Tak wygląda Pacyfik.

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Jesteśmy w Californii. Pierwszy kontakt ze słońcem oraz Oceanem Spokojnym nawiązany. Pogoda zaczyna być coraz lepsza, temperatura powietrza wzrasta a za oknem coraz bardziej interesujące widoki (w końcu to California!).

Tak wygląda Pacyfik

Po śnieżnej przeprawie, która stała się również testem wytrzymałości naszego samochodu w Crater Lake National Park teraz nabraliśmy pewności, że samochód jednak “daje radę”. Pod skryte w kraterze wygasłego wulkanu jezioro podjeżdżaliśmy z lekką niepewnością. Aura za oknem samochodu zaczęła się dziwnie zmieniać na zimową. Wraz ze wzrostem wysokości wzrastała również pokrywa śnieżna, która na szczycie  Crater Lake okazała się barierą nie do przebycia! Musieliśmy czekać kilka godzin, zanim pojawiły się pierwsze odśnieżarki, które umożliwiły nam wreszcie dotarcie do brzeg jeziora.

W Ameryce mają wszystko duże, nawet zaspy.
w Crater Lake woda jest bardziej błękitna od nieba…..

Dojechaliśmy do miejscowości Eureka w Californii.

Tutaj zatrzymaliśmy się w motelu aby odpocząć, nabrać sił i posilić się przed dalszą wyprawą. Nasz wybór padł na Motel 6 (jedną z najtańszych sieci motelowych w USA). Koszt pokoju z prysznicem i dwoma łóżkami to $64 (wraz z podatkiem). Nie jest źle.
Jutro (9 kwietnia), wjeżdżamy do San Francisco, niestety nie mamy “coucha”, zbyt późno się za to zabraliśmy i póki co nikt nam nie odpisuje.
Ogólnie California przyjęła nas dużo cieplej niż poprzednie stany. Coraz  więcej słońca przebija przez białe chmury. Im dalej na południe tym przecież coraz cieplej.
Dziś wieczorem trzeba będzie w końcu uczcić  nasz wjazd do USA, do tej pory nie było na to czasu ani nastroju. Czy będzie to Kalifornijsie wino czy może coś mocniejszego …tego nie wie nikt.

California. Plany na jutrzejszy dzień:
Bowling Ball Beach, Glass Beach, Bodega Bay, Tomales Bay, Drakes Bay i być może słynne winnice w Sonoma i Napa Valley

Pawel Paluch © 2013 interameryka.com & brostrip.eu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowane bez zgody autora zabronione.

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
1 komentarz

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Las Vegas, Nevada

Dotarliśmy do Las Vegas. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej światowej stolicy rozrywki, która przez lata budowało swą...

Przejazd i zwiedzanie Doliny Śmierci na trasie Kalifornia – Vegas

Przed nami Dolina Śmierci. Wjeżdżamy do tego miejsca wprost z chłodnej Kalifornii. Różnice temperatur w ciągu zaledwie czterogodzinnego...

Kalifornia: San Diego i okolice.

Kontynuujemy naszą podróż po Kalifornii. Dziś krótkie podsumowanie wizyty w południowej części tego stanu. Zapraszamy więc na wspólne...

Los Angeles i okolice.

Witamy z Los Angeles w Kalifornii! Wreszcie przybyliśmy do największego i najbardziej znanego miasta na zachodnim wybrzeży USA. Beverly...