Washington i Oregon…tutaj ciągle pada

Stany Washington i Oregon będą nam na zawsze kojarzyć się z deszczem. Tutaj ciągle pada! Stwierdziliśmy, że bezdeszczowa pogoda w tym miejscu to tylko stan przejściowy pomiędzy jedną ulewą a drugą.

W Seattle pogoda barowa z niewielkimi przejaśnieniami. Odwiedziliśmy więc zadaszone hangary muzeum Boeinga, gdzie natrafiliśmy na Dreamlinery LOT-u. Niestety obowiązywał tutaj zakaz fotografowania, więc nie mamy żadnych zdjęć do pokazania.
Kolejnym naszym celem stał się Seattle Premium Outlets, który okazał się idealnym rozwiązaniem na deszczową aurę. Ciepło, miło, dużo do kupienia i jeszcze więcej do oglądnięcia. Ceny dużo niższe niż w Polsce, dużo niższe ….więc skorzystaliśmy z nadarzającej się okazji.

Sklepy „Premium Outlet niedaleko Seattle”

Pierwsza zmiana trasy North America Trip 2013
Ponieważ pogoda wciąż nie odpuszczała, teraz my postanowiliśmy odpuścić sobie podróż na wybrzeże Pacyfiku. Mieliśmy w planie zwiedzanie Ecola State Park z fantastycznymi skalnymi formacjami wystającymi z oceanu, lasu deszczowego oraz do słynnego Forks High School, gdzie kręcono Serię Twilight. W taką paskudną pogodę mija się to jednak z celem. Wsiadamy do samochodu i pędzimy dalej na południe w kierunku  San Fracisco i południowego słońca Kalifornii.
Gdy dojedziemy do San Diego i wygrzejemy się na słonecznych plażach, wrócimy z powrotem na północ Kalifornii. Tym razem nie będziemy jechać wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Wybierzemy autostradę nr 5 i kierując się w stronę Lake Tahoe odwiedzimy Sequoia National Park, Kings Canyon National Park, Yosemite itp…

Tego nie zobaczymy: Ecola State Park w stanie Oregon
Fot: Flickr.com/redbeardmathpirate

Zanim dojedziemy do San Francisco zatrzymamy się jeszcze tylko w Crater Lake National Park aby podziwiać jedno z najgłębszych (655m) i najczystszych jezior w USA. Ciekawostką jest to, że jezioro jest położone w wygasłym kraterze wulkanu. Nie wpływają ani nie wypływają z niego żadne rzeki. Woda uzupełniana jest tylko opadami deszczu.

Jedziemy do Ameryki !

P.S.
Jak na razie dostęp do darmowego, bezprzewodowego internetu w USA jest bezproblemowy. Mamy go w każdym motelu, restauracji i couchach.

Pawel Paluch © 2013 interameryka.com & brostrip.eu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

 

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

1 komentarz

  1. szybki update:
    Ecola State Park nie zobaczyliśmy, ale odwiedziliśmy bardzo podobne False Klamath Cove w Californii 🙂 Wjechaliśmy na Hwy 101 i kontynuujemy trasę wzdołż wybrzeża Pacyfiku – jest pięknie 🙂

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię