3..2..1 Start! Samochodem przez USA

Wyprawa po drogach i bezdrożach Stanów Zjednoczonych USA oficjalnie rozpoczęta! America – Here We Come!

Wszystko dopięte na ostatni guzik. Ostatni przegląd techniczny samochodu, ubezpieczenie i obowiązkowa automyjnia. Komisyjne wykasowany został licznik w naszym samochodzie, obecnie wskazuje 0.0 mil a my zastanawiamy się ile tysięcy mil pojawi się na nim w ostatnim dniu naszej podróży którą planujemy zakończyć po około 4 miesiącach w Chicago.

Przed nami 1300 km trasy z Edmonton w Kanadzie do granicy z USA. Wyruszamy o 3 nad ranem aby jeszcze za dnia przejechać przez góry „Canadian Rocikes” Podróż będzie trwała około 13 godzin. Na nocleg zatrzymujemy się w hostelu w Vancouver i tak jak planowaliśmy, w piątek 5-go kwietnia przekraczamy granicę z USA.

Ekipa North America Trip 2013

Według planów jakie mamy najpierw odwiedzimy Seattle gdzie będziemy chcieli obowiązkowo zwiedzić fabrykę Boeinga (chcemy zobaczyć jak wyglądają Dreamlinery w swym naturalnym środowisku), wieżę widokową Space Needle (symbol Seattle), Kerry Park, Gas Works Park, Fish Market oraz inne ciekawostki.
Planujemy również napić się kawy w pierwszym amerykańskim sklepie Starbucks, który powstał właśnie w Seattle.  Zaraz po kawce, wizyta na cmentarzu… Greenwood Memorial Park, tutaj znajduje się grób Jimiego Henrixa oraz Bruca Lee i jego syna.

Kolejny etap to podróż w kierunku Pacyfiku aby zobaczyć Ocean City State Park. Następnie przejazd do amerykańskiego Vancuver gdzie będziemy podziwiać   słynne wodospady rzeki Columbia (Columbia River Gorge National Scenic). Tutaj pewnie zatrzymamy się gdzieś na nocleg a dnia następnego jedziemy dalej na południe – kierunek San Francisco

Relację z podróży po USA można śledzić na naszej stronie pod tagiem America Trip 201 3 ( kliknij tutaj)

Pawel Paluch © 2013 interameryka.com & brostrip.eu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię