Co warto zobaczyć w Sedonie

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Sedona. Przepięknie położone miasteczko w północnej części Arizony, otoczone wznoszącymi się na ponad 1900 m fantastycznymi formacjami skalnymi i kanionami w których kryją się jedne z najbardziej widowiskowych szlaków w Arizonie.

Taka właśnie jest Sedona. Miasteczko, które kilka lat temu zostało uznane przez gazetę “USA Today” za jedno z najpiękniejszych miejsc w Stanach Zjednoczonych

Kilka informacji o Sedonie.

Ponad 300 tysięcy lat temu obszar na którym leży obecnie Sedona pokryty był grubą warstwą miękkich osadów mineralnych i wulkanicznych naniesionych przez znajdujące się tutaj ogromne rozlewiska.

Przez kolejne tysiące lat następowała powolna erozja terenu. Ruchy tektoniczne skorupy ziemskiej spowodowały podniesienie się płaskowyżu Colorado a pradawna delta rzeki zaczęła się powoli zapadać, drążąc w miękkich osadach przedziwne formacje.
Rzeka “Verde River” przepływająca obecnie przez Sedonę, wciąż powoduje erozję położonych na jej brzegach terenów wtapiając się jednocześnie w przepiękne krajobrazy płaskowyżu Kolorado.

 

Sedona panorama miasta
Sedona – widok na północną część miasteczka z Airport Scenic Lookout

Sedona – najpiękniejsze szlaki

Widoki ze szlaków otaczających Sedonę zapierają dech w piersiach. Kolory i kształty skał wydają się wręcz nierealistyczne. Przez większą część roku zobaczymy tutaj nad głową granatowo-błękitne niebo gdzieniegdzie usiane pojedynczymi chmurkami.

Gdy zbliża się wieczór, z rozmieszczonych na wzgórzach Sedony punktów widokowych przepięknie widać rozbłyskują pojedyncze światła rozpoczynającego nocne życie miasteczka. Nad nocnym niebie pojawiaja się tysiące gwiazd a dookoła miasta niczym ściany potężnej fortecy wznoszą się błyszcąc w świetle księżyca majestatycznie formacje skalne.

W Sedonie można spędzić praktycznie pół roku, codziennie wybierając się na jeden z ponad 200 szlaków otaczających serpentynami miasto i okolice. Ponieważ większość turystów przyjeżdża tutaj zaledwie na kilka dni postanowiłem więc polecić kilka szlaków oraz punktów widokowych, które warto zobaczyć przyjeżdżając do Sedony. 

Sedona-szlak-hikingowy

Co warto zobaczyć w Sedonie, najpopularniejsze punkty widokowe i szlaki.

GÓRA BELL ROCK

Sedona Gra Bell Rock
Sedona: Góra Bell Rock

Majestatyczny Bell Rock znajduje się tuż przy wjeździe do Sedony (przy drodze AZ-179 od południowej strony miasta). Góra zawdzięcza swą nazwę kształtowi przypominającemu ogromny dzwon. To jeden z najpopularniejszych punktów widokowych, z którego rozpościera się przepiękna panorama na leżące w dolinie miasto oraz otaczające je czerwone wzgórza.

Sedona - warto zobaczyć górę Bell Rock
Widok ze szczytu Bell Rock

Z trzech dostępnych tutaj szlaków polecam wybrać ten o nazwie „Upper Bell Rock Trial”. To stosunkowo łatwe podejście rozpoczyna się tuż przy parkingu (Courthouse Vista Parking Lot) które zaprowadzi Was praktycznie na szczyt góry Bell Rock.

Tak naprawdę można samemu wyznaczyć sobie szlak. Wystarczy wzrokowo wyznaczyć sobie cel do którego chcecie dotrzeć i … jestem pewien, że tam dotrzecie. Z moją 4 letnią córką i 12 letnim synem praktycznie dotarliśmy do 3/4 wysokości formacji Bell Rock.

Miasto Sedona - szlak na Bell Rock
Główny szlak prowadzący w stronę Bell Rock
Szczyt Bell Rock - Sedona w Arizonie
Technicznie łatwe nawet dla 4 latki, podejście pod szczyt Bell Rock.

Zdecydowanie najlepiej pojawić się w tym miejscu co najmniej na godzinę przed zachodem słońca aby spokojnie wejść na jeden z kilku “poziomów” góry-dzwonu i podziwiać przepiękne kolory zachodzącego słońca wyświetlane na czerwonych skałach otaczających Sedonę.

Całkowita długość szlaku to 640 metrów
czas potrzebny do wejścia i zejścia to około 45-70 min.
Szczegółowy opis szlaku prowadzącego do Bell Rock

SZLAK CATHEDRAL ROCK TRAIL

Sedona-skala-cathedral-rock
Majestatyczna formacja Cathedral Rock – to symbol Sedony

Cathedral Rock to formacja skalna, która jest symbolem Sedony i niczym gigantyczna kamienna katedra górująca nad miastem widoczna jest doskonale niemal z każdego punktu.

Dotarcie do szlaku prowadzącego do Cathedral Rock jest stosunkowo łatwe. Należy jednak na początek odnaleźć ukryty na poboczu drogi parking. Po 15 minutach jazdy samochodem z centrum miasta drogą AZ-179 w kierunku południowym (podobnie jak do Bell Rock) należy skręcić w uliczkę  Back O Beyond Rd a następnie odszukać niewielki parking przy dróżce Cathedral Rock Trial.

Przeważnie parking zapełnia się samochodami już o godzinie 9 rano. Warto wiedzieć, że niecałe 100 metrów dalej znajduje się kolejny parking na którym łatwiej znaleźć miejsce.

Wejście na szlak prowadzący do Cathedral Rock znajduje się tuż przy pierwszym z parkingów. Proszę przygotować się na ciekawą przygodę. Szlak jest stosunkowo łatwy z jednym dosyć skomplikowanym punktem przypominającym wspinaczkę wzdłuż gigantycznej szczelny skalnej. W praktyce jednak nie jest to trudne podejście.

Ostatnie 100 metrów na szlaku do Cathedral Rock to również nieco bardziej strome podejście i trzeba będzie przez kilkanaście metrów pomagać sobie w wejściu na półkę skalną rękami (aby utrzymać równowagę). Podejście pod górę nie należy jednak do niebezpiecznych. Każda średnio sprawnie fizyczna osoba nie powinna mieć problemu w dotarciu do punktu widokowego. Przepiękna panorama widoczna ze szczytu nagrodzi na pewno trudy wspinaczki.

Całkowita długość szlaku to 2,4 km
czas potrzebny do wejścia i zejścia to około 80 minut.
Szczegółowy opis szlaku prowadzącego do Cathedral Rock 

DEVIL’S BRIGE

Sedona-Arizona
Devil’s Bridge – to słynny Diabelski most w Sedonie

Szlak prowadzący do „Diabelskiego Mostu” to stosunkowo łatwa, prowadząca przez przez prawie 1,5 km ścieżka kończąca się największym, powstałym naturalnie z czerwonego piaskowca mostem występującym w okolicach Sedony.

Miejsce to uważane jest jednak za jedną z najbardziej niebezpiecznych atrakcji turystycznych w Sedonie. Choć nigdy nie było w tym miejscu żadnego poważnego wypadku zaleca się zachować ostrożność po dotarciu do skalnego mostu i przy wchodzeniu na to fantastyczne dzieło natury.

Ścieżka prowadząca na środek Devil’s Bridge jest bardzo wąska (w najwęższym punkcie ma zaledwie 3 metry szerokości) i gwarantuję, że nie jest to miejsce, które przypadnie do gustu osobom mającym lęk wysokości. Ponad 20-metrowa przepaść potrafi skutecznie odstraszyć największych twardzieli.

Szlaki w Sedonie- Devils Bridge
Devil’s Bridge widziany z dwóch różnych perspektyw

Devil’s Bridge znajduje się w północno-zachodniej części Sedony. Aby dotrzeć do miejsca w którym rozpoczyna się szlak należy dojechać w pobliże adresu GPS 1800 Dry Creek Rd. To adres prywatnego domu za którym (niecałe 60 m) znajduje się wjazd na drogę lokalną Vultee Arc. Po około 300 metrach asfaltowa nawierzchnia drogi ustępuje miejsca drodze szutrowej. Wjazd niestety tylko dla samochodów z napędem na cztery koła.

Aby przejechać ten prawie 0.8 milowy odcinek musicie mieć autko z naprawdę wysokim zawieszeniem.

Polecam więc przygotować się do prawie godzinnego spacerku, zabierzcie ze sobą zapas wody (co najmniej 1.5 litra na osobę) i ruszajcie odkryć groźny a zarazem piękny kamienny most.

Sedona -szlak na Devils Bridge
Devil’s Bridge – najcięższe podejście – tak naprawdę moje dzieciaki dały radę.

Całkowita długość szlaku to około 3 km
Właściwy szlak 1.3 km
Podejście drogą z parkingu to 1.7 km
Czas na szlaku około 1.5 – 2 godzin.

TRASA WIDOKOWA SCHNEBLY HILL ROAD

Prowadząca pośród malowniczych wzgórz Sedony kręta droga każdemu miłośnikowi off-road (i nie tylko) przypadnie do gustu. Przez pierwsze kilka mil asfaltowa Schnebly Hill Road prowadzić będzie nas pomiędzy osiedlami domów jednorodzinnych. Warto nieco zwolnić w tym miejscu i zwrócić uwagę na okoliczne zabudowania. Większość z nich to domy o średniej wartości około 7 milionów dolarów!

Po niecałych pięciu minutach jazdy kończy się asfalt i zaczyna się podróż po nierównej, żwirowej nawierzchni. Mając samochód osobowy nie polecam wjazdu na tą wyboistą, usianą dużymi kamieniami drogę. Posiadacze pojazdów klasy SUV (z nieco wyższym zawieszeniem) przy zachowaniu szczególnej ostrożności powinni sobie spokojnie poradzić na tej nawierzchni.

Służby „The Forest Service” starają się od czasu do czasu załatać te bardziej niebezpieczne dla samochodów osobowych ubytki w nawierzchni, jednak im dalej od Sedony tym droga Schnelby Hill staje się mniej przyjazna dla kierowców.

Jeśli dysponujecie Jeepem, macie szansę dojechania (około 7 mil od głównego parkingu) do punktu widokowego Schnebly Hill Vista. Tutaj – z wysokości ponad 1800 m – można podziwiać panoramę gór otaczających Sedonę oraz Verde Valley, Oak Creek i Mingus Mountains.

Kolejnym bardzo znanym punktem widokowym na trasie Schnebly Hill Road jest formacja Merry-go-round Rock. Od samej drogi dzieli ją około 200 metrów lekko stromego podejścia, jednak widok ze szczytu tej skałki jest niesamowity. Często można tutaj spotkać młode pary (i nie tylko) na sesji fotograficznej. Oceńcie z resztą sami to przepiękne miejsce.

Całkowita długość trasy Schnebly Hill Road: 19,3 km.
Czas potrzebny do przejechania trasy: około 3 godz.

Sedona-trasa widokowa
Schnebly Hill Road – to uroki Sedony dla posiadaczy samochodów z wysokim zawieszeniem.

Sedona – co warto zobaczyć w centrum miasteczka.

Dla osób przebywających w Arizonie i pragnących odwiedzić Sedonę ale niekoniecznie przepadających za zdobywane szlaków proponuję dodatkowe atrakcje turystyczne.

TLAQUEPAQUE

To maleńkie, z charakteru meksykańskie miasteczko, w którym znajdują się galerie sztuki, sklepiki z pamiątkami oraz kilka wyśmienitych meksykańskich restauracji. Każdy turysta odwiedzający Sedonę powinien zatrzymać się tutaj na chwilę. To idealne miejsce aby napić się kawy, spróbować wyśmienitej meksykańskiej kuchni i odpocząć po całodziennej wędrówce szlakami otaczającymi miasteczko.sedona-sklep

Sedona-miasteczko-meksykanskie

TURKUSOWY McDONALD

Turkusowy McDonald - Sedona
Turkusowy McDonald’s w centrum Sedony

Jedyny na świecie (TAK!) – jedyny na świecie McDonald którego znak firmowy nie jest koloru żółtego znadjuje się właśnie w Sedonie! Nawet, jeśli nie jesteście fanami posiłków McDonald’a myślę, że warto podjechać pod adres 2380 W US Hwy 89A, Sedona, aby zrobić sobie własnie takie, jednyne w swoim rodzaju zdjęcie.

CHAPEL OF THE HOLY CROSS.

Sedona-kaplica

Oparta na czerwonych skałach kaplica to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Sedony. Jej nowoczesna konstrukcja góruje nad miastem wtapiając się idealnie w otaczające je Navajo Rocks.

Ta kaplica w której może pomieścić się około 50 osób to jednocześnie kolejny interesujący punkt widokowy. Wewnątrz, przez gigantyczne okna możemy obserwować wznoszącą się w oddali Bell Rock, Cathedral Rock oraz leżącą w dolinie Sedonę.

Sedona - panorama
Widoki za milion dolarów otaczają kaplicę.

Warto odwiedzić to miejsce, szczególnie na kilkanaście minut przed zachodem słońca. Wpadające do środka promienie zawieszonego nisko nad horyzontem słońca przepięknie oświetlają wnętrze świątyni oraz całą okolicę nadając temu miejscu zupełnie wyjątkowy charakter.

Kaplica została wybudowana w miejscu zwanym Mistyczne Wzgórza (Mysic Hills) a otaczające ją przepiękne czerwone skały przypominają kształtami orła (Eagle Rock) oraz inne czczone tutaj niegdyś bóstwa.

Sedona -kaplica -widok
Potężne formacje Red Rocks otaczają kaplicę

Aby dotrzeć do kaplicy Chapel of the Holy Cross należy kierować się na adres GPS: 500 Chapel Rd, Sedona. To prywatna posiadłość znajdująca się wprost na drodze prowadzącej do głównego parkingu przy kaplicy.
UWAGA: W sezonie bardzo ciężko znaleźć tutaj wolne miejsca. Często turyści zostawiają zaparkowane samochody wzdłuż drogi i udają się na piechotę do samej kapliczki.

Leżąca niecałe 120 mil na północ od Phoenix Sedona zapewnia bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji turystycznych.

Wymienione przeze mnie powyżej miejsca można zaliczyć do najbardziej popularnych w Sedonie. Dla osób szukających mocnych wrażeń okoliczne czerwone wzgórza kryją całe mnóstwo dodatkowych niespodzianek.

Zdobywcy jaskiń znajdą tutaj kilkanaście przepięknych szlaków prowadzących do ukrytych w skałach malowniczych i unikalnych jaskiń. Najbardziej widowiskową z nich jest jaskinia Sedona Subway.

Sekretna Jaskinia w Sedonie
Sedona: Sekretna Jaskinia
Jaskinia w Sedonie
Unikalne punkty widokowe znajdują się w jaskiniach otaczających Sedonę.

Dla miłośników off-road kultową trasą jest ekstremalna Broken Arrow Trail Z kolei dla amatorów mountain biking Sedona oferuje kilkanaście tras rowerowych począwszy od najłatwiejszych technicznie (Big Park Loops) do ekstremalnie trudnych (Hiline Trial).

Miłośnicy wędkarstwa znajdą tutaj bogate w pstrągi krystalicznie czyste strumienie górskie a dzieciaki i młodzież doskonale mogą bawić się w stworzonym przez matkę naturę  parku wodnym Slide Rock State Park

Sedona-sliding-rock
Park Stanowy Slide Rock na obrzeżach Sedony

Sedona to również słynne i tajemnicze Vortexy, miejsca, w których skoncentrowana jest uzdrawiająca energia pochodzącą z wnętrza ziemi. Według informacji znajdujących się na stronach Travel Channel, Sedona to jedyne miejsce na świecie, gdzie znajdują się trzy najpotężniejsze tego typu obiekty.

Vortex w Sedonie
Vortex znajdujący się przy Boynton Canyon

Sedona-panorama-3

Video: wjazd do Sedony od strony południowej

Zapraszam wszystkie osoby podróżujące po USA do odwiedzenia tego magicznego miejsca jakim jest Sedona.

Mapka Sedony z zaznaczonymi atrakcjami, które opisuję w powyższym artykule.

Więcej informacji na temat atrakcji w samej Sedonie oraz w okolicach:
Formacja Bell Rock w Sedonie
Co watro zobaczyć w Sedonie mając tylko 36 godzin
Szlak na górę Cathedral Rock – symbol Sedony
Najpopularniejsza trasa off-road w Sedonie

Polecam również wybrać się na jednodniową wycieczkę do Wielkiego Kanionu Kolorado, znajdującego się około 2 godzin jazdy od centrum Sedony.

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
37 komentarze
 1. Przyjechałam na 10 dni od Arizony i mam zamiar od soboty ruszyć z Phoenix na północ na zwiedzanie. Dziękuję za tę stronę- będę z niej korzystała. Mam nadzieję, że bez języka, może ze słownikiem w ręce też się da.
  Pozdrawiam

 2. Po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam zostać 3 dni. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dzięki tej stronie wiem już co chcę zobaczyć- nadal na niej jestem czytając wszystkie zawarte wiadomości na temat Arizony. Znakomity materiał, znakomite zdjęcia. Raz jeszcze dziękuję.

 3. Skąd jest to przedostatnie zdjęcie (to z rzeką)? -myślę, że dziecko byłoby zachwycone. Czy na któryś 2-3 godzinny treking można Twoim zdaniem wybrać się z dzieckiem (byłoby częściowo niesione na plecach)? Świetny blog, pozdrawiam 🙂

  • To zdjęcie z Parku Stanowego “Slide Rock” Znajduje się on około 20 min jazdy od centrum Sedony. Opłata za wjazd $10. Miejsce bardzo fajne ale woda straszliwie zimna!
   Jako trekking z dzieciakiem polecam The Bell Rock oraz Devil’s Bridge. Fajny też jest szlak Airport Loop oraz Doe Mountain (może być troszkę stromo ale to łatwy szlak).

 4. Witam! Polecam rowniez szlak West Fork.Cos fantastycznego. Najlepiej od wczesnej wiosny do poznej jesieni.

  pozdrawiam

  ps Rezydencja pod kosciolkiem Holly Cross nalezy do Nicolasa Cage

  • W Sedonie kwietniu temperatury są w okolicach 15-23 stopni Celciusza (więc podobnie jak w Polsce). Wszystko zaczyna kwitnąć i jest naprawdę ładnie. Moim zdaniem przełom kwietnia i maja to najładniejszy okres w roku. Jeszcze poza sezonem – więc nie ma wiele turystów. Polecam!

 5. Dla miłośników architektury Chapel of the Holy Cross to jest absolutnie obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Zwłaszcza, że wnętrze jest równie niesamowicie zaprojektowane jak budynek.

 6. Bedę tylko przejazdem przez Sedone i bedę miała tylko kilka godzinek, czy te punkty widokowe sa widoczne z samochodu czy trzeba do nich podejsc, które miejsce jest najlepsze żeby zobaczyc jak najwiecej lub dojść jak najszybciej do nich jeżeli nie da się zobaczyć z parkingu czy drogi, szczególnie zalezało mi zawsze na zobaczeniu devils bridge

  • Najłatwiejszy technicznie i widoczny z głównej drogi prowadzącej do Sedony jest Bell Rock. Właśnie wstawiłem do tekstu materiał video. Bell Rock to skała w kształcie dzwonu którą doskonale widać na filmie video który nagrałem wjeżdżając do Sedony od strony południowej. Dokładnie od 11 do 20 sekundy filmu (prawa strona).
   Devil’s Bridge jest łatwo dostępny ale prowadzi do niego nieutwardzona droga szutrowa. Jeśli masz samochód typu SUV dojedziesz bez problemu. Zwykłą osobówką jest ciężko.

 7. dziekuje za informacje, bedziemy miec samochod SUV, czyli mozna podjechać pod sam Devil’s Bridge czy trzeba i tak podejsć?

 8. Dzień dobry, Proszę doradzić, czy wykonalna jest następują trasa (kwiecień/maj) w trakcie której kolejny dzień byłby poświęcony na dojazd i zwiedzanie wymienionego miejsca. Start i meta w Phoenix, a potem dzień 1. Sedona NP, 2. Grand Canyon NP, 3. Page, Lake Powell, 4. Antelope Canyon, Monument Valley, 5. Arches NP, Canyonlands NP, 6. Bryce Canyon NP, 7. Zion NP, 8-9. Las Vegas….może jeszcze 10. Death Valley i 11.Joshua Tree NP?
  Czy można byłoby je spokojnie obejrzeć w takim tempie ? Ewentualnie, w którym momencie skrócić?

 9. Aktualnie jestem w Sedona Z atrakcji kuchnia meksykańska w szczęśliwa godzina,margarita z kłującą gruszka,quacamole z bekonem i winiarnia z koncertem.Teraz jedziemy do Chapell

 10. Dziękuję Pawle za bardzo praktyczny przewodnik po okolicach Sedony. Właśnie wróciłem z podróży po USA wraz z moją żoną i dwójką dzieciaków. Twoja praca i strona jest nieoceniona. Brawo. Najlepsze źródło informacji o USA w sieci!
  Tak trzymać!

 11. Witam . Dziękuję za przydatne informację. W lutym będę przez dwa dni w Sedonie, niestety bez samochodu. W związku z tym mam pytanie, czy są jakieś ciekawe miejsca które można zwiedzić na piechotę, może jakieś szlaki w pobliżu miasta dostępne zimą? Hotel mam zarezerwowany w centrum miasta. Pozdrawiam

  • Na piechotę będzie ciężko cokolwiek zwiedzić poza miasteczkiem. Zdaję sobie sprawę, że to zima ale polecam wynająć rower (jeśli oczywiście warunki pogodowe będą odpowiadały). Druga opcja (którą wybrałbym osobiście) to skorzystanie z Ubera. Najbliżej położone atrakcje w Sedonie to max 10-15 min jazdy. Sprawdziłem właśnie na stronie Ubera koszt przejazdu z centrum do Bell Rock to max $15. W okolicach Bell Rock można śmiało spędzić 3-4 godziny na otaczających górę szlakach. Kolejny ciekawy punkt to szlak przy lotnisku. Tutaj również transport Uberem z centrum Seodny to max $12. Już nieco poważniejszy szlak (czyli Devil’s Bridge) to dojazd około $15. Na tym szlaku spędzi Pani również około 4h.
   Na piechotkę w Sedonie polecam oczywiście Tlaquepaque! Genialne miejsce! Do kościółka z widokiem (Chapel of the Holy Cros) będzie na piechotę trochę daleko…szczególnie zimą. Mało ciekawy spacer wzdłuż ruchliwej głównej drogi.

 12. Jedziemy trasą poświęcając po jednym dniu na odcinki : Dolina śmierci – route 66 i Seligman – Sedona – Grand Canyon – Glen Canyon/Monumenty/Lake Powell – Bryce Canyon – Zion Park – LV. Mamy niestety mało czasu także będzie “po łebkach”, po jednym dniu na każdy etap. Na co warto poświęcić 2 dni?
  Poza tym świetny blog -aż szkoda że tyle się naczytałam i naoglądałąm zdjęć bo już mi żal, że tak krótko będziemy 🙂 Pozdrawiam, Ewa

  • Hej Ewa. Zdecydowanym faworytem jest tutaj Sedona. Na drugim miejscu okolice Glen Canyon/Lake Powel (o których możesz przeczytać tutaj: https://www.interameryka.com/2020/10/lake-powell-atrakcje/). Tak naprawdę to z na Bryce Canyon możesz poświęcić pół dnia (najlepiej popołudnie do zachodu słońca) aby w ten sposób zyskać jeszcze pół dnia i poświęcić go na Zion lub na Monument Valley i okolice. Pamiętaj o wczesnym wstawaniu! Dzięki temu zobaczysz dużo więcej i unikniesz tłumów.

 13. Dzień dobry, chciałam zapytać o Schnebly Road. To co udało mi się znaleźć w sieci to informacje, że jadąc od strony Flagstaff czy Williams trasą I-17 można spokojnie dojechać SUVem do punktu Schnebly Hill Vista Overlook, natomiast chcąc jechać dalej w okolice Merry Go Round potrzebujemy już czegoś niekoniecznie 4×4 ale z większym prześwitem… Wiem że na równoległą trasę- Munds Wagon Trail , która przebiega tuż obok Merry Go Round i Window Cave Lookout robią wycieczki jeepami i zapewne SUV odpada, ale zastanawia mnie jak jest z drogą Schnebly. Czy można nią dojechać do Tlaquepaque takim Fordem Edge czy nie? I ruszając w odwrotnym kierunku czyli start w Tlquepaque i dojazd do Schnebly Hill Vista Overlook…. Wiem, że osoby, które zarabiają na wycieczkach jeepem i wypożyczaniu quadów czasami przesadzają i straszą stanem drogi by napędzić klientów, a opinie ludzi na google map i grupie na FB poświęconej Sedonie też są niejednoznaczne i zróżnicowane (może zleżą od umiejętności kierowcy i auta)… Jakie ma Pan informacje i zdanie na temat tego terenu i tej rasy?

  • Ja próbowałem dojechać SUV od Sedony w stronę Merry go Round… zawróciłem po 5 minutach. SUV niestety nie jest dobry na tą trasę. Zbyt duże wystające kamienie, dziury, najgorsze to że łatwo rozpruć oponę na takich kamieniach. Chyba że macie doświadczenie w takich trasach (obniżenie ciśnienia w kołach aby zapobiec przecięciu itp). No i druga sprawa czas… nawet gdybyście przejechali to nie rozwiniecie większej prędkości niż prędkość piechura…więc łatwo policzyć ile czasu zajmie Wam ta droga.

   • bardzo dziękuję za odpowiedź, dużo mi to rozjaśniło 🙂 Z Polski kontakt z Alamo jest tragiczny, na maile nie odpisują, ale po przylocie do SF, przy braniu auta zapytam czy jest możliwość zabukować wcześniej w ich biurze we Flagstaff jeepa i na te 2 dni zamienić go ze SUVem i najważniejsze ile to będzie kosztować, żeby się nie okazało że w Turo wyjdzie sporo taniej….

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Droga 66: Cool Spring Station

Droga 66 to miejsce kultowych stacji benzynowych. Jedna z nich o nazwie Cool Spring Station to zdecydowanie najbardziej...

Sedona Subway: Sekretna Jaskinia

Sedona to nie tylko jedne z najciekawszych szlaków w USA ale również unikalne jaskinie, które wciąż są na...

Arizona: Page i Lake Powell – najciekawsze atrakcje.

Jezioro Lake Powell to jedna z największych atrakcji turystycznych leżących na granicy dwóch stanów Utah i Arizony. Jest...

Kanion Kolorado. Najlepsze Punkty Widokowe.

Który z punktów widokowych w Wielkim Kanionie Kolorado jest najlepszy? Który z nich wypełni Twoje serce podziwem i...