Bloga czas zacząć

wiosna-usa

Za oknem wiosna (przynajmniej w USA)

Witam serdecznie wszystkich miłośników podroży i przygody, wybierających się (chodź niekoniecznie) na wyprawę do USA. Przed państwem pierwszy, “premierowy” wpis na oficjalnym blogu interameryka.com.

Dlaczego blog?
Odpowiedź na to pytanie jest w tym przypadku bardzo prosta. Jak sami widzicie, na stronie internetowej nie pojawiają się zbyt często relacje z podroży. Dzieje się tak z rożnych powodów. Choć na pewno nie zabraknie interesujących miejsc które będę chciał opisać, to jednak postawiłem aby co najmniej raz w tygodniu na stronie pojawiały się ciekawe informacje dotyczące USA. Otrzymuje bardzo dużo emaili od czytelników, którzy po raz pierwszy wybierają się do USA, z zapytaniami dotyczącymi zwykłego, codziennego życia w USA.
Ile kosztuje benzyna, ile $$ trzeba przeznaczyć na dzienne wyżywienie, kiedy są najlepsze przeceny w sklepach, gdzie można kupić profesjonalny sprzęt turystyczny, czy w hotelu można zrobić pranie, gdzie kupić butlę gazową itp.

Dlatego zdecydowałem się na otwarcie bloga. Pozwoli mi on na umieszczanie krótkich informacji, które (mam nadzieje) ułatwia Wam jak najszybsze zaznajomienie się z obyczajami i stylem życia w USA.
Pamiętam, gdy przyjechałem pierwszy raz do USA (było to 13 lat temu), miałem problemy z rozróżnieniem monet które miałem w portfelu i przez pierwszy tydzień płaciłem tylko papierowymi banknotami. Doskonale więc rozumiem jak ważne jest dla turysty jak najszybsze przystosowanie się do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.
Zapraszam wszystkich czytelników do codziennego odwiedzania naszej strony internetowej. Zapewniam, iż każdy znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego.
Niechaj pierwszą informacją, jaką będę się chciał podzielić będzie …obecna cena benzyny, która szokuje amerykanów od ponad miesiąca. Tak długo utrzymującej się wysokiej ceny galona benzyny nie pamiętają najstarsi. Znów słychać tu i ówdzie głosy o wyższości samochodów hybrydowych nad tradycyjne napędzanymi “czterema kółkami”.

Poniżej, dzisiejsza cena galona benzyny na stacji Shell (przedmieścia Chicago).

cena-shell-usa

Paweł Interameryka
Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych. Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA. Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie i moim odkrywaniu Ameryki. ZAPRASZAM!
Przewodnik po USA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

4 komentarze

  1. Aby sprawdzić jakie są ceny benzyny w innych stanach, proszę wpisać w google „gas price in us”.

    Dziekuję za miłe słowa, staramy się być coraz lepsi….wszelakie sugestie co do treści zawartej na stronie mile widziane 🙂

  2. mieszkam w chicago od 20 tu paru lat i na shell-u zawsze jest najwyzsza cena benzyny . A jesli chodzi o przedmiescia chicago to nie sa one tak piekne jak sie komu wydaje , z daleka to moze komu sie wydawac ladne ale jak sie dobrze przyjzec z bliska to brod smrod i ubustwo bo tu ludzie o nic nie dbaja bo maja wszystko w dupie ze wzgledu na zbyt szybki tryb zycia ja znam od podszewki ameykanskie mieszkania a w srodku wygladaja jeszcze gorzej nizeli na zewnatrz bo to sa po prostu brudasy przez duze B bo to my polskie serisy sprzatajace i remontowe pozwalaja utrzymac te domy w jako takiej kondycji

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię