Atak zimy w USA: 2019

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Potężny atak zimy wraz z arktycznymi mrozami w USA zaskoczył ponad 140 mln ludzi! Takiego nagłego ataku zimy Ameryka nie notowała od ponad 10 lat.

Atak zimy w USA

Pierwsza burza śnieżna przeszła nad Chicago dokładnie 29 stycznia. W ciągu nocy spadło ponad 24 cm śniegu zaskakując wszystkich, którzy obudzili się rano. Na szczęście obfite opady śniegu trwały tylko do wczesnych godzin południowych. Wkrótce nad głowami zaświeciło przepiękne słońce i mogliśmy podziwiać przepiękny zimowy krajobraz.

Piękna zima – ale tylko przez okno…
Temperatura w Chicago w zimie
Termometr pokazuje że na zewnątrz jest już -31C

Zima w USA, nadchodzi druga fala obfitych opadów śniegu!

Dziś od rana wszystkie media w USA podają o nadchodzącej drugiej (jeszcze bardziej potężnej) burzy śnieżnej. Według prognozy pogody od wtorku do czwartku (29-31 stycznia) ma spaść kolejne 15-20 cm śniegu. Jednak obfite opady śniegu nie powodują aż tak wielkiej paniki wśród Amerykanów. Wszyscy przerażeni są gwałtownym spadkiem temperatury, który w północnych stanach USA może dojść nawet do -45 st. C.
W samym Chicago przez cały dzień radio oraz telewizja namawiają do tego aby zaopatrzyć się przed nadejściem burzy śnieżnej w zapasy jedzenia oraz wody do picia. Zauważyłem, że wiele osób kupuje w sklepach przenośne, spalinowe generatory prądu.
To dobry pomysł, trudno mi sobie wyobrazić, że w przypadku przerw w dostawie prądu ktoś będzie w stanie przebywać w nieogrzewanym domu gdy temperatura na zewnątrz bardziej kojarzy mi się z Alaską niż stanem Illinois.

 

Zima-Chicago-2019
-25 C w ciągu dnia w Chicago. Kawa zamarza momentalnie

Wyszedłem z domu dosłownie na chwilę, aby zrobić podstawowe zakupy. Po drodze wstąpiłem na Starbucks na gorącą kawę aby się rozgrzać. Wypadek z rozlaną i momentalnie zamarzającą kawą (przy temperaturze -26C) możecie zobaczyć na załączonym video.

W niedzielę postaram się wyjść z kamerą i aparatem na zewnątrz aby przekazać wam fotorelację z zasypanego i skutego lodem Chicago. A tymczasem zapraszam do oglądnięcia materiału video, który nagrałem 29 stycznia, zaraz po przyjściu fali arktycznych mrozów.

Paweł Paluch © 2019 interameryka.com
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

California – Big Sur: Przejazd do Bigxby Bridge

Zapraszam na wspólny przejazd częścią "kalifornijskiej jedynki", której główną atrakcją na tym odcinku będzie punkt widokowy na słynny...

Warto zobaczyć w Chicago. Vlog część 1.

Co warto zobaczyć w Chicago gdy macie do dyspozycji tylko kilka godzin? Jakie miejsca w centrum miasta koniecznie...

Venice Beach Vlog

Venice Beach w Kalifornii urosło już do rangi kultowego miasteczka, którego najbardziej znany fragment - Venice Ocean Front...

Planowanie podróży po USA – grupa na Facebook

Planowanie podróży po Stanach Zjednoczonych nie jest wcale takie łatwe jak się wydaje. Piszę te słowa bazując na swoich...