Atak zimy w USA

Zima w USa

Potężny atak zimy w USA zaskoczył ponad 140 mln ludzi! Takiego nagłego ataku zimy Ameryka nie notowała od ponad 10 lat.

Atak zimy w USA

Pierwsza burza śnieżna przeszła nad Chicago dokładnie 1 stycznia. W ciągu nocy spadło ponad 24 cm śniegu zaskakując wszystkich, którzy obudzili się rano po balu sylwestrowym. Na szczęście obfite opady śniegu trwały tylko do wczesnych godzin południowych. Wkrótce nad głowami zaświeciło przepiękne słońce i mogliśmy podziwiać przepiękny zimowy krajobraz.

Zima w USA, nadchodzi druga fala obfitych opadów śniegu!

Dziś od rana wszystkie media w USA podają o nadchodzącej drugiej (jeszcze bardziej potężnej) burzy śnieżnej. Według prognozy pogody z soboty na niedzielę (4-5 stycznia) ma spaść kolejne 15-20 cm śniegu. Jednak obfite opady śniegu nie powodują aż tak wielkiej paniki wśród Amerykanów. Wszyscy przerażeni są gwałtownym spadkiem temperatury, który w północnych stanach USA może dojść nawet do -45 st. C.
W samym Chicago przez cały dzień radio oraz telewizja namawiają do tego aby zaopatrzyć się przed nadejściem burzy śnieżnej w zapasy jedzenia oraz wody do picia. Zauważyłem, że wiele osób kupuje w sklepach przenośne, spalinowe generatory prądu. To dobry pomysł, trudno mi sobie wyobrazić, że w przypadku przerw w dostawie prądu ktoś będzie w stanie przebywać w nieogrzewanym domu gdy temperatura na zewnątrz bardziej kojarzy mi się z Alaską niż stanem Illinois.
Tak niskie temperatury mają się utrzymywać do wtorku 7-go stycznia.

zima w USA Mrozy
Zobaczcie jakie temperatury przewiduje Google na najbliższe dni. -29 st.C + porywisty wiatr = -45 st. C
Atak Zimy w USA styczeń 2014

W niedzielę postaram się wyjść z kamerą i aparatem na zewnątrz aby przekazać wam fotorelację z zasypanego i skutego lodem Chicago. A tymczasem zapraszam do oglądnięcia materiału video, który nagrałem 1 stycznia, zaraz po przejściu pierwszej burzy śnieżnej.

Pawel Paluch © 2014 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię