36 godzin w Miami na Florydzie

Miami-wakacje

Samolot powoli zbliża się do Miami, największego i najbardziej znanego miasta na Florydzie. Za oknem aż po horyzont rozciąga się błękitna tafla Atlantyku. Lazurowa woda powoli ustępuje miejsca słonecznemu wybrzeżu Florydy, nad którym wyraźnie dają się zauważyć górujące nad centrum Miami wieżowce.

Za kilka minut ląduję na międzynarodowym lotnisku w Tutaj czeka na mnie zarezerwowany tydzień wcześniej samochód. W czasie tej podroży po Florydzie na zwiedzanie Miami mam przeznaczone tylko 36 godzin, muszę więc wybrać tylko to, co miasto oferuje najlepszego.

36 godzin w Miami na Florydzie

Dla mnie Miami zawsze pozostanie miastem olbrzymich kontrastów. Sięgające ku niebu nowoczesne wieżowce dzielnicy biznesowej (Miami Business District), prywatne wyspy, przy których cumują jachty za kilkaset tysięcy dolarów i gigantyczne wille (których ceny oscylują w granicach od kilku do kilkunastu milionów dolarów), a które zamieszkałe są przez właścicieli tylko kilka tygodni w roku. Cały ten przepych, bogactwo, tropiki i nowoczesność kontrastujące z biedniejszymi dzielnicami emigrantów z Ameryki Południowej to unikalna wizytówka tego miasta.

Miami-Floryda
W Miami zamiast samochodu wypada mieć luksusową łódkę.
Miami-miasto
Centrum Biznesowe Miami

Co warto zobaczyć w Miami

Jadąc do centrum Miami warto na początek zatrzymać się w miejscu zwanym Bayside Marketplace. Znajduje się tutaj olbrzymi, piętrowy parking publiczny, gdzie za cenę $12 można pozostawić samochód na dobre kilka godzin nie martwiąc się, że ktoś będzie się chciał go sobie pożyczyć.

Dodatkowym plusem tego miejsca jest lokalizacja. Znajdujemy się nieopodal największych atrakcji, które oferuje centrum Miami. Stad od gęsto zabudowanej drapaczami chmur dzielnicy biznesowej dzieli nas tylko ruchliwa Biscaine Blvd.

Centrum-miami
Biscaine Blvd.

Samo Bay Marketplace jest ciekawym miejscem oferującym sporo typowo turystycznych atrakcji. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli lubicie zakupy w typowo amerykańskim stylu czeka tutaj na was kilkadziesiąt sklepów zaopatrzonych w asortymenty wszelakiego rodzaju. Począwszy od chińskich koszulek i czapeczek z napisem „Kocham Miami” po sklepy z markową odzieżą i biżuterią. Miłośnicy dobrej lokalnej muzyki mogą natomiast posłuchać darmowych koncertów odbywających się praktycznie codziennie na niewielkiej scenie w centrum Bayside Marketplace.

Znajdująca się nieopodal Miami Marina, pomimo że bywa zatłoczona (szczególnie w sezonie) ma swój specyficzny, sielankowy klimat. Polecam ulokować się w jednym z kilku znajdujących się tutaj barów czy kafejek i popijając aromatyczna kawę lub popularne na Florydzie Mojito wpatrywać się w kołyszące się na wodzie jachty.

Od czasu do czasu na pewno zauważycie również pływające w ciepłych wodach zatoki, bardzo sympatyczne Manatee – podobne do słoni morskich ssaki żyjące w Biscane Bay.

Miami-parking-samochodowy
…w oddali widać piętrowy parking publiczny.
Miami-port
Scena muzyczna w Bay Marketplace
Miami-widok-przystan
Widok na Bay Marketplace

Rejs po zatoce Biscane Bay

90-minutowy rejs po zatoce Biscane Bay to kolejna atrakcja, z której polecam skorzystać odwiedzając Bayside Marketplace. Znajdziecie tutaj dwie prywatne firmy (Island Queen Cruise oraz Isla Lady) zajmujące się organizowaniem takowych wycieczek. Koszt to około $30 od osoby. Z oferty wybierzcie najbardziej ciekawy (moim zdaniem) rejs pod nazwą “Milioners Row”. Statek wycieczkowy zabierze Was na przejażdżkę, w trakcie której będziecie mogli zobaczyć przepiękne domy „sławnych i bogatych” znajdujące się na kilku prywatnych wyspach zatoki Biscane Bay. Zwiedzanie z wody to jedyna okazja aby podglądnąć z bliska kolorowy świat celebrytów. Jedyna droga lądowa prowadząca do tych atrakcji jest mocno strzeżona i wymagane jest specjalne zezwolenie aby dostać się na prywatne wyspy milionerów.

Miami-rejs-po-zatoce
Statek wycieczkowy Island Queen
Miami-dom-celebrytow
Tak mieszkają milionerzy w Miami
Miami-dom-milionerow
Właściciel tego domu zażyczył sobie aby mieć w ogródku palmy z Afryki.
Miami-domy-milionerow
Ten dom można kupić za 35 milionów lub wynająć za 75 tys. miesięcznie

Jak przystało na jeden z największych portów w USA, w Port Miami możemy również podziwiać zacumowane przy nadbrzeżu gigantyczne statki-hotele największych firm turystycznych tj: Disney Cruise Line, Norwegian, Carnival. Stąd odpływają one na rejsy po Morzu Karaibskim, na Alaskę itp. Jeśli wykupicie wcześniej wcześniej wspomniany przeze mnie rejs statkiem po zatoce Biscane Bay będziecie mieli okazję przepłynąć obok tych gigantycznych statków.

Miami-statek-hotel
Gigantyczne statki hotele cumują w pobliskim porcie.

Relaks w Parku

Nieopodal gwarnego Miami Bayside Marketplace znajduje się niewielki, aczkolwiek bardzo malowniczy park miejski „Bayfront Park”. Warto wybrać się w to miejsce aby odpocząć i nabrać sił przed zwiedzaniem centrum Miami. Tutaj w cieniu palm i przy delikatnej, ochładzającej bryzie możecie zrobić ładnie zdjęcia egzotycznych palm widocznych na tle nowoczesnych wieżowców.

Miami-park-na-plazy
Bayfront Park z widokiem na zatokę

Centrum Miami

Ciekawą opcję szybkiego zwiedzania centrum Miami oferuje bezpłatna, całkowicie zautomatyzowana kolej magnetyczna o nazwie Miami Metromover. Nowoczesne przeszklone wagoniki kursują co kilka minut okrążając ścisłe centrum Miami w ciągu 11 minut (trasa Downtown Loop). Trakcja kolejki umieszczona jest na stalowych pylonach na wysokości 14 m nad ziemią, co daje nam dodatkowo świetną perspektywę w czasie objazdu miasta.

Najbliższa stacja kolejki o nazwie „Bayfront Park Metromover Station” znajduje się nieopodal wspomnianego powyżej parku. W czasie przejazdu przez centrum możecie wysiąść na dowolnym przystanku, wtopić się w tłum turystów pędzących po chodnikach i poczuć prawdziwy klimat dzielnicy biznesowej. Ulice miasta poprowadzą Was pomiędzy szklanymi wieżowcami i licznymi parkami.

Miami-kolejka-miejska
Bezpłatna kolejka Metromover pozwala zwiedzić centrum Miami

Miami to bardzo nowoczesne miasto, widać, że rozwija się prężnie. Na pewno zauważycie mnóstwo dźwigów, rusztowań i placów budowy, które wkrótce zamienią się w kolejne błyszczące nowoczesne konstrukcje. W centrum Miami nowe wieżowce pojawiają się praktycznie co dwa lata.

Bardzo miło wspominam również spacer wzdłuż Miami River, gdzie można zobaczyć przepiękne konstrukcje mostów zwodzonych oraz apartamenty, przy których zamiast samochodów przycumowane są łodzie…

Miami-centrum
Spacer po centrum Miami

Będąc jeszcze na stacji kolejki Metromover zaopatrzcie się w bezpłatny plan, na którym znajdują się lokalizacje poszczególnych stacji. Gdy tylko zakończycie zwiedzanie centrum, udajcie się do najbliższej stacji skąd po kilku minutach możecie powrócić ponownie do Bayfront Park.

Miami – dzielnica kubańskich imigrantów

Jeśli chcecie zobaczyć bardziej egzotyczną część Miami warto wyjechać poza jego ścisłe centrum i skierować się na przedmieścia. Polecam odwiedzić jedną z najbardziej kolorowych i znanych dzielnic o nazwie Little Havana (Mała Havana). To wciąż żyjąca swym oryginalnym rytmem (nieskażonym wpływem amerykańskiej kultury) dzielnica emigrantów, głównie z Kuby oraz innych państw rejonu Morza Karaibskiego. Choć Little Havana zajmuje obszar około 10 km to jednak największe atrakcje znajdziecie przy głównej ulicy zwanej Calle Ocho (Southwest 8th Street ). Wzdłuż ulicy biegnie chodnik z wmurowanymi gwiazdami, który prawdopodobnie miał przypominać Hollywood Blvd (w wersji latynoskiej). Rzadko znajdziecie tutaj równo przystrzyżone amerykańskie trawniki. Na domach i murach widnieje dużo kolorowych malowideł, które w połączeniu z egzotyczną roślinnością przypominają bardziej centrum małego miasteczka znajdującego się gdzieś na Wyspach Karaibskich niż dzielnice Miami. Zaskoczeniem dla mnie było również to, że trudno nam było zamówić jedzenie w restauracjach i zwykłą kawę w kawiarni… prawie nikt nie rozumiał tutaj języka angielskiego!

Miami-dzielnica-kubanska
Tutaj nikt nie mówi po angielsku…
Miami-dzielnica-havana
Witamy w Little Havana

W zupełności wystarczy kilkudziesięciominutowy spacer w tych rejonach aby poczuć legendarny klimat Litte Havana. Uśmiechnięci od ucha do ucha „Cubanbos” przesiadują przed otwartymi na oścież kafejkami, z których wylewają się na ulice egzotyczne rytmy salsy. Zapachy tradycyjnych potraw Ameryki Środkowej drażnią nasze kubki smakowe a wszechobecne rozmowy prowadzone głównie w języku hiszpańskim przerywane są od czasu do czasu swojskim pianiem koguta. To niezapomniany urok tej dzielnicy.

dzielnica-kubanska-w-Miami
Karaibskie klimaty w Miami

Miami South Beach

Wspominając Miami automatycznie moje myśli kierują się w stronę South Beach. To miejsce jest kwintesencją Miami. Plaża South Beach to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych plaż na świecie oraz obowiązkowe miejsce, w którym musi się znaleźć każdy turysta podróżujący po Florydzie.

Miami-Beach-Floryda
Witamy w Miami Beach

Tutaj na obszarze kilku mil możemy znaleźć wszystko z czego słynie Floryda. Począwszy od eleganckich sklepów, poprzez egzotyczne restauracje, nocne kluby, dyskoteki, fantastyczne galerie lokalnych artystów aż po błękitna, krystalicznie czystą wodę Oceanu Atlantyckiego.

Każdy taksówkarz w Miami zapytany o to, gdzie można pojechać, żeby zobaczyć prawdziwe życie nocne zwykle zawiezie Was właśnie do South Beach na ulicę Ocean Drive. To tutaj dopiero po zmroku rozkwita życie nocne i tutaj przenosi się większość imprez z okolicznych dzielnic. Ocean Drive nie jest długą ulicą, można ją przejść w całości w ciągu 40 min. W praktyce jednak zajmuje to trochę więcej czasu. Koniecznie zróbcie zdjęcia na tle słynnych kolorowych budynków w stylu Art Deco oraz zatrzymajcie się w jednej lokalnych restauracji (omijajcie sieciówki!) oferujących wyśmienite ryby i owoce morza. Wszystko jest tutaj świeże i bardzo dobrze przyrządzone. Jeśli jesteście miłośnikami sea food polecam lokal: The Local House znajdujący się przy 400 Ocean Dr., na pewno będziecie pamiętać to miejsce.

Miami-Beach-ulica
Art Deco i samochody z lat 50-tych

Wzdłuż South Beach ciągnie się promenada z widokiem na plażę i ocean – warto więc zrobić sobie spacerek przy okazji oglądając lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego, biały piasek i słynne, kolorowe budki ratowników, które zawdzięczają swą popularność licznym produkcjom filmowym. To tutaj w latach 80. biegał z pistoletem Don Johnson wraz z „policjantami z Miami” (Miami Vice).

Miami-plaza-Floryda
Słynne budki ratowników na plaży w Miami Beach
plaza-miami-beach
Lazurowy ocean w Miami Beach

miami-plaza-slonce

Ogólnie Miami nastawione jest na głównie na czerpanie dochodów z przyjeżdżających turystów, więc nie zdziwcie się, jeśli w niektórych miejscach ceny będą wyraźnie zawyżone.

Znudzeni wypoczywaniem i leniuchowaniem na plażach Miami możecie wyrwać się na jednodniową wycieczkę na wyspy Bahama. Jest ona organizowana przez lokalne biura podróży z Miami, aczkolwiek statek wycieczkowy na Grand Bahama wypływa z oddalonego o niecałe 30 min. jazdy samochodem Fort Lauderdale. Tam też można kupić bilety na ten rejs.

Rejs-na-bahama
Prom na wyspy Bahama odpływa z Fort Lauderdale

Miami wraz z otaczającymi go dzielnicami to ogromna, tętniąca życiem aglomeracja. Można tutaj spędzić nawet dwa tygodnie, wciąż odnajdując nowe atrakcje i zaskakujące miejsca.

Wystarczy wspomnieć, że centrum Miami do jednego z najbardziej dzikich, groźnych i niezniszczonych jeszcze przez działalność człowieka miejsc (Bagna Everglades) można dojechać w ciągu niecałej godziny.

bagna-everglades
Bagna Everglades

Do najbardziej karaibskiego miasteczka w USA- Key West, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie dzieli nas około czterech godzin jazdy.

Key-West-plaza-Floryda
Fort Zachary Taylor Beach na Key West

Miami to również idealna baza wypadowa do Biscayne National Park oraz John Pennekap Coral Reef State Park, gdzie można popływać z delfinami lub nurkować zwiedzając kolorowe rafy koralowe.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić wszystkich do spędzenia co najmniej 36 godzin w Miami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO MIAMI I OKOLICACH
FLORYDA – PODSTAWOWE INFORMACJE
KEY WEST – CO WARTO ZOBACZYĆ
FLORYDA – WSZYSTKIE ARTYKUŁY

ZWIEDZAJ FLORYDĘ Z MOIM PLANEM. Dowiedz się więcej - KLIK
....KUP MI KAWĘ
© interameryka.com Aktualizacja: listopad 2019
Jeśli uznasz, że wpis jest wartościowy, śmiało podziel się nim Twoją grupą! Dziękuję 👍

40 komentarze

 1. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł! Akurat wybieram się do Miami i na Florydę i mam na to kilka dni w sumie, wiec ten plan zdecydowanie mi odpowiada! 🙂
  Pozdrawiam,

 2. To miasto najbardziej mnie pociąga, spośród wszystkich w USA. Chętnie bym tam poleciała, jedyna bariera to ceny. Jak na razie, zwiedzam tylko Bałkany.

 3. Asia,
  Pewnie tego nie przeczytasz, ale nie uważam, że jest to miasto rzeczywiście takie rewelacyjnie jak mówisz. Zwiedziłem parę miejsc w USA, sam mieszkam aktualnie trochę wyżej na Florydzie i nie uważam, że jest to aż takie świetne miejsce. Takie plaże możesz znaleźć w innych rejonach (lepsze plaże są na Florydzie po stronie zatoki meksykańskiej), imprezy, no ponoć są tutaj najlepsze, ale ja uważam, że dobrze się bawić można wszędzie. A czy jest coś rzeczywiście powalającego w tym rejonie? Osobiście wolę rejony Ameryki środkowej/południowej albo Azji, którą znam najlepiej.
  Póki nie zamieszkałem na Florydzie to myślałem, że to raj wakacyjny, ale chyba mógłbym tutaj spokojnie osiąść. Życie jest zdecydowanie wolniejsze niż w innych miejscach gdzie mieszkałem. Pod tym kątem na pewno mi się podoba.

 4. Świetny artykuł, właśnie czegoś takiego szukałem. Wybieram się do USA na 2 tygodnie niedługo i bardzo rozważam wyjazd na Florydę, ponieważ chcę jechać tam gdzie będzie ciepło gdyż jadę jesienią.

 5. Wyjazd na Florydę w październiku czy listopadzie to idealny termin. Temperatury na Florydzie są wówczas w granicach 25-30 stopni, a co najważniejsze nie ma dużej wilgotności powietrza.

 6. witam – jak wygląda styczeń na Florydzie? planujemy spędzić kilka dni wracając z meksyku do pl własnie w styczniu

 7. Zależny w którym miejscu na Florydzie będziecie. Północna Floryda jest raczej chłodniejsza (temperatury około 15-20C). Im bardziej na południe tym naturalnie coraz cieplej. Okolice Miami to już 25C, Key West jeszcze cieplej. Ciekawym faktem jest to, ze na Florydzie od strony Zatoki Meksykańskiej jest zazwyczaj cieplej. Zawsze jednak mogą trafić się chłodniejsze dni z deszczowa pogoda.

 8. a jak w Miami wygląda sprawa z wypożyczaniem rowerów? Jak to tam funkcjonuje i czy można zwiedzić okolice właśnie rowerem?
  I może orientujesz się czy po rejsie na Bahamy rownież można przesiąść się na rower, by tak zwiedzić okolicę?
  byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam 🙂

 9. Nie ma problemów z wynajęciem rowerów w Miami. Szczególnie w Miami Beach co chwilę można spotkać wypożyczalnie.
  Na Bahamas też można znaleźć wypożyczalnie rowerów, szczególnie przy tych bardziej popularnych zejściach na plaże, przy Lucaya Marketplace. Moim zdaniem jednak lepiej wynająć skuter na Bahamas.

 10. Bardzo fajny artykuł. W styczniu wybieram sie do Miami, chcemy poplynac w rejs po karaibach , ale kilka dni przed rejsem chcemy wlasnie spedzic w Miami. Z Tego co sie orientuje wyplyniecie statku wycieczkowego jest z Fort lauderdale , czy orientujesz sie czy sa jakies polaczenia , autobusem , pociegiem wlasnie z miami do Portu ? czy najlepiej poruszac sie taxi ? Bede wdzieczna za kazda informacje ,Pozdrawiam 🙂

 11. Najlepiej dostać się do portu w Fort Lauderdale skąd odpływają statki taksówka. Rejsy na Bahamy są o ile dobrze pamiętam o 6 rano. Mozna tez przenocować w hotelu który ma darmowy autobus dowożący do portu (Shuttle Bus) – takie hotele są jednak droższe..
  Alternatywa (dużo tańsza) niż taksówka to znany Uber. Na stronie Ubera są podane ceny usług w Miami i okolicach

 12. Bardzo ciekawy reportaż. Przyjemnie się czyta Pana wrażenia i wskazówki. W przyszłym roku planujemy spędzić tydzień w Miami. Bardzo mnie ciekawi czy wstęp na plażę jest płatny, tak jak w niektórych miejscach w Europie?

 13. Wejście na plaże w Miami oraz okolicach (np. South Beach) są bezpłatne. Trzeba liczyć się jedynie z tym, że zapłacisz za parking (mniej lub bardziej oddalony od plaży).
  Wyjątkiem są plaże w Parkach Stanowych – tutaj obowiązuje opłata około $10

 14. A ja mam takie pytanie czy można np zaparkować w Miami Beach pod Fifth and Alton i iść sobie zwiedzać SoBe? Czy parkingi są pod centrami płatne ?

 15. Parking pod Fifth and Alton jest darmowy ale tylko do 3 godzin postoju (to centrum handlowe więc tak sobie wyliczyli, że średnio 3h spędzasz na zakupach). Za postój powyżej 3h opłata zaczyna się od $3. Więc np. za 5h zapłacisz $7. itp

 16. hej,

  zamierzam wybrać się z narzeczoną do Miami na ok 12 dni. Może ktoś polecić jakiś “dłuższy” niż 36h plan zwiedzania? Drugie pytanie, to termin, tzn. czy wrzesień (pierwsza połowa), to dobry termin? czytałem, że we wrześniu bardzo często pada na florydzie, więc wolę zapytać kogoś kto był lub ma większą wiedzę 🙂 no i nie byłbym typowym Polakiem, gdybym nie zapytał ile trzeba przeznaczyć na “wycieczki” i “życie” na przyzwoitym poziomie w ciągu tych 12 dni?

  z góry dzięki za każdą odpowiedź

 17. Witaj. Odezwij się do mnie na emaila interameryka@gmail.com będzie łatwiej coś podpowiedzieć o Miami i okolicach niż w komentarzu. W Miami można pozwiedzać maksymalnie 3-4 dni. Później proponuję przenieść się w bardziej atrakcyjne lokalizacje. Zależy jednak co kto lubi. Floryda ma jednak dużo do zaoferowania.

 18. Czesc wybieram sie wraz z mezem do Miami chcialabym sie zapytac jaki jest koszt tego rejsu ma Bahamy o ktorym piszesz bo bardzo mnie to zaciekawilo nie ukrywam 🙂

 19. Korzystałam wraz z rodziną z Twoich wskazówek i porad podczas naszych trzech wizyt w USA, teraz wybieramy się na Florydę i znów korzystam 🙂 Bardzo sobie cenię praktyczne informacje typu gdzie i za ile zaparkować, co i gdzie kupić, co zwiedzić i zobaczyć. Dzięki za informacje na temat Miami, już wydrukowałam, teraz z niecierpliwością czekamy na podróż. W Miami będziemy kilka dni, podpowiesz co jeszcze warto zobaczyć? Pozdrawiam!!

 20. Sam przejazd łodzią po bagnach to około 20 min. Warto jednak zatrzymać się chwilę w miejscu gdzie organizowane są przejazdy. Przeważnie mają tam małe ZOO…aligatory, jakieś węże i inne gady z Everglades

 21. Witam, a jak z wycieczką na key west? Obecnie jestem w Miami, mielismy jechać na rejs ale się nie udało i pomyślałem o jednodniowym wypadzie na Key. Ktos był i podpowie jak kosztowo? Bo samo wypożyczenie auta w Miami to grosze.

 22. Wyjazd z Miami na Key West to około 3.5h jazdy. Hotele są niestety drogie i musisz liczyć się z ceną około $180 za nocleg. I w sumie to cały koszt pobytu na Key West. Koszty wyżywienia są niewiele droższe niż w Miami.

 23. Witaj Paweł! Bardzo ciekawy artykuł! Dziękuję za wskazówki. Na pewno z kilku skorzystamy. Mieszkamy w Tulum, w Meksyku i planujemy tygodniowy pobyt w Miami. Wylatujemy już za kilka dni :)))) Byłabym wdzięczna za wszelkie podpowiedzi jak można spędzić ciekawie czas w ciągu dnia oprócz zakupów, plażowania i oglądania palm, bo to na Riwierze Majów mamy na codzień. Czy znasz jakieś ciekawe muzea, wystawy, coś oryginalnego, czego nie spotkamy gdzie indziej? Pozdrawiam serdecznie!

 24. Hej Pawel super pomocny wpis, bylem wlasnie w Miami i duzo mi to pomoglo.
  Kilka refleksji:
  Key West sam autobus kosztuje 50usd, firmy wycieczkowe na ocean drive sprzedaja przejazd busem za 45usd za sam przejazd w nadzieji ze turysci dokupia inne atrakcje.
  Co do wizyty w KW na 1 dzien przy transporcie autobusem, jak ja zrobilem, to jesli pogoda nie jest perfekcyjna, a ta zmienia sie diametralnie w przeciagu kilku minut, to odradzam. Macie tam 5h, jak pada deszcz to spedzicie je w knajpie przy mojito, jak wezmiecie jakas wycieczke typu nurkowanie albo paralotnie to macie 1.5h na zwiedzanie. Polecam pozyczyc auto albo odzalowac na hotel i wybrac bezpieczny okres na zwiedzanie.

 25. Dzięki Tomm za przydatne informacje. Zdecydowanie polecam również wynajęcie samochodu niż korzystanie z wycieczek/autobusu. Najtańszy samochód wynajmiecie za $45-55 do tego benzyna $30 (pełny bak) i macie własne prywatne zwiedzanie Key West. Możecie się zatrzymać gdzie chcecie i kiedy chcecie.

 26. Cześć Paweł! Bardzo fajny wpis i wideo 🙂 wybieramy się z mężem w maju do Miami, będziemy przelotem na 3 dni i zastanawiamy się w której części zarezerwować hotel Miami Downtown czy Miami Beach? Mam tez pytanie jak z miasta można dostać się do Miami Beach? Jest jakaś komunikacja miejska czy tylko Taxi? Będę wdzięczna za Twoja rekomendacje 🙂
  Pozdrawiam!

 27. Polecam znaleźć hotel w Miami Beach. Wieczorem jest tam bardzo ciekawie. Dużo lokalnych knajpek, ciekawych wydarzeń i oczywiście plaża (której nie ma w Downtown Miami)

 28. A możesz podpowiedzieć z jakich wypożyczalni samochodów korzystać. Będę w Miami Beach dwa tygodnie na koniec majak zamierzam zobaczyć to co sie da w takim czasie trochę autem trochę rowerem itp.

 29. Dzięki. No wlasnie sie zastanawiam czy lepiej z polski czy moze po prostu na miejscu. Jest jakaś różnica ?

 30. Różnica to właśnie te ubezpieczenia. Wynajmując auto na miejscu w Miami musisz wykupić podstawowe ubezpieczenie (około $20-30/dzień). Kupując z “Europy” -czyli przez stronę jaką Ci podałem masz już ustawioną lokalizację kraju jako Polska, podajesz swoje dane zamieszkana w Polsce i system od razu wlicza Ci darmowe podstawowe ubezpieczenie.

 31. Krótki edit z dnia dzisiejszego (27.07). Koszt parkingu na Bayside Marketplace to 25usd za 1h i 5 minut :(. Jeszcze rok temu było jak pisałeś kilka usd za godzinę. Absolutnie trzeba omijać. Można znaleźć w okolicy kilka tańszych miejscówek.

 32. A jak z metren w Miami? Można nim zwiedzać miasto? Jak już mam się tam wybierać to na dłużej więc pytam bo wypożyczenie auta nie wchodzi w grę

 33. Samo centrum Miami tak naprawdę nie jest duże. Dookoła kursuje darmowa kolejna na estakadzie (Metromover) można wiec sobie wysiadać i wsiadać na dowolnym przystanku. Sam spacer po centrum Miami sprowadza się głownie do oglądania biurowców i ewentualnie wypicia kawki czy zjedzenia “lanczu” w lokalnej jadłodajni. Wynajem samochodu raczej odpada. Polecam skorzystać z Ubera lub transportu publicznego. Sam przejazd Uberem z Miami do Miami South Beach to około $15.Transport publiczny (Miami Metrobus) to około $2.50.
  Centrum jak pisałem wcześniej można spokojnie zwiedzić na piechotkę.

 34. Ja tez mam pytanie. 🙂 zamęczymy Cię. Byłabym jednak B wdzięczna za podpowiedzi. Po raz pierwszy wybieram się do Miami w lutym razem z siostra. Po zniesionych wizach to moja pierwsza wizyta w USA. Podpowiedz proszę gdzie najlepiej szukać noclegu aby spokojnie odpocząć i troszkę pozwiedzać Miami. I jak wyglada luty w Miami? Czy da się plażowac i kąpać w oceanie? Czy raczej jest to klimat na zwiedzanie? Będę Ci B wdzięczna za podpowiedz.

 35. Oj tam. Jestem po to aby odpowiadać na pytania . Polecam poszukać noclegu w północnej części Miami Beach (North Beach). Będzie taniej a w lutym jesteś niestety w sezonie. Każdy zimą ucieka na Florydę i sezon trwa na Florydzie od listopada do kwietnia.
  Temperatury są przyzwoite ale woda czasem bywa chłodna – choć da się kąpać a na pewno plażować.
  Pamiętaj że samo Miami nie ma plaż. Polecam również podjechać około 2h do parku stanowego John Pennekamp Coral Reef. Fajne miejsce, można popływać kajakiem, woda na pewno cieplejsza niż w Miami. Polecam rejs na rafę koralową! Świetna zabawa!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię