Jak wypełnić formularz wizowy przy wlocie do USA

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Formularz I-94. Nowe przepisy dotyczące wydawania i wypełniania formularza
I-94 obowiązujące od 30 kwietnia 2013. 

Więcej informacji – kliknij tutaj.

Jak wypełnić deklarację celną do USA – kliknij tutaj

 

Do naszej redakcji napływa wiele emalii z pytaniami  związanymi  z dokumentami oraz deklaracjami celnymi jakie należy wypełnić przy wjeździe na terytorium USA. W poniższym artykule postaram się Państwu przekazać niezbędne informacje oraz instrukcje jak należy poprawnie wypełnić otrzymane w samolocie druki, formularze oraz deklaracje celne.
W dzisiejszym artykule opiszę podstawowy a zarazem najważniejszy dokument: Formularz wizowy I-94

Formularz I-94, obowiązkowy dokument wypełniany przy wlocie  do USA

Druk formularza I-94 otrzymuje każda osoba zamierzająca przekroczyć granice USA i pozostać na terenie tego kraju przez określony czas. Najczęściej druk formularza I-94 wypełnia się  na pokładzie samolotu, przeważnie na godzinę przed lądowaniem w USA. Dokument wizowy I-94 należy szczegółowo i czytelnie wypełnić pismem drukowanym, używając czarnego długopisu. W razie jakichkolwiek problemów z poprawnym wypełnieniem formularza I-94 stewardesy zawsze chętnie udzielą Państwu pomocy. Proszę pamiętać iż niezależnie jakimi liniami lotniczymi podróżują Państwo do USA (LOT, Lufthansa, British Airways itp.) jako obywatele Rzeczpospolitej Polskiej mają Państwo obowiązek wypełnić powyższy formularz.

Czym jest formularz I-94 ?

Formularz I-94 to druk na którym znajdują się podstawowe dane osoby przekraczającej granice z USA: imię i nazwisko, data urodzenia, numer paszportu, numer lotu którym osoba przyleciała do USA oraz dokładny adres miejsca w którym będziemy przebywać w czasie pobytu w USA.
Osoby, które przylatują do USA w celach turystycznych i nie posiadają stałego adresu pobytu zazwyczaj wpisują adres hotelu w którym się zatrzymają.

Formularz I-94 składa się z dwóch części.

Jedną  zatrzymuje urzędnik emigracyjny a druga zostaje zwrócona podróżnemu (zazwyczaj przypinana jest zszywaczem do paszportu). Należy pamiętać aby przy wylocie z USA oddać formularz I-94 urzędnikowi emigracyjnemu lub pracownikowi linii lotniczych obsługującemu nas  przy odprawie  paszportowej. Nieoddanie I-94 przy wylocie spowoduje iż nasze dane osobowe nie zostaną wpisane do bazy danych osób opuszczających terytorium USA. Oznacza to w praktyce, iż wciąż fizycznie przebywamy na terytorium Stanów Zjednoczonych. Amerykański Urząd Emigracyjny zostaje powiadomiony przez służby pracujące na lotnisku o przekroczeniu przez nas terminu daty ważności wizy turystycznej. Wiąże się to poważnymi konsekwencjami  przy ponownej próbie wlotu na terytorium USA.
Ważne jest również aby zrobić kopie formularza I-94. Gdyby zdarzyło się, że oryginalny formularz zostanie skradziony lub zgubiony możemy urzędnikom służb emigracyjnych przedstawić jego kopie.
Na części formularza I-94 którą otrzymuje osoba przyjeżdżająca do USA znajduje się również informacja mówiąca nam na jak długi czas otrzymaliśmy amerykańską wizę turystyczną. Jeżeli zamierzamy przedłużyć pobyt w USA, bądź zmienić w tym czasie status emigracyjny (zalegalizować pobyt w USA) wówczas należy wysłać druk I-94 do Urzędu Emigracyjnego, który prześle nam nowy, poprawiony formularz.

Co zrobić jeśli zapomnimy oddać formularz I-94 przy wylocie z USA ?

Należy na podany poniżej adres wysłać dokumenty potwierdzające iż w określonym terminie opóściliśmy terytorium USA i obecnie przebywamy poza granicami Stanów Zjednoczonych.

ACS – CBP SBU
P.O. Box 7125
London, KY 40742-7125
USA

Wysyłamy:
– list wyjaśniający naszą sytuacje
– oryginalne karty pokładowe/bilet lotniczy z datą opuszczenia USA
– fotokopie pieczątek w paszporcie wbitych przy wylocie z USA oraz/bądź wlocie na teren innego kraju, mogą to być tez pieczątki udowadniające, że już po wylocie z USA podróżny był jeszcze w innych krajach.
-fotokopie zaświadczeń ( z datami ) z miejsca pracy, gdzie dana osoba pracowała już po wylocie z USA
-fotokopie rekordu bankowego ( z datami ) gdzie pokazane będą transakcje przeprowadzone poza USA po opuszczeniu przez dana osobę terytorium Stanów Zjednoczonych.
– dokumenty szkolne/studenckie świadczące o uczęszczaniu na zajęcia szkolne odbywające się poza terytorium USA po opuszczeniu przez dana osobę USA.
– datowane paragony użycia kart kredytowych i transakcji bankowych- pokazujące imię i nazwisko, numer karty kredytowej, jakie zakupy i gdzie zostały zrobione po opuszczeniu przez dana osobę USA

Jak wygląda formularz I-94 ?

I-94-formularz-wizowy-USA

Opis formularza I-94:

Numer rubryki:
1 Nazwisko
2 Imię
3 Data urodzenia: dzień/miesiąc/rok
4 Kraj obywatelstwa (np. POLAND)
5 Płeć: męska – MALE; żeńska – FEMALE
6 Seria i numer paszportu
7 Numer lotu
8 Kraj zamieszkania (np. POLAND)
9 Miejsce rozpoczęcia międzynarodowej podróży lotniczej (np. Kraków, Warszawa)
10 Miejsce wydania wizy (np. Kraków, Warszawa)
11 Data wydania wizy: dzień/miesiąc/rok
12 Adres w USA: nr domu, ulica
13 Adres w USA: miasto i stan
14 Nazwisko
15 Imię
16 Data urodzenia: dzień/miesiąc/rok
17 Kraj obywatelstwa (np. POLAND)

Przykład prawidłowo wypełnionego formularza:

I-94-formularz-wizowy-USA-przyklad

Zobacz również:
Przewodnik po USA: jak podróżować samochodem po Ameryce

Przewodnik po USA: podstawowe informacje dla turystów z Polski

Przewodnik po USA: kontrola celna przy przekraczaniu granicy z USA

Przewodnik po USA: Noclegi w USA: hotele oraz motele

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
22 komentarze
 1. wkurza to nie jednego polaka – zachowanie sie amerykanów co do obcokrajowców-dlaczego nie traktują tak jak amerykanów traktuje sie w danym państwie, skoro polska nie wymaga żadnego dokumentu od obywatela USA to dlaczego traktuje sie obcokrajowca jak człowieka niższej kategorii ?? to zniechęciło mnie o ubieganie sie o wize i dlatego nigdy tego kraju nie odwiedze,bo nie życzę sobie by jakiś amerykański urzednik murzynski decydował o tym czy z łaski swojej da lub nie da mi wize.

 2. Najgorsze że obywatele innych krajów Europejskich nie muszą się bawić w wizy i są tak samo witani w USA jak my witamy amerykanów

 3. Ja jestem juz obywatelem Szwecji i byla w usa,i bardzo przyjemnie mnie przywitali amerykanie,a jeszcze zapomnialam wypelnic ten formularz,i nic mi nie zrobili tylko zyczyli milego pobytu.

 4. Pytanie – jeżeli przy wyjeżdzie z USA pracownik przy odprawie zabrał nam druk I94 , a nie wpisze do nas do bazy, że opuściliśmy terytorium USA.

 5. @Agnieszka.
  Raczej mało prawdopodobna jest taka sytuacja, ze pracownik na lotnisku zabierze wam druk I94 i nie wpisze informacji o opuszczeniu opuściliście terytorium Stanów Zjednoczonych.
  Gdyby jednak coś takiego miało miejsce nie ma najmniejszych problemow do obaw. Informacja o waszym wylocie z USA jest bardzo łatwa do sprawdzenia przez służby imigracyjne, ponieważ wasze dane osobowe figurują w bazie danych linii lotniczych, którymi opuszczaliście USA. Warto również zatrzymać przy sobie kartę pokładowa (boarding pass), która w razie kłopotów będzie na pewno pomocna.

 6. @ Małgorzata
  Proszę wpisać w formularzu I-94 w rubryce 12-13 po prostu adres dowolnego hotelu w którym się zatrzymacie (najlepiej tego w którym będziecie spać na samym końcu podróży)

 7. Mam pytanie dotyczące deklaracji I-94. Czy po zmianie przepisów mam ją jeszcze sobie przed wylotem wydrukować w domu i okazać urzędnikowi na lotnisku? Bo rozumiem, że formularzy papierowych już zaniechano. Czy wypełnienie go w domu na komputerze skutkuje nadaniem jakiego numeru referencyjnego dla I-94, tak że urzędnik widzi tę deklaracje np. na swoim komputerze na lotnisku? A co w przypadku kiedy zapomnę wydrukować deklaracji lub nie mam dostępu do Internetu – czy wtedy mnie nie wpuszczą do USA?

  Będę wdzięczna za odpowiedź bo pojutrze rano wylatuję do USA.

  • Nie wypelniamy juz nic ani na lotnisku ani w domu przed wylotem do USA…formularz online to tylko potwierdzenie ktore mozemy wydrukowac dla siebie “na pamiatke”

 8. Mam pytanie jak jest z towarami, które się wywozi ze Stanów. Jak jest z cłem? Czy płaci się cło za towarty wywożone ze Stanów. Jeśli tak to za jakie towary?

  Moje drugie pytanie dotyczy aparatu fotograficznego. Zabieram ze sobą cyfrową lustrzankę wraz z kilkoma obiektywami. Czy musze mieć rachunki potwierdzające, że kupiłam je w Polsce? Czy ktoś wie czy mogę zabrać taki sprzęt na pokład samolotu (SWISS)? Pytam ponieważ otrzymałam różne informacje dzwoniąc do SWISS-a. Może ktoś leciał z takim sprzętem.

 9. Nie płaci się cła za towary które wywozisz ze Stanów.
  Nie musisz się rowiez martwic o sprzęt fotograficzny który wwozisz ze sobą do Stanów
  Latam od USA Lufthansa, Air Berlin oraz LOT-em, często zabieram ze sobą 2 obiektywy i nigdy nie miałem z tym najmniejszego problemu.

 10. witam,mam pytanie na temat druku i-94 , muszę go drukować przed wylotem ? czy już żaden druk nie jest potrzebny, skąd będą wiedzieli do kogo się udaje ?

  • Druk I-94 już nie jest potrzebny aby wjechać do USA. W samolocie wypełnia się tylko deklaracje celna a elekroniczna forma druku i-94 wypełniana jest przez oficera emigracyjnego na lotnisku w USA. Może on zapytać (ale nie musi) gdzie będzie Pani przebywała w USA, na jak długo planuje Pani zostać w USA itp. Po otrzymaniu wizy będzie Pani mogła sobie wydrukować ze specjalnej strony (informacje podaje w artykule) druk i-94 do własnego wglądu.

 11. Nie pamietam czy oddalem i-94 w 2008 roku przy opuszczaniu USA, a za 2 tyg ponownie lece (wiza na 10 lat)
  Czy jest jakis sposob aby upewnic sie czy wszystko ok i czy nie anulowali wizy? Czy mozna sprawdzic przez internet “status” wizy?

 12. Witam, mam pytanie na temat przedłużenia pobytu wyznaczonego w I-94: mam pieczątkę w paszporcie z datą końcową 31/08, a potrzebuję zostać jeszcze dodatkowe 2-3 tygodnie. W jaki sposób mogę legalnie przedłużyć pobyt ? (wiza B1) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Ile kosztuje wyjazd do USA w 2024 roku.

Ile kosztuje wyjazd do Stanów w 2024 roku? Koszty wyjazdu do USA na pewno nie są stałe i można...

ESTA USA: pytania i odpowiedzi (2024)

ESTA USA - najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi dotyczące wniosku ESTA składanego w roku 2024roku. Gdzie złożyć wniosek ESTA?...

Wyjazd do USA 2023 – Koronawirus USA : COVID

Zasady wjazdu do USA - COVID. Informacje dotyczące podróży z Polski do Stanów Zjednoczonych, szczepienia, paszportów COVID owych...

Co zabrać do USA i jak skutecznie spakować się na wyjazd Stanów.

Jak najlepiej spakować się na podróż do Stanów? Co opłaca się zabrać ze sobą z Polski do USA...