA w różnych rozmiarach i cenach.
sklep-usa-lodowki-rozmiary
Przenośne “Cooler Bags” – idealny rozmiar do podróży po USA

Podręczna lodówka za mniej niż $2 dziennie.

Aby Cooler Bag spełniał jak najlepiej funkcję lodówki należy napełnić go oczywiście lodem. Możemy zrobić to na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to zakup gotowych worków z kostkami lodu. Można je bez problemu dostać na każdej stacji benzynowej oraz w każdym sklepie spożywczym. Koszt takiej inwestycji to około $1.50- $4.50 w zależności o pojemności worka.

sklep-w-usa-lod
Ceny worków z kostkami lodu w sieci “Wallmart”

Sposób drugi to napełnienie Cooler Bag lodem za darmo w hotelu.

Praktycznie każdy z hoteli lub moteli w USA ma na wyposażeniu co najmniej kilka maszyn do lodu (Ice Vending Machine). Znajdują się one przeważnie na półpiętrze (niedaleko windy) lub na zewnątrz (ale tylko wówczas gdy hotel zlokalizowany jest w cieplejszych – południowych stanach USA). Wystarczy więc zabrać taką nasza przenośną lodówkę do takiej maszyny i napełnić ją lodem.

hotelowa maszyna do lodu
Hotelowa maszyna produkująca kostki lodu (za darmo!)

Przenośna lodówka doskonale sprawdza się na długich trasach.
Zwłaszcza, gdy podróżujecie po USA z małymi dziećmi staje się ona praktycznie nieodzownym elementem wyposażenia samochodu rodzinnego. Warto w niej trzymać schłodzone napoje, jogurty oraz owoce, po które dzieciaki bardzo często sięgają w czasie jazdy.

Nawet najtańszy “Cooler Bag” potrafi doskonale utrzymywać niską temperaturę co najmniej przez 5-6 godzin gdy temperatura na zewnątrz wynosi około +30 stopni.

turystyczna-lodowka-w-samochodzie
To już sporych rozmiarów lodówka dla całej rodziny.

Owszem, lód znajdujący się w pojemnikach zaczyna się topić po pewnym czasie – warto więc oddzielić jedzenie (zwłaszcza gdy znajduje się w papierowych (przemakalnych) pojemnikach od warstwy lodu używając najzwyklejszych plastikowych torebek, do których (przy kasach) pakowane są zakupy.

Zobaczcie jak sprawdza się przenośna lodówka w amerykańskiej rzeczywistości.

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
6 komentarze
  1. Czy w USA kupie kartusz do palnika z firmy campingaz? Mam taki niewielki i chce go zabrać tylko czy dokupie butle…z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam

    • Jakiego typu podłączenie ma ten palnik? W Stanach najpopularniejsze są kartusze firmy “Coleman” (kupisz je praktycznie w każdym Wallmart). Polecam odwiedzić stronę tej firmy i sprawdzić dokładnie typ połączenia. Możesz odwiedzić tez sklepy które zajmują się tylko sprzedażą akcesoriów turystycznych takie jak REI, Bass Pro, Cabelas, Dick.Tam na pewno maja większy wybór. Poszukaj również przejściówki …. możne ten sposób będzie łatwiejszy aby uruchomić palnik.
      W najgorszym wypadku za 25$ kupisz w Wallmart kartusz wraz z palnikiem. (szukaj Coleman Burner Propane Stove)

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Ile kosztuje wyjazd do USA w 2024 roku.

Ile kosztuje wyjazd do Stanów w 2024 roku? Koszty wyjazdu do USA na pewno nie są stałe i można...

ESTA USA: pytania i odpowiedzi (2024)

ESTA USA - najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi dotyczące wniosku ESTA składanego w roku 2024roku. Gdzie złożyć wniosek ESTA?...

Wyjazd do USA 2023 – Koronawirus USA : COVID

Zasady wjazdu do USA - COVID. Informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID owych...

Co zabrać do USA i jak skutecznie spakować się na wyjazd Stanów.

Jak najlepiej spakować się na podróż do Stanów? Co opłaca się zabrać ze sobą z Polski do USA...