Jak tanio wypożyczyć samochód w USA (2024)

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Wynajem samochodu w USA. Jak i gdzie tanio wypożyczyć samochód będąc na wakacjach w USA.

W poniższym artykule postaram się przybliżyć najważniejsze informacje na temat wynajmu samochodów w USA w roku 2024 oraz najkorzystniejsze warunki na których powinniśmy wypożyczyć samochód przebywając w USA.

usa-wypozyczalnia-samochodow

Kliknij tutaj aby zobaczyć praktyczne porady jak wypożyczyć samochód w USA przesłane przez naszego czytelnika.

Jeśli właśnie znaleźliście się w hotelu i macie chwilę wolnego czasu aby zwiedzić okolice lub tez planujecie kolejną wyprawę w nieznane, niewątpliwie potrzebujecie niezawodnego środka transportu. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu.
Wypożyczyć lub wynająć samochód w USA jest bardzo prosto.

W Stanach Zjednoczonych w tym biznesie jest bardzo duża konkurencja. Praktycznie w każdym hotelu znajdują się przedstawicielstwa firm wypożyczających samochody. Ułatwi nam to znalezienie dobrego samochodu w dobrej cenie.

Proponuję zawsze przed udaniem się do wypożyczalni zaznajomić się z mapą okolicy, zaznaczyć na niej miejsca które planujemy odwiedzić a następnie udać się do wypożyczalni samochodów….internetowej wypożyczalni samochodów !

Wypożyczaj samochód w USA tylko przez Internet.

Internet – to jedyne miejsce gdzie możecie najtaniej wypożyczyć samochód w USA i gdzie będziecie mogli dowolnie wybierać w cenach oraz klasach.

Niech Was nie zwiodą swym uśmiechem agenci czyhający w hotelowych wypożyczalniach. Cena którą Wam przyjdzie zapłacić w hotelu  za samochód będzie około 30% wyższa od tej którą znajdziecie w internecie. Jeśli macie ze sobą laptopa poświęćcie pół godziny w hotelowym pokoju na porównywaniu ofert wypożyczalni.

Poniżej zrzut ekranu jednej z wypożyczalni samochodów online oferującej serwis w języku polskim.

wypozyczalnia-samochodow-usaOferta jaką znajdziecie na stronach internetowych jest bardzo bogata i należy poświęcić chwilę aby dokładnie przeanalizować warunki na jakich będziecie wypożyczać samochód. Najważniejsza oczywiście jest cena jaką zapłacicie za wypożyczenie odpowiedniego dla potrzeb wyprawy samochodu.

Co potrzeba aby wynająć samochód w USA

Aby wynająć samochód będąc USA potrzebne są:

W przypadku turystów z Polski większość wypożyczalni honoruje polskie prawo jazdy plus paszport z ważną wizą turystyczną (jako drugi dokument potwierdzający tożsamość).
Proszę jednak zwrócić uwagę na regulamin. Zdarza się, że wypożyczalnie wymagają wylegitymowania się międzynarodowym prawem jazdy.

Jeżeli ktoś nie posiada ważnej karty kredytowej lub nie ma skończonych 25 lat to powinien się upewnić jakie są szczegółowe przepisy w takiej sytuacji w danej wypożyczalni. Niektóre z firm wynajmujących samochody w USA wypożycza za dodatkową opłatą samochody osobom mającym ukończone 19 lat.

Nawet gdy znajdziecie w internecie bardzo atrakcyjną cenę wynajmu samochodu należny zwrócić uwagę na jakich warunkach będziecie użytkować samochód przez czas pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Trzy najbardziej popularne “systemy” wypożyczenia samochodu w USA

-dzienna stawka plus ograniczone darmowe mile
-dzienna stawka plus płatne mile (za przejechane mile płacimy określaną stawkę)
-dzienna stawka plus darmowe nieograniczone mile (najbardziej popularna forma)

Warto więc wiedzieć w jakim “systemie” (rates for car rentals) wypożyczacie samochód, aby uniknąć później nieprzyjemnych niespodzianek.
Osobiście zawsze wypożyczam w systemie: dzienna stawka plus darmowe nieograniczone mile (unlimited miles).
Nawet jeśli pozostałe oferty są tańsze należy się dobrze zastanowić czy warto oszczędzić kilkanaście dolarów. Nigdy nie wiadomo jak daleko będziecie podróżować, nawet jeśli z góry ustaliliście już trasę podróży. Zawsze w ostatniej chwili okazuje się, że coś jeszcze trzeba lub wypada zobaczyć po drodze.

Ubezpieczenie samochodu w wypożyczalni w USA

Kolejną bardzo ważną kwestią jest ubezpieczenie samochodu. Wypożyczalnie samochodów w USA oferuje kilka rodzajów tymczasowego ubezpieczenia. Będziesz mógł wykupić podstawowe lub pełne ubezpieczenie. Poniżej znajduje się opis oferowanych ubezpieczeń.

 1. CDW (Collision Damage Waiver) oraz LDW (Loss Damage Waiver)  pokrywa odpowiedzialność finansową w przypadku wypadku, wandalizmu lub kradzieży samochodu. Koszt około $10-$20 / dzień w zależności od wypożyczalni oraz od wieku osoby wypożyczającej samochód.  Technicznie rzecz ujmując, nie jest to ubezpieczenie lecz tzw. ‘waiver’ – czyli sprytny sposób przerzucenia odpowiedzialności za szkodę z kierowcy na firmę wypożyczającą samochód).
  Więcej informacji na temat ubezpieczeń CDW i LDW
 2. SLP (Supplemental Liability Protection) czasami nazywane tez SLI (Supplemental Liability Insurance) dodatkowe ubezpieczenie odpowiedzialności wypadkowej do $1 miliona- koszt ok $10/dzień.
  To ubezpieczenie powinno być wliczone w cenę wynajmu (tylko dla osób wynajmujących samochód z terenu Europy które nie są obywatelami USA)
 3. PAI (personal accident insurance) Pokrywa medyczne wydatki kierowcy i pasażerów  (poniesione na koszty leczenia) – w większości przypadków nie jest konieczne wykupienie tej polisy. (~$5/dzień) .
 4. PEC (personal effects coverage) Pokrywa kradzież lub zniszczenie rzeczy w samochodzie – w większości przypadkowy nie jest konieczne gdyż duplikuje inne ubezpieczenia, które większość wypożyczających osób już ma wykupione.  (~$7/dzień).
 5. Jeśli posiadasz już samochód i ubezpieczenie na samochód (np. mieszkasz w USA) i to Twoje ubezpieczenie pokrywa tez samochód wypożyczany (rental car). Tak więc nie musisz wykupywać praktycznie żadnego podstawowego  ubezpieczenia.
 6. Jeśli posiadasz kartę kredytową, sprawdź koniecznie w warunkach umowy czy nie pokrywa ona również ubezpieczenia wypożyczonego samochodu! Niektóre karty kredytowe jako “dodatek” do oferty dodają darmowe ubezpieczenie wypożyczonego samochodu. Działa ono jednak tylko, gdy za wypożyczony samochód zapłacisz tą kartą.
 7. Ubezpieczenie Roadside Assistance, często nazywane przez naszych rodaków “pomocą drogową”. Pakiet Roadside Assistance obejmuje ona wszystkie drobne zdarzenia losowe, naprawy i awarie jakie mogą przytrafić się każdemu kierowcy.
wypozyczalnie-samochodow-w-usa
Jeden z ważniejszych dokumentów, który otrzymujemy przy wypożyczeniu samochodu to “Karta Inspekcji” – Pre-Rental Vehicle Inspection Form

Wynajem samochodu w USA – podsumowanie.

Jeżeli nie ma się ubezpieczenia przez kartę kredytowa, ubezpieczenia biznesowego lub ubezpieczenia przez posiadane już ubezpieczenie samochodowe (dla osób mieszkających w USA)  polecam wykupić  ubezpieczenie typu LDW (Loss Damage Waiver).

Można się również zastanowić nad ubezpieczeniem typu SLI (w USA np lekarze i prawnicy biorą SLP/SLI gdyż  maja dużo “stracenia”.

Można to sobie przetłumaczyć w sposób następujący: Jeśli spowodujesz wypadek a jesteś prawnikiem lub lekarzem, osoba lub strona poszkodowana na pewno będzie chciała wnieść sprawę do sądu licząc na to, że dostanie duże odszkodowanie od ciebie, jako osoby dobrze zarabiającej).
Studenci i przeciętni obywatele raczej nie wykupują tego typu ubezpieczeń z powodów oczywistych. Nikt nie będzie ciągał po sądach osoby, której dochód miesięczny jest niski.
Z góry wiadomo, że dużych pieniędzy sądzie się nie wygra.

Ubezpieczenie SLI (jak wspomniałem powyżej) powinno być wliczone w cenę wynajmu dla osób nie mieszkających w USA

Pozostałe ubezpieczenia, takie  jak PAI, PEC jest to tylko  “duplikacja” istniejących polis wykupywana i polecana dla osób dla wyjątkowo przezornych. Jeśli jednak czujesz, że podróżując wypożyczonym samochodem po USA na pewno spowodujesz wypadek – być może jest to również ubezpieczenie na samochód dla Ciebie.

Nie polecam wykupywania w wypożyczalni opcji związanej z zakupem/uzupełnieniem benzyny.  Cena za galon benzyny jaką sobie liczy wypożyczalnia jest co najmniej 30% wyższa od tej, którą znajdziecie na stacji paliw. Nawet, jeśli zatankujecie samochód dużo wcześniej przed dojazdem do wypożyczalni (nawet 5-10 mil) pracownik kontrolujący poziom benzyny nie będzie w stanie określić czy strzałka wskaźnika jest na “full” czy kilka milimetrów poniżej. Lekkie wahania poziomu paliwa są całkowicie dopuszczalne.

Polecam wykupienie (jeśli nie ma tej usługi wliczonej w pakiet) ubezpieczenia Roadside Assistance. Wydatek niespełna 95 dolarów może zaoszczędzić Wam sporo pieniędzy, zwłaszcza jeśli planujecie podróżować poza większymi ośrodkami miejskimi.
Holowanie (laweta) samochodu gdzieś z lokalnej drogi w Arizonie może nawet kosztować do $500. Więcej o Roadside Assistance TUTAJ

Jak w praktyce wygląda wypożyczenie samochodu na lotnisku w USA

Wypożyczalnia samochodów w USA w języku polskim.

Kilka miesięcy temu jedna z największych amerykańskich wypożyczalni online otwarła polskojęzyczną stronę internetową, na której możecie zarezerwować samochód i odebrać go w dowolnym miejscu w USA. Adres strony to www.rentalcars.com/pl (kliknij TUTAJ). Miałem okazję porównać ceny samochodów oferowanych przez amerykańską rentalcars oraz polską wersję tego serwisu. Okazuje się, że ceny dla osób robiących rezerwację z Polski są około 7-10% niższe niż ceny takiego samego samochodu rezerwowanego przez amerykański rentalcars.com

Dlaczego warto wynająć samochód przez polską stronę rentalcars?

To bardzo ważna informacja często pomijana przez osoby prowadzące blogi lub strony internetowe które doradzają z jakich wypożyczalni skorzystać. Osobiście rozmawiałem kilkukrotnie z Customer Service i kilkukrotnie otrzymałem dokładnie taką samą odpowiedź na pytanie dotyczące ubezpieczenia.

Podstawowe ubezpieczenie CDW/LDW jest wliczone w cenę wynajmu samochodu dla osób które wynajmują samochód z terytorium Polski. Gdy wynajmujecie samochód z terytorium np. Niemiec, Anglii czy bezpośrednio z USA ceny samochodów i ceny ubezpieczenia są zupełnie inne.

Dodatkowe pakiety ubezpieczeń.

Jeśli chcecie podróżować spokojnie nie myśląc o tym co się stanie gdy uszkodzicie samochód, będziecie mieć kolizję, wypadek lub ktoś rozbije szybę aby ukraść pozostawione nieopatrznie na siedzeniach plecaki – polecam wykupić dodatkowy pakiet ubezpieczeń.

Jest to ochrona od skutków kradzieży oraz dodatkowe zabezpieczenia przed szkodami, które nie są ujęte w podstawowym pakiecie CDW/LDW. Pakiety takie dostępne są w każdej wypożyczalni online (nie tylko w rentalcars).

Na dzień dzisiejszy (styczeń 2023) koszt pakietu wynosi około $16 na dzień.
Polecam wykupić dodatkowy pakiet w firmie RentalCover (link tutaj – KLIK). Pakiet ten na stronie RentalCover znajdziecie pod nazwą “Ubezpieczenie Ekstra”.

Proszę pamiętać, że ubezpieczenia podstawowe (jeśli korzystacie z wypożyczalni rentalcars) są już wliczone w cenę wynajmu więc nie jest konieczne aby wybierać pakiet “Ubezpieczenie od kolizji (CDW)”, który również znajduje się w ofercie RentalCover.


Dlaczego właśnie RentalCover? Jestem dosyć dociekliwą osobą i miałem okazję rozmawiać z Customer Service wielu firm oferujących dodatkowe ubezpieczenia. RentalCover udzieliło mi najpełniejszej odpowiedzi na pytania które otrzymuję w emailach oraz które zadajecie pod tym artykułem. Śmiało mogę więc polecać ich usługi. Strona RentalCover.com jest dostępna od września 2018 roku również w polskiej wersji językowej !

Security Deposit (wkład własny).

Depozyt (wkład własny) pobierany jest zawsze przez wypożyczalnie w momencie wynajmu samochodu. Jest to przeważnie kwota około $300 (zależy od klasy wynajmowanego samochodu).

Podsumowanie.
Mam nadzieję że tych kilka rad będzie przydatnych podczas wizyty w wypożyczalni samochodów w USA. Nie zapominajcie iż warto, nawet 2-3 miesiące przed wyjazdem zacząć śledzić strony internetowe w poszukiwaniu promocji i kuponów rabatowych. Poniżej zamieszczam kilka stron ( porównywarki cen w amerykańskich wypożyczalniach online.) które warto sprawdzać.

priceline.com (porównanie cen z różnych wypożyczalni)
travelocity.com (porównanie cen z różnych wypożyczalni)
hotwire.com (wyszukiwarka cen z równych wypożyczalni)
rentacarmomma.com (aktualne kupony i promocje)
kayak.com (wyszukiwarka cen samochodów)

Przeczytaj również pozostałe przydatne informacje:
Nie przepłacaj za wynajem w USA – dodatkowe, zbędne opłaty 
Wynajem samochodu – pytania i odpowiedzi
Ubezpieczenie samochodu w USA – przydatne informacje
Polskie i międzynarodowe prawo jazdy w USA
Wynajem samochodu w USA a limit wieku kierowcy
Podróż wynajętym samochodem: najczęściej zadawane pytania
Pomoc Drogowa w USA (Ubezpieczenie Roadside Assistance)

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
177 komentarze
 1. Dobrzy ludzie! Czy możecie polecić jakąś niedrogą wypożyczalnie aut w Las Vegas? potrzebuję auto na 2-3 tygodnie w lipcu aby pojechać do LA, pokręcić się po Kaliforni później Kanion i takie tam. W 2008 będąc na Florydzie miałem auto wraz z pełnym ubezpieczeniem z Budget i to na prawdę nie drogo, ale to było w promocji w pakiecie turystycznym z hotelami, poza pakietami te wieksze wypożyczalnie nie są zbyt atrakcyjne…

 2. @Marta. Trudno powiedzieć jak jest w Nevadzie. Ja zawsze wynajmowałem w AVIS. Ja uważam, że Enterprise jest najdroższy.
  Przeważnie na lotniskach są stanowiska firm wynajmujących auta wiec sprawdź.

  @do autora.
  Ja nie spotkałem się jeszcze z dodatkowym naliczaniem mil. Zawsze jak wypożyczałem auto to było “no milage limit”

 3. Spróbuj ta stronę o której pisze interameryka Rentalcars.com Przed wyjazdem zarezerwowałem sobie pierwsze 4 tygodnie przez nich, potem kolejne przedłużałem bezpośrednio w Dollarze, z którego mam auto. Za każde 4 tygodnie w Miami nowego Forda Escape ‘2010 z wliczonym LDW+SLI place 650 USD, niestety nie da się wynająć na dłużej i co 4 tygodnie musisz wrócić i wziąć nowy samochód. Za dwa tygodnie wyruszam na jakieś dwa miesiące dookoła USA i w po dwóch tygodniach od wyjazdu skończy mi się kolejne 4 tygodnie, wówczas mam podjechać do najbliższej bazy corporate Dollara po drodze tam gdzie akurat będę i zrobi tym razem tylko redo the contract na kolejne 4 tygodnie po tej samej stawce i później po kolejnych 4 tygodniach znowu to samo, bo auto zwracam w Miami. Ale możesz zwracać gdzieś indziej i rentalcars nie naliczało i żadnej dodatkowej opłaty za to, jak próbowałem sobie zasymulować wzięcie auta w Miami i zwrot w San Diego.

 4. jakoś tego nie widze… co bym nie szukał i gdziebym nie szukał na 4 tygodnie za 650 $ z ubezpieczeniem??????????????????????????? za tydzień “malucha” bez ubezpieczeń za prawie 300$ wychodzi!!! Skąd 650$ za 4 tygodnie???? gdzie?????

 5. @Arek
  Własnie sprawdziłem na szybko jak wyglądają obecnie ceny wypożyczenia samochodu na okres 4 tygodni od 14 stycznia 2012 do 14 lutego 2012. Miejsce : Las Vegas
  Najtańsza opcja (bez szukania zniżek, promocji, kuponów itp) to $857 z podatkami i opłatami.
  Sadze ze przy odrobinie cierpliwości spokojnie można znaleźć cenę około $700 (wszystkie oplaty wliczone, jbez ubezpieczenia) za 4 tygodnie (samochód typu compact lub standard car).
  Pod podanym poniżej adresem zamieściłem wyniki wyszukiwania:
  http://www.scribd.com/doc/76826066/samochody

 6. Z tym się zgodze ale nie 650 $ z ubezpieczeniami na 4 tyg. i Dziekuję za podpowiedź. Strona priceline.com super. Polecam bo ceny dużo niższe niż w szukanych wcześniej i tu polecanych wypożyczalniach typu dollar itp. SUV typu Toyota RAV-4 za niecałe 200$ za tydzień. A skoro juz jestem zapytam. Planuje 3 tyg na zwiedzanie Las vegas, parków i okolic. Trasa ma ok 2000 mil. Proszę o podpowiedź czy czas adekwatny do trasy? Po drodze sa parki narodowe i różne ciekawe miejsca i nie bardzo wiem jak to czasowo może wyjść. i jeszcze jedna prośba czy musze szukać wcześniej jakichś rezerwacji czy po drodze nie ma problemu z motelami, hotelami w rozsądnej cenia do 50-60$ za pokój?

 7. @Arek
  Prosze o kontakt na adres interameryka(at)gmail.com w sprawie trasy.
  Jesli planujesz wyjazd w czasie “sezonu” (wakacje, dlugi weekend w USA, ferie itp) to polecam rezerwowac hotele/motele. Jesli nie, spokojnie mozna zrobic rezerwacje z dnia na dzien.

  pozdrawiam !

 8. Hej

  Po pierwsze świetna stronka 🙂 Bardzo przydatne informacje 🙂
  Ale mam podobną sytuację jak Arek – planuje 3tygodniową podróż (btw poślubną – spełnianie marzeń przyszłej Żony i zobaczenie Grand Canyon 😀 ) zacząć chcę w Salt Lake i jechać w dół po kanionach aż do Vegas i powrót przez wlk kanion i drugą stroną (canyonland, arches) i na koniec Yellowstone.
  Też nie jestem przekonany czy mój plan jest w ogóle realny czasowo, oraz druga sprawa czy sezonem można nazwać okres końca września i początku października? Bo wyczytałem, że w przypadku np kanionów często jest duży ruch ale z drugiej strony yellowstone już nie koniecznie…Mogę prosić o pomoc?

  pozdrawiam 🙂

 9. Hej Rafał:-)
  A podpowiedz bilet na przelot już wykupiłeś? jeśli tak to gdzie i za ile? o ile to nie tajemnica. Ja cały czas liczę fundusze… nie wiem czy okroić czas czy komfort 😉

 10. @Kama
  W większości wypożyczalni w USA wymagana dolna granica wieku aby wypożyczyć samochód wynosi 21 lat. Jeśli jednak masz mniej niż 21 lat (nie mniej niż 18 !!) spróbuj wypożyczyć samochód w Thrifty (www.thrifty.com/) Dollar Rent-a-Car (www.dollar.com) lub Alamo (www.alamo.com), Hertz (www.hertz.com) oraz E-Z rent-a-car (www.e-zrentacar.com)
  Musisz jednak przygotować się na dodatkowe opłaty związane z ubezpieczeniem. Wynoszą one od $15 do $30 za dzień i różnią się w zależności od stanu w którym mieści się wypożyczalnia oraz oraz rodzaju samochodu jaki pożyczasz.

  Przeważnie dla osób poniżej 25 roku życia każda z wypożyczalni ma “osobny” cennik (niestety z odpowiedni zawyżonymi stawkami)

  pozdrawiam
  Pawel

  • Jeśli chcesz w USA wypożyczyć samochód to musisz posiadać kartę kredytową (jeśli nie masz to płacisz “depozyt” wynoszący około $200), polskie prawo jazdy oraz paszport z ważną wizą amerykańską.

   Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję za dokonanie wykroczenia (proszę pamiętać, że policja w USA nie zatrzymuje do tzw. “kontroli” -coś takiego tutaj nie istnieje) powinieneś wylegitymować się polskim prawem jazdy + paszportem z ważną wizą.

   Z policją można mieć problemy tylko wówczas (jak wspomniałem) gdy popełni się wykroczenie. Najczęściej wśród Polaków jest to przejechanie bez zatrzymania się na znaku “Stop”. Kosztuje to około $100.
   Policji w USA tak naprawdę nie interesuje wasz status imigracyjny (z wyjątkiem stanu Arizona, gdzie policja ma prawo deportacji nielegalnych imigrantów). Oni potrzebują tylko potwierdzić dane adresowe aby wiedzieć gdzie mają wysłać mandat. Dla tego imigranci nie posiadający amerykańskiego prawa jazdy muszą mieć przy sobie paszport.

   pozdrawiam

  • Jak po bezdrożach to tylko samochód z tzw. “high clearance”, czyli praktycznie wszystkie modele jeepa. SUV także się nadają na zdecydowaną większość tras trzeba tylko sprawdzić przed wyjazdem, jak oznaczona jest na mapach dana droga.
   Jeśli ma notkę:
   “high clearance vehicle only” – tylko Jeep
   Rocky, Step Grades – Jeep (ewentualnie dobry SUV)
   Dirt road, Gravel – SUV, nawet zwykły sedan sobie poradzi
   Ruts – w zależności od nawierzchni – Jeep lub dobry SUV

   Proszę zwracać uwagę na informacje typu “Roads are impassable when wet”

   powodzenia!

 11. Jakie są konsekwencje gdy zarysowałem samochód, odpadło trochę lakieru z przodu, jeżeli wypożyczyłem samochów w USA i mam wykupione ubezpieczenie z samochodem od uszkodzeń samochodu? Proszę o szybką odpowiedź

 12. @Paweł
  Jeśli masz wykupione ubezpieczenie razem z samochodem który wypożyczyłeś w USA to nie musisz się niczym martwic. Gdy będziesz oddawał samochód do wypożyczalni sporządzony zostanie na miejscu “protokół” i reszta zajmie się już wypożyczalnia.
  Zapytają Cie gdzie to się stało, jak się to stało, czy brały w tym udział osoby/samochody trzecie itp. To standardowe pytania
  Gdy naprawia już szkodę, otrzymasz przez email lub listem informacje o całej procedurze.
  Tak wiec – no worry

 13. Jak dokładnie wygląda ograniczenie wiekowe w przypadku jazdy samochodem? Chodzi mi o to, czy jeśli auto wypożyczy osoba, która ma ukończone 22 lata, to czy może nim jeździć osoba w wieku 19 lat? Nie ma w takim przypadku konsekwencji np. podczas kontroli policji?

  • @Patrycja
   Jeśli w USA wypożyczasz samochód i masz poniżej 25 lat, wówczas płacisz dodatkowe ubezpieczenie/opłatę która jest obowiązkowa (nazywa się Young Renter Fee). Opłata wynosi (w zależności od wypożyczalni od $15-25 dziennie).
   Jeśli osoba nie ma ukończonych 21 lat, wówczas wg przepisów większości wypożyczalni nie może pożyczyć samochodu w USA.
   Możecie spróbować (tak jak piszesz) aby samochód wypożyczyła osoba w wieku powyżej 21 lat i dodała osobę w wieku 19 lat jako “second driver” ale jest mała szansa aby to przeszło.
   Jeszcze rok temu wypożyczalnia E-Z Rent a Car jako jedyna w USA wypożyczała samochody dla osób w przedziale wiekowym 19-21 ale na ich stronie www już nie ma żadnych informacji na ten temat.

 14. Strona rentalcars.com oferuje całkiem przyjemne ceny w wypożyczalni Alamo – czy masz jakieś praktyczne doświadczenia z tą wypożyczalnią?

  • Tak znam i sam używam tej strony do rezerwacji samochodów. Dostępna jest w sieci również polska wersja polska strony rentalcars (kliknij tutaj).
   Polecam ja szczegolnie dla osób robiących rezerwacje z terenu Polski. Macie wliczone wszystkie podstawowe ubezpieczenia w cene!

 15. @Interameryka – dzięki za odpowiedź, oczywiście zamierzam skorzystać z tej strony, ale czy możesz coś powiedzieć o wypożyczalni Alamo? W innym wpisie wpominałeś o National i Dollar, stąd moje pytanie o Alamo. Z góry dzięki!

 16. Jedziemy z chłopakiem za dwa tygodnie po raz pierwszy do US, dokładniej do Kalifornii i tu mnie nachodzi pytanie , czy 21 lat jest uznawane rocznikowo czy brana jest pod uwagę dokładna data urodzenia (Chłopak kończy 21 w grudniu). Chcielibyśmy wypożyczyć samochód, bo to jedyny słuszny środek transportu w LA

  • Aby wypożyczyć samochód w USA chłopak musi mieć ukończone 21 lat dokładnie w dniu wypożyczenia (lub wcześniej).
   Niestety bardzo dokładnie tego przestrzegają. Tak mówią przepisy wszystkich największych wypożyczalni samochodowych w USA (czyli przeważnie te, których siedziby znajdują się na lotnisku).
   Istnieją jednak mniejsze, lokalne wypożyczalnie samochodów, które wynajmują auta dla osób nie mających jeszcze 21 lat. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą (około 20$ dziennie). Kierowca dodatkowo musi posiadać pełne ubezpieczenie OC+AC.
   Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, odezwij się proszę do mnie przez facebooka.

 17. Witam, właśnie wynająłem na lotnisku w Tampie Dodge Grand Caravan na 10 dni w styczniu 2016 za 419 $ z taxem i ubezpieczeniem, Wliczone:

  Ubezpieczenie AC (z ang CDW)
  Ubezpieczenie OC (ang. TPL)
  Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)
  Dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności
  Ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą
  Opłata Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Podatki Lokalne
  Opłata za lokalizację premium
  Nielimitowane kilometry.

  wszystko to dzięki Twojej stronce i informacji w niej zawartych
  Teraz szukam noclegów na trasie od Tampy po Key West, jak coś polecasz to proszę o info.

  Pozdrawiam z Polski.

 18. Witam, wybieram się do USA na zachodnie wybrzeże w okresie mniej więcej od połowy września do połowy października. Chciałbym wynająć samochód lecz w chwili przylotu będę miał 24 lata, po tygodniu naszej podróży wskoczy mi 25. Proszę o podpowiedź jak to mądrze rozwiązać, ewentualnie jak patrzą na to wypożyczalnie. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

  • Liczy się ile masz lat dniu wypożyczenia samochodu. Będziesz miał jeszcze poniżej 25 lat więc nie uda Ci się ominąć dodatkowej opłaty. Ale niektóre wypożyczalnie (Hertz, Enterprise, E-Z Rent a Car) w Kalifornii robią wyjątki i wynajmują samochody (bez dodatkowych opłat) dla osób które ukończyły 24 lata. Musisz dokładnie sprawdzić na stronach. Każdy stan ma swoje przepisy
   Możesz jeszcze zrobić tak, że samochód wynajmiesz do daty swoich urodzin. W tym dniu oddasz autko i…znów je wynajmiesz. Cała operacja zajmie Ci prawdopodobnie około 2-3h ale sporo zaoszczędzisz.

 19. Witam,
  Mam pytanie dotyczące ubezpieczenia przy wynajmie samochodu w USA. Wszędzie czytam że trzeba na to uważać itp. itd. Rozumiem, że lepiej nie kupować na miejscu ubezpieczenia tylko wcześniej online. Zazwyczaj kupując nic nie wiadomo za co się płaci i co jest wliczone. Mam pytanie odnośnie polskiej wyszukiwarki wyżej zaprezentowanej. W ofercie jest napisane m.in
  Opcje wliczone w cenę GRATIS:
  Zmiany, Ochrona od kradzieży, Ubezpieczenie od skutków uszkodzenia
  ORAZ twoja rezerwacja zawiera:Dopłata lotniskowa, Podatki Lokalne

  Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie extra na innych stronach za ok. 31 zł na dzień. Czy po wykupieniu takiego ubezpieczenia będę w 100% zabezpieczony przed poniesieniem ewentualnych kosztów napraw itp.? Poniżej krótki opis tego ubezpieczenia:
  Tylko PLN 31,24 za dzień
  Naprawa/wymiana szyb, świateł i opon
  Koszty napraw i pomocy drogowej
  Opłata za holowanie i przechowanie
  Koszty z tytułu utraty kluczy i zablokowania pojazdu
  Opłaty za korzystanie z karty kredytowej i administracyjne
  Koszty z tytułu utraty użyteczności

  Z drugiej strony na stronie economycarrentals w cenie jest chyba wszystko czyli:
  3rd Party 1 million USD, ZERO Deductible, Wheels, Glass & Underside cover

  Your rental includes:
  Unlimited mileage, Rental Rates & VAT, Airport Taxes, Collision Damage Waiver,Theft insurance,Third party insurance / RLP + SLI, Premium Location Fee, Sales Tax, Wheels, Glass & Underside insurance
  Różne opinie czytałem ale czy w takiej sytuacji również wszystko jest w cenie czy na miejscu będę musiał coś jeszcze dokupować? Niby jest wszystko wymienione że oferta zawiera. Jak to wygląda na miejscu po zakupie na tych 2 wyszukiwarkach? Prośba o informację jeśli ktoś korzystał.

  • Ubezpieczenia na tych stronach które podajesz są identyczne z tą różnicą, że na economyrantalcars masz wszystko rozpisane szczegółowo a rentalcars masz ogólny opis. Nie wiem jak jest z wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia na innych stronach niż wypożyczalnie. Polecam wysłać email lub zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów. Na 100% nigdy pewnie nie będziesz zabezpieczony i jestem pewien, że mając wykupiony standardowy pakiet ubezpieczeń będą Ci dodatkowo chcieli coś jeszcze wcisnąć na lotnisku. Zawsze jak wynajmuję auto tak mam…dla nich każde dodatkowe “ubezpieczenie” nawet za $1 dziennie do dodatkowy zysk. Moja rada – zostań z tym co masz wliczone w pakiet podstawowy.

  • LDW powinno w zupełności wystarczyć. Przeważnie wypożyczalnie starają się sprzedać dodatkowe “pakiety”… Mnie ostatnio próbowali wcisnąć dodatkowe ubezpieczenie “na koła” pomimo, że mam zawsze wykupiony pełny pakiet.
   Z tymi “kołami” to różnie bywa. Przeważnie jeśli złapiesz gumę, to jesteś w stanie wymienić sobie sam/sama koło na zapasowe i dojechać do warsztaty/wypożyczalni. Jeśli wykupisz ubezpieczenie “na koła” to możesz nic nie robić tylko zadzwonić do wypożyczalni i czekać na samochód serwisowy. Chłopaki przyjadą i zrobią wszystko za Ciebie….no ale za to właśnie płacisz.

 20. Cześć,

  Wynajmuje samochód przez rentalcars w polskiej wersji językowej i zastanawiam się, czy oferowany tam podstawowy pakiet zabezpiecza mnie w pełni w razie jakiejś stłuczki z innym pojazdem oraz druga sytuacja, czy w razie jakiejś awarii będę ponosił koszta naprawy/pomocy drogowej?

  Pozdrawiam

  • Na 100% nie mogę Ci tego zagwarantować. Ale jak do tej pory wszystkie osoby które (niestety) miały stłuczki (głownie to potrącenia kojotów i innych zwierzaków na pustyni) i kontaktowały się ze mną nie miały najmniejszych problemów z ubezpieczeniem podstawowym. Nic nie musiały dopłacać ze swojej kieszeni.

 21. Powiedzmy, że wynajmuję samochód przez Rentalcars. Jadę sobie tym wynajętym samochodem przez bezdroża Utah i nagle auto się psuje. Czy mając wykupione tylko podstawowe ubezpieczenie (będące w cenie wynajmu) mogę liczyć na to, że zadzwonię do wypożyczalni, zgłoszę awarię i jakoś mi pomogą, nie obciążając kosztami za holowanie czy cokolwiek innego? Mieliście tego typu doświadczenia?

  • Jeśli będzie to awaria spowodowana “samoistną” usterką samochodu (a nie tym, że wjedziesz wynajętym samochodem w np. piasek i próbując wyjechać przegrzejesz silnik) to tak. Wszystko zostanie pokryte przez ubezpieczenie. Będziesz tylko musiał czekać na dostarczenie samochodu a to może potrwać do 12h (jeśli utkniesz gdzieś na środku na pustyni). Pamiętaj też, że w regulaminie wypożyczalni napisane jest, że nie można wynajętym samochodem jechać na off-road. Więc wybieraj raczej łagodne trasy (np z szutrową nawierzchnią). Znam kilka świetnych lokalizacji na off-road wypożyczonym samochodem.

 22. Zarezerwowałam samochód na rentalcars, wypożyczalnia Alamo. Myślałam, że tylko blokują kasę i ściągają po oddaniu samochodu, ale widzę, że mi pobrali już. Wypożyczenie dopiero za miesiąc. Poprzednią rezerwację anulowałam i kasa wróciła na konto.
  Czy powinna być blokada czy jednak ściągają pieniądze juz teraz?

  • Niektóre z wypożyczalni ściągają pieniądze w dniu rezerwacji. Jeszcze jak jest promocyjna cena to na pewno od razu pobierają z konta.
   Brokerzy online to firmy pośredniczące pomiędzy klientem a właściwą wypożyczalnią. Jeśli pobrana została już cała kwota z karty kredytowej – proszę wydrukować i zabrać ze sobą potwierdzenie zapłaty, aby pokazać ten dokument na lotnisku w czasie wynajmu samochodu.

 23. A jaka jest sytuacja jeżeli wypożyczam samochód w jednym mieście i zwracam w innym np: z San Francisco do Las Vegas? Czy wypożyczalnia dolicza dodatkowe opłaty jeżeli oddaje się samochód w innym mieście?

  • Przeważnie za wynajem samochodu w jednym mieście/stanie i oddanie w innym naliczana jest opłata około $250-500 Wszystko zależy od wypożyczalni oraz odległości w jakiej zostawiamy samochód (od miejsca w którym został wynajęty samochód).
   Od czasu do czasu można jednak znaleźć promocje, w których anulowana jest ta opłata. Proszę kliknąć na banner na górze mojej strony – to wypożyczalnia rentalcars – często mają tam właśnie te promocje. Albo darmowy drugi kierowca albo oddanie samochodu w innej lokalizacji bez dodatkowych opłat.

 24. Hej, doradz mi proszę. Zamierzam z rodziną jechać na Floryde na 7 dni. W chwil obecnej przebywamy w Chicago. Nie mamy karty kredytowej tylko debetowa. I prawo jazdy polskie 26 lat ukończone. Czy są jakieś wypożyczalnie które nam dają samochód? Bo jak dzwonimy to wszędzie potrzebują credit card albo prawa jazdy amerykańskie… Co robić? 🙁

 25. Cześć, mam 3 pytania.
  1. Czy rezerwacja on-line zawsze oznacza płatność? Gdzieś przeczytałem w jednym z poradników żeby zarezerwować w kilku wypożyczalniach i śledzić ceny, bowiem jest to rezerwacja ceny a nie auta. Jeśli od razu blokują kwotę to raczej nie ma sensu takie dublowanie.
  2. Czy na jakiejś innej niż National stronie pokaże mi pełną cenę razem z ubezpieczeniami? Na Herz i innych dużych cena ostateczna jest ukryta, podają cenę jedynie za auto (a ubezpieczenie to drugie tyle z tego co widzę)
  3. Czy karta kredytowa jest konieczna? Mam jedynie polską debetową Visę, płacę jak kredytową on-line i ma ona funkcjonalność kredytówki (płatność w terminalach, Amazon itd.) więc jeśli ma służyć tylko do płacenia to nie powinno być problemu. Natomiast czy na miejscu chcą tę kartę aby zablokować jakąś dodatkową kwotę na rzecz kaucji za ewentualne szkody? Pisze na niej DEBIT 🙂
  Dzięki za poradnik

  • 1. Robiąc rezerwację samochodów online sprawdzaj zawsze czy masz możliwość darmowego anulowania. Jeśli nawet pobiorą Ci pieniądze to po anulowaniu za kilka dni zwrócą całą kwotę.
   2. Zawsze masz rezerwację klasy auta a nie danego samochodu
   3. Ja zawsze robię rezerwację na polskiej wersji rentalcars (link https://goo.gl/qHI94Q) i ostateczna cena pokazuje mi się wraz z podatkami, podstawowym ubezpieczeniem itp.
   4. Będąc na miejscu w USA przy odbiorze samochodu wypożyczalnie zawsze żądają karty kredytowej. Blokują środki (około $300-400) jako “wkład własny” za ewentualne uszkodzenia. Jeśli zwracasz samochód bez żadnych uszkodzeń, za kilka dni otrzymujesz zwrot na kartę.
   Jeśli Twoja karta debetowa działa jak kredytowa to może uda Ci się ją użyć. Często gdy odbierasz samochód wszystkie operacje wykonujesz na “terminalu elektronicznym”. Czyli osoba która wydaje Ci samochód spisuje dane z paszportu a płatności dokonujesz przeciągając kartę przez terminal (podobnie jak płatność w sklepach). Karty z napisem “debit” nikt oprócz Ciebie nie widzi. Jeśli terminal ją przyjmie – nie musisz się martwić.

 26. Jeszcze jedno pytanie. Czy brak międyznarodowego prawa jazdy może oznaczać ewentualne problemy z ubezpieczycielem w razie zdarzenia (np. odmowa wypłaty odszkodowania)? Wiem że w praktyce mogą przy wypożyczaniu na to nie zwracać uwagi, natomiast czy to nie będzie formalnie źródłem ewentualnych komplikacji później?

  • Od kiedy Polska jest członkiem Unii Europejskiej nie ma żadnej różnicy czy posługuje się ktoś polskim czy międzynarodowym prawem jazdy. Prawo jazdy z PL ważne jest w USA tak długo jak ważna jest wbita w paszporcie wiza (chodzi o wizę tą którą otrzymuje się na lotnisku po przylocie do USA)

 27. A czy jeśli ktoś ma zieloną kartę to czy ma obowiązek wyrobić amerykańskie prawo jazdy i jazda na polskim jest w świetle prawa nielegalna? Bo to już nie jest pobyt turystyczny.

 28. Mam pytanie. Czy można w ogóle wypożyczyć auto w USA mając 18 lat? Większość wypożyczalni wymaga ukończenia 20. Jak to wygląda w Kanadzie?

  • Niestety nie wiem jak działają przepisy w wypożyczalniach w Kanadzie jeśli chcesz wynająć samochód mając 18 lat. W USA tylko w dwóch stanach możesz wynająć auto mając 18 lat. Są to Nowy Jork i Michigan. Pamiętaj również, że każda z firm wynajmujących samochody ma swoje odrębne wewnętrzne przepisy regulujące opłaty dla osób wynajmujących samochody które nie mają ukończonych 25 lat.

 29. Cześć, wypożyczamy z żoną auto, ja jeżdżę, ona płaci 🙂 tak wygodniej. Czy jeśli przy odbiorze auta, karta nie będzie na mnie, mogą mi robić jakieś problemy?

  • Nie będzie żadnego problemu. Uważajcie, bo pewnie będą Wam proponowali wykupienie “na wszelki” wypadek tzw. “drugiego kierowcy”. Nie zgadzajcie się. Szkoda na to kasy. Poinformuj Pana w wypożyczalni, że Ty będziesz jedynym kierowcą.

 30. Cześć, mam pytanie dotyczące wynajęcia samochodu przez rentalcars.com:
  Jak to jest z tym wkładem własnym? chcę wypożyczyć suva np przez firmę dollar i w warunkach umowy jest informacja że wkład własny wynosi 0 $. Czy mam gwarancję że w wypożyczalni faktycznie nie zostanie pobrana żadna kwota na poczet wkładu własnego ? Czy depozyt który pobiera dollar (350$) jest tożsamy z wkładem własnym?

  • Wkład własny to właśnie kwota, która pobierana jest przy wynajęciu samochodu. Jest ona blokowana przeważnie na karcie kredytowej. Skoro Dollar gwarantuje $0 wkładu własnego to najprawdopodobniej i tak będą musieli zablokować $350 na karcie jako depozyt. Jeszcze nie spotkałem się aby jakakolwiek wypożyczalnia w USA anulowała depozyt. 0$ to Wasza odpowiedzialność za uszkodzenia samochodu.

 31. witam, mam pewien problem ze stroną rentalcars.com (dollar, alamo itp), mianowicie przy rezerwacji auta wybieram klasę suv (obecnie wyświetla się ford escape lub podobny) ale gdy już przechodzę do płatności klasa samochodu zmienia się na intermediate. nie rozumiem na czym polega problem i nie wiem jaka ostatecznie klasa będzie zarezerwowana

  • Hmm..ciekawe. Jeśli chcesz wynająć SUV to musisz na potwierdzeniu płatności również klasę SUV. Może mają jakąś awarię. Odczekaj chwilę. Jak do tej pory nikt mi nie zgłaszał podobnych problemów.

 32. Co ciekawe gdy wybieram np dodge grand caravan to klasyfikuje go jako standard zamiast minivan (tak jak wyświetla na liście aut do wyboru). no nic poczekam parę dni, może faktycznie jest u nich jakiś błąd. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam !

 33. Witam, we wrzesniu wybieramy sie z mezem na 3 tygodnie do Chicago. Chcemy wybrac na nad wodospad Niagara, moze do Kanady, moze do NY… sprawdzam strony dostepne i mi znane typu six, avis itp, ceny wydaja mi sie porownywalne do tych co mamy w Europie, i obala mi sie mit tanich i “wypasionych” amerykanskich aut 🙁 czy moze po prostu zle szukam? Czy prawo przy wynajmie, jest restryjcyjne przy przekraczaniu granicy, podobnie jak w EU? dziekuje z gory za odpowiedz

  • Witaj. Ciężko mi powiedzieć jakie są ceny wynajmu w Europie. Jak dla mnie cena $250 za tydzień wynajmu SUV klasy Toyota RAV4 wydaje mi się rozsądną ceną. A takie kwoty widzę w tym momencie w wypożyczalni RentalCars. Proszę sprawdzić ceny w polskiej wersji właśnie tej wypożyczalni (na górze mojej strony jest banner). Ta wypożyczalnia ma dodatkowo wliczone w cenę podstawowe ubezpieczenia.

   Nie powinno być większego problemu z przejazdem wynajętym samochodem do Kanady. Proszę jednak poinformować o tym wypożyczalnię…..

 34. Hej, zastanawia mnie pewna kwestia co do wypożyczanych aut. planuję podróż – ok. 5000 km (3 tygodnie) i martwią mnie kwestie związane z użytkowaniem auta przez tyle kilometrów. Czy auto przed wypożyczeniem jest na tyle przygotowane by odbyć tak długą podróż? Czy np. konieczne jest po drodze wymienienie auta lub jakiś z góry przewidziany serwis (uzupełnienie oleju, płynów) ?Masz może jakieś doświadczenia w tej kwestii ? w grę wchodzą wypożyczalnie dollar, budget, thriftty oraz alamo.

  • Samochody w wypożyczalniach są przygotowane na długie trasy. Nie musisz się martwić o serwis. Ja na każdej z wypraw robię co najmniej 3000 tys mil. Tylko raz zdarzyło mi się, że zapaliła się kontrola “oil change”. Zadzwoniłem do serwisu ale kazali mi się tym nie przejmować.

 35. Hej. Orientujesz się ile może wynieść depozyt za auto wynajmowane w Avisie w San Francisco? Na stronie pośrednika jest tylko informacja o depozycie, bez podania kwoty. Oczywiście pytanie jest, ile zwyczajowo blokują wypożyczalnie, bo dokładnej kwoty raczej się nie przewidzi 😉

 36. Hej. Za kilka dni wybieramy się do NY, gdzie będę wypożyczać samochód na małą wycieczkę do Filadelfii i Waszyngtonu. Wybierając przez rentalcars.com wyskakuje mniej więcej takie okno jak masz powyżej dla Forda Fusiona. Czy widniejące tu ubezpieczenie od skutków uszkodzenia to jest to CDW/LDW?
  Ubezpieczenie SLI dobiera się na miejscu? Ile mniej więcej może kosztować dla samochodu kompaktowego?

  • Tak to jest ubezpieczenie CDW/LDW. SLI możesz dokupić na miejscu w wypożyczalni przy odbiorze samochodu. Koszt “Supplemental Liability Coverage” to około $10-15 na dzień. Na pewno będą Ci proponować jeszcze inne ubezpieczenia. Polecam wykupić jeszcze tylko Road Assistance (tzw. holowanie). Cena około $4-7/dzień w zaneżności od samochodu.

 37. Witam ponownie, nie spotkałem jeszcze informacji na twoim profilu odnośnie pożyczenia łańcuchów na koła. Czy jest taka możliwość w wypożyczalniach samochodów i czy ewentualnie nie lepiej jest je kupić na miejscu jako tzw jednorazówki i przez przylotem po prostu się ich pozbyć (wyrzucić do kosza). Może ktoś wie ile takie coś kosztuje. Wybieram się zimą (luty) na 3 tygodnie i z tego co wiem to niestety będą mi potrzebne. Pozdrawiam.

 38. Dziękuję a szybką odpowiedź, czyli rozumiem że w wypożyczalniach ich raczej nie znajdę, a 45$ to pewnie za jeden łańcuch na jedno koło?

  • Niestety nie wiem czy wypożyczalnie mają w ofercie łańcuchy na koła. $45 to za komplet łańcuchów. Ceny są oczywiście różne w zależności od rozmiarów i firm. Ale na krótki pobyt myślę, że spokojnie wystarczą te z “dolnej półki”. Jako wielosezonowe pewnie się nie sprawdzą…

 39. Dziękuję za odpowiedź, a czy możesz coś napisać o spalaniu samochodów SUV w warunkach amerykańskich, znalazłem kiedyś Twój filmik o Fordzie EDGE ale nic nie powiedziałeś ile pali?

  • Faktycznie zapomniałem dodać ile mi spalił na trasie. Samochód miałem wynajęty na weekend. Średnio 70% autostrady, 30% miasto. Spalanie było na poziomie 4.5 galona/100 mil. Przeliczając na litry 17 litrów/160 km.
   Zaraz dodam tą informację jako komentarz pod filmem.

 40. Jak na takiego “krążowanika” to tragedii nie ma 🙂 Przeczytałem już wszystkie artykuły i komentarze na temat ubezpieczeń na Twojej stronie. W cenie wynajmu mam CDW, TPL, TP oraz dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności. Zastanawia mnie jeszcze to LDW, dobierać je na miejscu? Czy przy takim pakiecie to już nie ma sensu?

  • LDW – ubezpiecza Cię od odpowiedzialności do danej kwoty pieniędzy (np 1500$) gdy samochód zostanie uszkodzony lub skradziony (przy czym uszkodzenie nie dotyczy kolizji w ruchu drogowym).
   CDW – działa identycznie jak LDW z tym, ze odnosi się tylko do kolizji, wypadków, stłuczek w ruchu drogowym.
   Zdecydowanie bardziej przydatne jest więc (moim zdaniem) CDW niż LDW. Teoretycznie większa szansa na stłuczkę niż kradzież samochodu.

 41. Czesc, mamy zaplanowana wyczieczke na 14dni w maju tego roku. Zabookowalem auto przes usacarrental (okazalo sie ze to VIPcars). Auto mialo byc mid size SUV Jeep Compass z wypozyczalni na lotnisku w LA. Cena byla ze wszystkymi ubezpieczeniami ok $508. Jak sprawdzalem ceny bezprosrednio na stronach pojedynczych wypozyczalni okazalo sie iz ceny sa w okolicach $800 w gore. Cos mnie to zaniepokojilo to poczytalem (wiem ze zapozno) recenzje. Jak na VIP cars tak na Dollar ludzie pisali ze cene ktora zaplacili online byla podniesona min dwukrotnie na koncowym rachunku. Przestraszylem sie na tyle ze odwolalem rezerwacje a mam nadzieje ze oddadza kase(cancelation for free).
  Twoje widea oraz wpisy mi juz duzo pomogli do przygotowan, dla tego tym razem chcial bym poprosic o rade. Jakie wypozyczalnie na pewno ominac oraz czy ty osobiscie sie juz spotkales s czyms takim ze ci zostalo doliczone do rachunku cos czego niechciales albo gorzej (jak duzo ludzi pisalo) po oddaniu samochodu im zostali s karty kreditowej sciagniete dodatkowo pieniadze za rozne rzeczy naprz.palivo itp. Po prostu czy doswiadczyles jakiegos oszustwa – jak to mowia czy byles ripped off.
  Sry za dlugi wpis ale sie troche zestresowalem bo pierwsza wyczieczka do USA i nie male fundusze na to pojda. dzieki

  • Witaj. Ja zawsze wynajmuję z wypożyczalni RentalCars i nigdy nie miałem problemów (czyli już od 2003 roku).
   Przeważnie biorę z firm: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, Thrifty.
   Nie polecam Payless, Sixt, E-Z Rent. Nie zostałem nigdy oszukany ale customer service przy odbiorze i oddawaniu samochodu pozostawał wiele do życzenia. Dodatkowo chcieli mi zawsze wcisnąć jakieś ubezpieczenie.
   Jeśli chodzi o opłaty takie jak za paliwo czy inne (płatne autostrady) musisz zawsze być ostrożny. Wynajmujesz auto z pełnym bakiem – oddaj z pełnym bakiem. Jeśli przejechałeś płatnym odcinkiem autostrady to na pewno za 2-3 tygodnie wypożyczalnia ściągnie z Twojej karty dodatkowe $$.
   Takich sytuacji nie unikniesz w żadnej..nawet najlepszej wypożyczalni.

 42. Witam,
  3 lipca 2018 ląduję na JFK i mogę się zatrzymać u znajomego na Bronxie albo w New Jersey. Chcę pożyczyć samochód SUV (niekoniecznie na lotnisku gdyż znajomi mogą mnie podrzucić w dowolne miejsce) i wybrać się w Road Trip do Los Angeles, ale na stronie rentalcars.pl za przejazd w jedną stronę i oddanie auta w LA chcą dodatkową opłatę i to nie małą. Np. gdybym wziął auto w Jersey City to kosztowałoby to dodatkowo jakieś 1300 dolarów :(. Co radzicie?

  • Praktycznie wszystkie wypożyczalnie mają opłatę za oddanie samochodu w innej lokalizacji. Nazywa się to “drop fee”. Kilka razy na rentalcars widziałem promocję gdzie opłata została zniesiona do 0$. Musisz próbować coś szukać. Innego wyjścia raczej nie widzę.

 43. Dziękuję za szybką odpowiedź;)

  Załóżmy, że chcę wynająć samochód na lotnisku JFK w 2018.07.03, a oddać na Lotnisku LAX (Los Angeles) w 2018.08.02. W opcjach jest, że mogę anulować rezerwację 48 godz. przed pożyczeniem, poza sytuacją kiedy to byłoby wymagane uiszczenie depozytu. Skąd wiadomo czy przy rezerwacji ten depozyt będzie pobrany czy nie? Chciałbym mieć pewność, że będę mógł anulować i ewentualnie zmienić na coś korzystniejszego. Następne pytanie związane z rezerwacją: czy jest pobierana jakaś opłata już na starcie – przy zarezerwowaniu samochodu?

  Druga sprawa:)
  Przylatuję o godz. 15:45 i nie wiem ile mi zejdzie ze wszystkimi procedurami, gdyż to moja pierwsza wizyta w USA. Dlatego też nie wiem, jaką godzinę wskazać do odbioru samochodu z wypożyczalni. Wskażę zbyt wczesną, to mogę nie zdążyć. Wskaże zbyt późną, to nawet jak uda mi się wcześniej wszystko załatwić to później będę czekał i wyjadę późno w nocy:).
  Jeżeli chodzi o oddanie samochodu w Los Angeles to chyba lepiej podać jak najpóźniejszą porę, bo jak oddam auto wcześniej to chyba nawet lepiej?

  Ubezpieczenia:
  W warunkach ubezpieczenia jest napisane, że ubezpieczenie CWD nie pokrywa innych części samochodu (takich jak elementy szklane, koła, wnętrze samochodu dach czy podwozie) a także innych opłat (np. koszt odholowania samochodu), ani elementów wyposażenia samochodu. W związku z tym moje pytanie: Czy istnieje opcja aby to dokupić?
  Jak wygląda sprawa gdy ktoś puknie mnie, a jak gdy to ja puknę kogoś (tfu – wypluj to słowo)? Z którego ubezpieczenia będzie to wszystko pokryte?

  Sorry, że tak dużo pytań, ale już muszę przedsięwziąć kroki, gdyż termin coraz bliższy. Mimo, że na stronie tej jest sporo informacji na temat ubezpieczeń, to jednak temat powinien być nieco bardziej rozbudowany, gdyż w zasadzie jest to najważniejsza sprawa związana z Road Trip’em i nie powinno się mieć w tym temacie niedomówień. Może kiedyś to ja podzielę się swoimi doświadczeniami, ale na razie jestem zdany na innych :).
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie moim tematem i odpowiedziami.
  Michał

  • Jak wynajmujesz online to w ostatnim kroku tuż przed zapłaceniem będziesz miał wyszczególnione czy wloczony jest depozyt czy nie. W większości przypadków nie jest on doliczany. Płacisz go dopiero na miejscu wynajmując samochód w wypożyczalni.
   Po przylocie dodaj mniej więcej 1h30min na odprawę, odbiór bagażu i przejad do wypożyczalni. Nic się nie stanie jak będziesz później czy nawet wcześniej.
   Termin zwrotu samochodu do wypożyczalni zależy od Ciebie. Ja przeważnie oddaję na 3h przed wylotem. Nie ma sensu siedzieć kilka godzin na lotnisku czekając na samolot.
   Wykup dodatkowe ubezpieczenie o nazwie RentalCover (zdjęcie tutaj – KLIK) będziesz praktycznie w 100% zabezpieczony od zdarzeń losowych.

 44. OK, w tym miesiącu zamierzam zarezerwować samochód na JFK. Jednak chciałem jeszcze coś dopytać i zapewniam, że to już ostatni post ;). Czy pożyczając samochód na lotnisku JFK za pośrednictwem rentalcars.pl będę miał pewność, że mogę tym autem wybrać się do dowolnego stanu? Pisze tam, że nie ma limitu kilometrów, ale czy w związku z tym jest to tożsame z tym, że mogę pojechać w dowolne miejsce na terenie USA? Chcę jechać do Los Angeles południowymi stanami i wracać do NYC stanami północnymi. To będzie około 10 tyś. km. Czy powinienem w związku z tym powiadomić wypożyczalnie o takim długim dystansie, jaki mam do pokonania? W moim aucie po 10 tyś to ja już wymieniam olej :). Czy auto będzie przygotowane do takiej przejażdżki? Chyba w trakcie jazdy powinienem kontrolować zużycie oleju, płynu chłodniczego itd., musze więc chyba uzyskać od nich informacje na temat jakich płynów używać do ewentualnych uzupełnień.
  Czy rezerwując Ford’a Escape jest pewne, że taki właśnie samochód otrzymam, czy to raczej jest tak, że rezerwuję tylko pewien segment samochodowy oraz cenę?
  Jeżeli wykupię automatyczny pobór opłat przez płatne drogi i mosty, to czy to będzie działać we wszystkich stanach? Jeżeli nie to czy mam się przejmować, jeżeli gdzieś przeoczę płatność?

  • Tak, możesz samochodem z rentalcars wybrać się na podróż do dowolnego stanu. Nawet możesz dojechać do Kalifornii (jak sam piszesz, nie ma limitu kilometrów). Nie przejmuj się wymianą oleju ani informowaniem wypożyczalni o tak długiej trasie. Oczywiście musisz sprawdzać stan płynów w samochodzie i ewentualnie je uzupełniać. Zawsze jednak, gdy zaświeci się jakaś kontrolna na desce rozdzielczej możesz podjechać do tej samej wypożyczalni w innym stanie (np do Alamo w Los Angeles) i zażądać wymiany samochodu na inny z powodów technicznych. To zupełnie normalne. Płacisz…musisz mieć sprawny technicznie samochód.
   Nigdy nie zarezerwujesz danej marki samochodu. Zawsze rezerwujesz klasę.
   W tym momencie większość wypożyczalni ma już w samochodach czytniki które działają we wszystkich stanach przy płatnych autostradach. Nie zaszkodzi jednak zapytać jak to działa będąc na miejscu.

 45. Cześć,
  mam takie pytanie. Jedziemy w 3 osoby, wszystkie mają prawo jazdy, ale tylko jedna ma powyżej 25 lat. Czy możemy zrobić tak, że samochód wypożyczy najstarsza osoba, ale będziemy prowadzić na zmianę? Nie będzie z tego tytułu jakichś kłopotów?

 46. Ktoś mi powiedział, że auta w USA są bardzo tanie w wypożyczeniu? To jest tanio 300-600 USD za tydzień czy dwa tygodnie? W europie a np w Hiszpanii to jest tanio auto co prawda małe bo Corsa czy Fiesta na tydzień nawet dwa tygodnie to koszt uwaga od 160 do 280 ……ale nie dolarów, nie euro tylko średnio 200zł, to dla mnie jest tanio!!!

  • W USA możesz spokojnie wynająć małe auto (tzw. Economy Class) za $200 dolarów na tydzień. Nie sądzę aby za 200 zł (czyli niecałe $60) można było wynająć samochód w jakimkolwiek cywilizowanym państwie na okres 7 dni. Niecałe $10/dzień …raczej bym się zastanawiał nad stanem technicznym takiego samochodu oraz nad wiarygodnością wypożyczalni.

 47. Hej 😉
  Mam pytanko czy wynajmując autko w USA w sytuacji gdy żona płaci a mąż jeździ ( akurat ja mam kartę ) trzeba wykupywać dodatkowego kierowcę. Wszędzie jest napisane że główny kierowca ma być właścicielem karty kredytowej ? I jeszcze drugie – czy wypożyczać GPS czy można np wziąć z Polski ( tylko nie wiem czy mapę można gdzieś wgrać ) ? I ostatnie – jak z płaceniem za autostrady – można dolarami normalnie czy trzeba mieć to specjalne urządzenie? Planujemy podróż z NYC do Orlando ( może KEY WEST ) i z powrotem. Z góry dziękuję za odpowiedź 😉

  • Główny kierowca w wypożyczalniach samochodów w USA to osoba która podaje swoją kartę kredytową oraz dane osobowe w celu wynajęcia auta. Nie widzę jednak żadnego problemu aby inna osoba usiadła za kierownicą samochodu. Obostrzenia związane z tzw. “głównym kierowcą” to tylko wewnętrzne ustalenia wypożyczalni. Jeśli np. zostaniecie zatrzymani przez policję nikt nie będzie pytał kto jest wpisany jako główny kierowca. Nie ma takiego prawa o ruchu drogowym w USA. Kierujący pojazdem musi mieć po prostu ważne prawo jazdy a samochód musi być ubezpieczony. To wszystko.
   W razie kolizji, stłuczki itp. pociągnięty jednak zostaje do odpowiedzialności za uszkodzenia samochodu główny kierowca wpisany w dokumencie przez wypożyczalnie. Mandat natomiast i cała odpowiedzialność karna przechodzi oczywiście na osobę która w danym momencie kierowała samochodem.

   Tak. Można w Stanach używać GPS przywiezionego w Polski. Proszę jednak sprawdzić czy ma on wgrane mapy USA. Najlepiej podłączyć GPS do komputera (przez USB) i sprawdzić w plikach map.

   Opłaty za przejazd przez autostrady pobierane są automatycznie przez skanery rejestracji samochodowej. Jeśli jedziecie (przez przypadek lub celowo) na płatne odcinki autostrady (na Florydzie) warto zalogować się na stronę internetową https://www.tollbyplate.com/index i tam zapłacić kartą kredytową.
   Oczywiście jeśli będzie na autostradzie bramka z “obsługą” w której można zapłacić za przejazd – proszę tam uregulować płatności.
   Proszę również zwrócić uwagę na informacje znajdujące się przed/za bramkami płatności automatycznych. Jest tam przeważnie znak informujący o tym gdzie można zapłacić online za przejazd i w ciągu ilu dni należy dokonać wpłaty.

 48. Witam
  Mam pytanie. Mam zamiar wypożyczyć auto w LA. Będzie 2 kierowców(21 lat i 40+). Czy jest możliwość podania tylko głównego kierowcy z którego karty będzie wszystko płacone(wiek 40+ lat) bez podawania drugiego kierowcy, który nie posiada 25 lat i omijając przez to dopłaty za wiek i później jeździć we 2 ? Czy jednak koniecznie trzeba podać obydwu. Jeśli trzeba to jaką wypożyczalnie poleciłbyś dla osoby poniżej 25 roku w La ?
  Pozdrawiam

 49. Ja zauważyłem, że ceny samochodów na rentalcars zależą do języka, jaki wybierasz przy rezerwacji jak i od IP z jakiego rezerwujesz i różnice mogą dochodzić do kilkuset dolarów na tydzień, oczywiście zależnie od samochodu. Rozglądam się za vanem na 22 dni z JFK i np. polskie IP cena około 1700 Euro, szwedzkie IP cena 1400 Euro, niemieckie IP cena 1250 Euro, we wszystkich przypadkach ta sama wypożyczalnia i ten sam okres, różnice są znaczące wiec jak ktoś ma możliwość to niech kombinuje.

 50. Kamil, wielkie dzięki za tą wskazówkę.
  Ja tylko dopytam, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem wcześniejsze komentarze. Obecnie nie ma wymogu posiadania międzynarodowego prawa jazdy? Wystarczy mi polskie prawko w USA?

 51. Czesc,
  Mam pytanie odnisnie rezerwacji w rentalcars.com. Wyszukiwarka prezentuje rozne marki samochodow w zaleznosci od wypozyczalni i rodzaju samochodu. Jako czesc atrakcji chcielismy podrozowac po Stanach amerykanskim samochodem typu Dodge Caravan lub Chrysler. Taki samochod zarezerwowalem w Thirty kierujac sie wyswietlanym logo . Pobrano depozyt i oplate za Rentalcover. Jakie bylo moje zdziwienie gdy po miesiacu od dokinania rezerwcji zapisy w mojej rezerwacji sie zmienily bez mojej wiedzy i obecnie wg wszystkich zapisow nigdy nie rezerwowalem Dodge or similar tylko Nissan Quest or similar. Oczywiscie mam maila przeslamego po rezerwacji. Rentalcars tlumacZy sie w ten sposob , ze wypozyczalnia zmienila flote i przeciez i tak nie gwarantuja Dodga a tylko dany typ samochodu. Czy jest w tej sutuacji sens zmieniac rezerwacje via rentalcars na inna wypozyczalnie , czy bez problemu moge wybrac dowolna oferte (nawet w chwili onecnej tansza np. Bez GPS) i nie poniose dodatkowych kosztow a roznice zaoszczedze.np czy nie bedzie pobrany drugi raz depozyt co z rentalcover w tym przypadku. Pytam sie onte sprawy bo moze pan juz mial podobnansytuacje . Niestety rentalcars nie idpowiada konkretnie na moje pytania. Miga sie proponujac mi inne drozsze oferty. Pozdrawiam i zycze dalej zapalu w prowszeniu tego swietnego przewodnika.

  • Proszę pamiętać, że nigdy żadna wypożyczalnia nie gwarantuje samochodu konkretnej marki. Dla tego zawsze widnieje w umowie zapis “or similar” który tak naprawdę jest “bramką” dla wypożyczalni, która w ten sposób może dowolnie żonglować dostępnymi w ofercie samochodami. Wymiana floty w Thrifty …hmm…możliwe. Z tego co wiem wypożyczalnie co 2-3 lata następuje wymiana istniejących samochodów na nowe. Prawdopodobnie trafił Pan niestety pechowo na ten okres.
   Jeśli chodzi o ofertę to proszę wybrać dowolną ale w danej klasie samochodów. Najprawdopodobniej gdy pojawi się Pan w wypożyczalni, załatwi Pan formalności przy biurku i uda się Pan na parking wybór samochodu będzie następujący: Osoba obsługująca powie aby wybrał Pan sobie dowolne autko z przedziału miejsc parkingowych np.A4-25 Będą tam samochody danej klasy ale różnych marek. Kluczyk będzie w środku.
   Życzę miłego pobytu! Jeśli naprawdę Thrifty miało wymianę floty na pewno dostanie Pan nowiutki pachnący samochód (i niekoniecznie będzie to japońska marka) 🙂

 52. Witaj Interameryko! mam pytanie, wczoraj probowalismy zarezerwowac auto na polskiej wersji rentalcars, jednak w ostatnim kroku, po płatności pojawia się napis, że podana cena nie jest juz dostępna wroć do wyszukiwań…wiec wrocilismy sądząc ze ktoś nas ubiegł, gdyż nie bylo informacji typu, Super, zarezerwowales auto! Zrobilismy tak pare razy, z tym samym skutkiem. w panelu na rentalcars wszystkie rezerwacje (5) mają status anulowane. Jednak dzisiaj z karty kredytwowej zostala potracona pełna kwota za jedną z tych rezerwacji. Rozumiem, że pewnie zwrócą pieniądze za jakiś czas, ale pytanie jak mozemy z powodzeniem zarezerwowac auto skoro żadna z rezerwacji nie kończy się sukcesem/potwierdzeniem ? czy spotakłeś się z czymś takim? Może coś robimy zle? dodam ze wylot juz w poniedziałek, a to miala byc podróż poslubna wiec głupio by było jezdziś po ameryce hulajnogą:)

 53. Cześć,
  mam pytanie, trochę inne niż wszyscy, ale dotyczy samochodu. Widziałem na Twoim filmiku, że ostatecznie udało Ci się wynająć małego SUV (KIA Soul). Jak oceniasz ten samochód? Czy będzie on wystarczająco komfortowy dla dwóch osób? Planujemy przejechać ok. 3 tys. mil, więc chciałbym, żeby jechało się wygodnie. Wylatujemy na 3 tygodnie. Uważasz, że nie będzie problemu z zapakowaniem do niego dwóch dużych walizek?

  Serdecznie pozdrawiam,

  Mateusz.

  PS. Dzięki za bloga! jest bardzo pomocny w planowaniu wycieczki 🙂

  • KIA Soul bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Sprawdzał się doskonale na trasie, mało palił i jest naprawdę pojemnym samochodem. W środku naprawdę sporo miejsca. Do bagażnika myślę, że trzy średniej wielkości walizki powinny się zmieścić. Najwyżej rozłożycie sobie część tylego siedzenia (siedzenie rozkłada się w stosunku wielkościowym 1/3 i 2/3).
   Będziecie zadowoleni z tego samochodu. Zwłaszcza jak wspomniałem wcześniej ze spalania.

 54. Witam,
  mam pytanie odnośnie rodzaju wizy przy wypożyczaniu samochodu. Jestem obecnie w USA na wizie J1 i planujemy z mężem wakacje na koniec mojego pobytu. On przyjeżdza na turystcznej, ja po zakończeniu programu mam tzw. grace period podczas którego mogę jeszcze przez 30 dni przebywać na terenie USA. Niestety jestem jedyną osobą posiadającą prawo jazdy (polskie, ale mam też międzynarodowe) i zastanawiam się, czy nie będzie problemów z wynajęciem samochodu przez rodzaj mojej wizy? Ponieważ przedłużałam swój pobyt w paszporcie moja wiza jest już nieważna, ale na DS2019 mam nowe daty i ogólnie w sysytemie mój pobyt jest legalny.
  Dzięki za odpowiedź. Myślę, że pobuszuję trochę po Twojej stronie, bo widzę mnóstwo przydatnych informacji.
  Pozdrawiam!

  • Wypożyczalnie samochodów nie sprawdzają jaki jest status pobytu w USA. Dla nich ważne aby dowód torzsamości (paszport, prawo jazdy) zgadzał się z danymi na karcie keredytowej. To wszystko….
   Proszę buszować po stronie … pozdrawiam.

 55. Witam,
  wracając do tematu ubezpieczeń…mam zarezerwowany samochód w Alamo z następującymi ubezpieczeniami:
  CDW – Full Coverage of Vehicle
  E.P. – Liability Insurance $ 1 milion
  Vehicle assistance – mechanical defect
  Wiem, że temat wielokrotnie poruszany ale mam prośbę o wyjaśnienie.
  1. Jak dobrze rozumiem wydaje mi się, że do pełnej opchrony brakuje mi ubezpieczenia LDW czyli jak rozumiem od uszkodzeń w czasie postoju (szyby, zarysowania itp)?
  2. Vehicle assistance – mechanical defect rozumiem że to takie nasze pełnie assistance?

  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam
  Jarek

  • Proszę się dokładnie wczytać co oferuje Alamo w polisie LDW. Tak – na pewno potrzebuje Pan tak czy inaczej tego ubezpieczenia aby mieć pełny pakiet. Vehical assistance w Alamo trzeba to rozumieć jako “Road Assistance” -czyi pokrywa wszelakiego rodzaju mechaniczne problemy z samochodem (holowanie, awaria akumulatora, dostarczenie paliwa, zmiana koła itp)

 56. Witam,
  Mam pytanie odnośnie rentalcars.com który reklamujesz jako jeden z lepszych pośredników.
  Widzę, że zawsze opłaty są pokazywane w walucie kraju z którego się logujemy. Oczywiście możemy zmienić wyświetlanie cen na inną walutę, ale jak przychodzi do zapłaty to pokazuje zawsze że opłata będzie ściągnięta w lokalnej.
  Masz może sposób na zapłatę typowo w USD (czyli np.Aliorem walutowym) tak by nie było niepotrzebnego przewalutowania?
  Wiem, że można zalogować się z US (VPN/proxy), ale ceny są “trochę” wyższe niż na stronie z polskiego IP 😉
  Z góry dziękuję

 57. Cześć,
  Świetny poradnik, kanał na YT oraz strona WWW. Naprawdę bardzo pomocne w organizacji wyjazdu do USA.

  Mam pytanie związane z ubezpieczniem rentalcar.com. Na innej stronie internetowej (nie podam nazwy, bo nie chcę robić reklamy), osoba która napisała poradnik odnośnie wynajęcia samochodu napisała:
  Ubezpieczenia internetowe

  Istnieje wiele stron internetowych oferujących ubezpieczenia specjalnie dla osób wypożyczających samochód. Są one tańsze od ubezpieczeń oferowanych przez wypożyczalnie, dostępne także w pakietach i obowiązujące na cały świat. Gdzie jest haczyk? W przypadku kradzieży, kolizji lub jakiejkolwiek innej „przygodzie” z samochodem będziemy musieli pokryć koszty samodzielnie a dopiero potem dochodzić swoich pieniędzy przed ubezpieczycielem. Dlatego musimy:

  posiadać (w razie czego) środki lub limity na karcie kredytowej odpowiadające wartości szkody (lub czasami jedynie kwoty zapisanej jako excess),
  bezwzględnie pamiętać jakich dokumentów będzie żądać ubezpieczyciel i zabezpieczyć je przed wylotem do domu,
  być przygotowani na to, że ubezpieczyciel nie pokryje 100% naszych wydatków. W każdym OWU istnieje zapis o wykluczeniach, udziale własnym i zniesieniu odpowiedzialności,
  być przygotowani na to, że niektóre wypożyczalnie nie zgodzą się na wynajem z obawy przed ewentualnymi problemami ze ściągnięciem należności.

  Mógłbyś to skomentować? Różnica pomiędzy rentalcars a wykupionym ubezpieczeniem na stronie wypożyczalni (Budget) to kwota około 400$.

  Pozdrawaim

  • Jeśli osoba wynajmująca samochód posiada ubezpieczenie typu CDW/LDW wówczas maksymalna kwota jaką musi zapłacić osoba wynajmująca samochód w przypadku kolizji/uszkodzenia równa jest wkładowi własnemu. Wkład własny wynosi przeważnie $300. W wypożyczalniach w USA nazywa się to “Security Deposit” i jest blokowany na karcie w momencie wynajmu samochodu.
   Od razu dodam, że to się naprawdę opłaca. $300 które “przepada” w wyniku kolizji/wypadku to naprawdę niewielka kwota. Ja za samą wymianę rozbitego lusterka u mechanika w Chicago zapłaciłem $250.
   UWAGA WAŻNE! Jeśli wynajmujesz samochód online z terytorium innego kraju niż USA (rentalcars sprawdza lokalizację przez nr IP komputera) to z każdego państwa obowiązują inne przepisy dotyczące ubezpieczenia.
   Jeśli używasz strony rentalcars z Anglii będziesz miał inne ceny i inne warunki ubezpieczenia niż z terytorium Polski. Podobnie wynajmując przez rentalcars z terytorium USA masz jeszcze inne warunki i ceny.
   Ponieważ osobiście kilka razy rozmawiałem telefoniczne z Customer Service firmy rentalcars wiem jakie warunki obowiązują dla osób wynajmujących samochód z terenu Polski. NA PEWNO Ubezpieczenia podstawowe CDW/LDW wliczone są już w cenę samochodu – oczywiście dla osób wynajmujących przez rentalcars z terenu Polski.
   Jeśli jednak taki sam samochód wynajmujesz online ale już bezpośrednio ze strony wypożyczalni w USA (np ze strony Budget) wówczas cena wynajmu nie ma wliczonego ubezpieczenia. Musisz je dodatkowo wykupić.
   Tak więc pomimo że znajdziesz taki sam samochód prawdopodobnie taniej na stronie Budget – całkowita kwota wynajmu będzie wyższa.
   Warto sobie to wszystko dokładnie policzyć przed podjęciem ostatecznej decyzji którą z wypożyczalni wybrać.
   Gdybyś miał więcej pytań – pisz proszę na emaila interameryka@gmail.com

 58. Dzień dobry.
  Wprawdzie za 2 miesiące będę już czwarty raz w USA i czwarty raz będę wypożyczał samochód, więc temat mam z grubsza ogarnięty, ale zawsze można się czegoś mądrego dowiedzieć od lepiej poinformowanych 🙂
  Bardzo fajna strona, na pewno skorzystam z wielu informacji, ale mam 1 pytanie dotyczące wypożyczenia, bo jakoś wcześniej się nigdy nad tym nie zastanawiałem.
  Mam 2 miesiące do wyjazdu, lepiej już teraz zarezerwować auto, czy raczej obserwować strony, bo bliżej terminu mogą być lepsze ceny?
  Wiosną byłem we Włoszech, zacząłem sprawdzać auta jakiś miesiąc przed wylotem, ceny były ok, a kiedy szukałem tydzień wcześniej były niemal dwukrotnie wyższe.
  Czy tak może być też tutaj, jak to wygląda?

  Pozdrawiam

  • Zawsze polecam aby co najmniej miesiąc wcześniej zacząć rozglądać się za samochodem. Wiele wypożyczalni ma opcję darmowego anulowania rezerwacji na 48h przed wynajęciem samochodu. Zawsze więc można zarezerwować coś wcześniej i zrobić “zmianę” gdy pojawi się lepsza cena.

 59. Dziękuję za odpowiedź i jeszcze 1 małe pytanko.
  Znalazłem to co mnie interesuje (Mustang) ok. 400 zł taniej niż u innych pośredników, ale w warunkach wynajmu jest coś takiego jak “Obowiązkowe dodatki: opłata za dopuszczenie do ruchu drogowego”.
  Nigdy się z czymś takim nie spotkałem i nie widzę, żeby gdzieś dalej było to wyjaśniane (jaki to koszt itp).
  Spotkałeś się z czymś takim?
  Żeby nie okazało się, że ten dodatek będzie w wysokości 20% wynajmu.

  Pozdrawiam

  • Ciekawe – nigdy w żadnej wypożyczalni nie napotkałem na dodatkową opłatę za “dopuszczenie do ruchu drogowego”. Może ktoś źle przetłumaczył na język polski z tekstu oryginalnego? Może chodzi o ubezpieczenie w ruchu drogowym?

 60. Zacytowałem dosłownie :). Wrzuciłem w google tę formułkę w odniesieniu do USA i nic sensownego mi nie wyskoczyło, więc być może jest tak jak mówisz.
  Dzięki za pomoc.
  Pozdrawiam

 61. Witam, jeszcze ja chciałem zadać konkretne pytania ponieważ polecasz tego pośrednika i na pewno korzystałeś z jego usług. Otóż wybieramy się niedługo do USA i skłaniamy się do wypożyczenia samochodu za pośrednictwem rentalcars.com i miałbym kilka pytań z prośbą o pomoc. Chodzi o ekonomiczne autko na 11 dni celem jazdy po Zachodnim Wybrzeżu z LV do LA. Wybór pomiędzy Alamo a Thrifty.
  – czy po wykupie dodatkowego ubezpieczenia RentalCover ze strony rentalcars.com będę miał oferowane lub wciskane przez wypożyczalnie inne ubezpieczenia skoro na stronie wszystkie inne już są zawarte a więc w połączeniu z RentalCover oferta będzie pełna?
  – po rezerwacji rozumiem, że otrzymam kupon/potwierdzenie, które jest dowodem rezerwacji. Natomiast przechodząc już do płatności znika informacja, że brak będzie opłaty za zwrot w innej lokalizacji (na stronie z ofertami informacja taka widnieje). Co zatem jest dowodem zapłaty za konkretną ofertę?
  – wybierając ofertę w alamo “Dodatkowi kierowcy powyżej 25lat oraz bak paliwa” w następnym okienku widnieje jednak wybór dodatkowych kierowców za opłatą 9.99$/dzień. I tu odniesienie do poprzedniego pytania jak wygląda potwierdzenie i wyegzekwowanie tego od wypożyczalni.
  Wiem, że sporo pytań jednak z pośrednikami wiem, że często pojawiają się problemy natomiast oferta rentalcars wydaje się atrakcyjna.
  Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie

  • RentalCovers oferuje dodatkowe ubezpieczenia nie zawarte w pakiecie z rentalcras. Są one praktycznie identyczne jak te oferowane na miejscu przez wypożyczalnie samochodów. Można więc to traktować jakie praktyczne pełny zestaw ubezpieczeń dla “statystycznego kowalskiego”. Oczywiście na miejscu nie zależnie od pakietu ubezpieczeń jaki macie wykupiony online, wypożyczalnie starają się sprzedać dodatkowe ubezpieczenia. Niejednokrotnie nie mają nawet pojęcia jakie ubezpieczenia zawarte są w pakiecie RentalCovers oraz rentalcars. W sumie to wcale się nie dziwię. Ofert ubezpieczeniowych online jest całe mnóstwo.
   Będąc na miejscu w wypożyczalni proszę podziękować za dodatkowe ubezpieczenia (lub dokupić jeśli coś będzie Wam odpowiadało).
   Dowodem rezerwacji jest “numer rezerwacji” Na emaila przyjdzie również powiadomienie które można wydrukować i przedstawić w wypożyczalni na lotnisku.
   Skoro na stronie płatności znika informacja o braku opłaty, a cena się nie zwiększa – należy rozumieć, że to ostateczna kwota jaką zapłacicie. Proszę pamiętać, że na miejscu wypożyczalnia pobierze tzw. “Security Deposit” w kwocie około $300.
   W momencie zrobienia rezerwacji dana wypożyczalnia otrzymuje od strony rentalcars pełną informację o warunkach na jakich została zrobiona rezerwacja. Proszę również sprawdzić dokładnie jakie rzeczy uwzględnione są na potwierdzeniu które przyjdzie na emaila. To działa podobnie jak rezerwacja hoteli…jeśli rezerwuję pokój przez np. booking.com to dany hotel otrzymuje drogą elektroniczną z booking pełną informację. Ale będąc w hotelu na miejscu można zawsze zamienić pokój, dokupić dodatkowe serwisy itp. Podobnie z rezerwacją samochodu online. Będąc na miejscu w wypożyczalni możecie również zmienić klasę, model samochodu który otrzymacie, dokupić dodatkowe ubezpieczenia, dodać np GPS czy siedzonko dla dzieciaka. To wciąż “otwarta oferta”. Ja wiele razy zmieniałem samochody będąc na miejscu…. od trzech lat zauważyłem, że jest taka tendencja w wypożyczalniach w USA. Po załatwieniu formalności przy biurku, odsyłany jestem do miejsca gdzie zaparkowane są samochody. Pokazuję w “budce” potwierdzenie z wypożyczalni a Pan mówi, żebym sobie wybrał jaki chcę samochód z przedziału miejsc parkingowych od 3 do 15. Kluczyki są w środku. Więc mam przeważnie do wyboru około 10-15 sztuk samochodów 3 lub 4 marek (ale z tej samej klasy).

 62. Dziękuję pięknie za szybką i obszerną odpowiedź. Właśnie o to mi chodziło.
  Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony, gdyż właśnie taka działalność sprawia, że podróżowanie staje się bliższe i mniej przeraża zwyczajnych ludzi chcących zobaczyć świat.
  Pozdrawiam

 63. Cześć! Szybkie pytanie odnośnie “ograniczenia” wyjazdów do innych stanów – czy coś takiego jeszcze istnieje?
  Trasę mam mniej więcej taką – LA – Barstow – Williams – St. George – Las Vegas – Big Pine – Bridgport – San Francisco – LA. Tym samym zahaczam o kilka stanów m. in. – Kalifornia, Nevada, Utah i Arizona.

  Czy wypożyczalnie pozwalają na podróże między stanami?

  Pozdrawiam!

  • Jak dotychczas nie spotkałem się z żadnymi ograniczeniami w podróżowaniu pomiędzy stanami. Co innego wyjazd za granicę państwa (Kanada lub Meksyk). Wewnątrz USA możesz poruszać się bez ograniczeń.

 64. Dzieki za odpowiedź!

  Naszło mnie jeszcze jedno pytanie – czy ceny które widzę na rentalcars w jezyku polskim są cenami ostatecznymi? Czyli place – odbieram – jade? Trochę dziwi mnie fakt, że za 18 dni pobytu (czerwiec 2019) pokazuję mi cenę w granicach 2100 zł. A informacje zupełnie jak u Ciebie na screenie – ochrona od skutków kradzieży i uszkodzeń.

  • Skoro tak pokazuje, to powinna być to właściwa cena. Pamiętaj, że to co widzisz (ochrona od skutków kradzieży i uszkodzeń) to podstawowe, wliczone w cenę ubezpieczenie). Możesz ocztywiście legalnie podróżować z takim zestawem. Jednak dla “świętego spokoju” polecam dokupić dodatkowy zestaw w cenie około $10/dzień.

  • Tutaj powinienem bardziej sprecyzować co miałem na myśli. Chodzi głównie o samochody z tzw. “wyższej półki” (zwane Exotic Cars). Tylko one mają takie obostrzenia. Pozostałe ogólnodostępne samochody nie mają takich ograniczeń.
   Naniosnę poprawki….

 65. Dzien dobry. Probowalam zarezerwowac samochod poprzez strone rentalcars.com. Po wyborze odpowiedniego modelu i przejsciu do momentu rezerwacji, rentalcars wymaga wplaty kaucji od razu a cala reszta na miesiac przez odbiorem samochodu. Dzieje sie tak pomimo zapisu “Rezerwuj teraz, zaplac pozniej”. Czy to jest standardowa praktyka i musze liczyc sie z tym, ze pelen koszty wynajmu bedzie trzeba pokryc duzo wczesniej niz sam odbior samochodu? Z gory dziekuje za informacje.

  • Zauważyłem, że dzieje się tak, gdy dany samochód/model jest w cenie “promocyjnej”. Wówczas zawsze żądali ode mnie zapłaty nawet całości kwoty. Kaucja zawsze jednak jest “zablokowana” na karcie kredytowej. Proszę pamiętać że “blokada środków” a “pobranie kaucji” to dwie różne transakcje. Blokada nie jest nigdy transakcją i żadne pieniądze nie przelewane są z karty na konto wypożyczalni.
   Rezerwację samochodu zawsze można odwołać nawet na 24h przed wynajęciem samochodu. Kwota zablokowana na karcie zostanie wówczas “odblokowana”.

 66. Dzien dobry
  czy oplaty na rentalcars uwzgledniaja “one way fee” jesli bede chcial przejechac z miasta do miasta ? serwis oferuje oplate za auto w alamo na poziomie 40$ podczas gdy bezposrednio w alamo jest o 150$ drozej z uwagi na one way/drop off fee.

  • Musisz sprawdzić jak to wygląda dla danego samochodu. Wszystkie informacje na temat “one way fee” są przypisane do konkretnego samochodu.
   Na pewno nie ma reguły, że zawsze ta opłata jest wliczona w cenę samochodu.

 67. Cześć

  Twój blog jest świetny. Jak większość osób tutaj wybieram się do USA i chce wypożyczyć tam auto na 17 dni.

  W sumie jedyne czym się martwię to opinie o największych wypożyczalniach na świecie. Nie ważne jaka marka wypożyczalni (sprawdzałem z 10 największych) jak się sprawdzi opinię to wysypuje się mnóstwo, naprawdę mnóstwo historii o tym, że po oddaniu auta i pomimo tego, że żadnych nawet najmniejszych szkód nie było na aucie nie tylko z karty kredytowej znikał depozyt, ale i czasami inne środki w różnych kwotach. Podobno dochodzi do takich absurdów, że wypożyczalnie najzwyczajniej w świecie oszukują ludzi nawet jak Ci zrobili zdjęcia w dniu odbioru i oddaniu auta. I nic nie poradzisz, bo następnego dnia po oddaniu wyłają Ci maila, że to było uszkodzone i tamto i kasują Cię za to jak za zboże pobierając kasę z karty kredytowej.

  Te opinie można sobie sprawdzić wpisując np hertz reviews i poczytać portale typu trustpilot, tripadviser, customeraffairs czy yelp. Jest tego naprawdę dużo i to przerażające co ludzie tam wypisują.

  Mam w związku z tym 2 pytania.

  1. Czy spotkałeś się z czymś takim osobiście bądź u znajomych ? Ja chce wypożyczyć auto i ubezpieczyć je (LDW + SLI + RSA) bez żadnych wkładów własnych w wypadku incydentu, więc nie wiem czy w takim przypadku też naciągają ludzi w wyżej opisany sposób ? Czy tylko tych, którzy żadnych ubezpieczeń dodatkowych nie wykupili ?
  2. Czy żeby zabezpieczyć się przed tego typu nieuczciwością dobrym pomysłem będzie ustawienie limitu na karcie kredytowej na 0 zaraz po zwróceniu samochodu ?

  Dzięki z góry za rozwianie moich wątpliwości

  • Cześć. Dziękuje za miłe słowa pod adresem bloga. Ja mieszkam w USA od 2002 roku i praktycznie co najmniej dwa razy w roku wjeżdżam poza stan i wynajmuję w tym celu samochód. Nigdy nie zdarzyło mi się aby wypożyczalnia mnie oszukała. Co prawda zdarzyły mi się potrącenia z karty kredowej ale po rozmowie z Customer Service okazywało się, że są to opłaty za przejazdy przez płatne odcinki autostrad. I jeszcze kilka razy pobrano mi $$ za oddanie samochodu który nie był zatankowany do pełna.
   Czy dobrym zabezpieczeniem może być ustawienie limitu na karcie kredytowej po zwróceniu samochodu. Pewnie tak. W sumie o tym nie pomyślałem ale to dobry pomysł i dobra “ochrona” przed tym aby wypożyczalnia nie mogła sobie pobierać $$.

 68. Cześć,
  Planujemy z żoną 2 tygodniowy wyjazd do Kalifornii. W tym czasie zamierzamy zwiedzić jak najwięcej, jeździć z walizkami od miejsca do miejsca.
  Mam pytanie czy podczas wynajęcia auta powinniśmy, kierując się kwestiami bezpieczeństwa (edit: kradzież bagażu), wybrać nadwozie sedan z uwagi na mniejszą podatność na kradzieże? Czy nie ma to znaczenia i możemy wziąć SUV-a?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  • Wybór samochodu do podróży po Kalifornii nie ma znaczenia. Jeśli chcecie zapobiec włamaniom najlepiej nigdy nie zostawiać żadnej rzeczy w samochodzie w widocznym miejscu. Nie chodzi nawet o wartościowe rzeczy. Czasem nawet pusta torebka może skusić złodzieja.
   Wszystko proszę chować do bagażnika.
   Na pewno polecam samochód który ma przyciemniane szyby z tyłu od strony pasażera oraz szybę w bagażniku. Na pewno skutecznie utrudni wgląd do wnętrza. SUV (praktycznie wszystkie) mają przyciemniane fabrycznie szyby.

 69. Cześć,
  Mam jeszcze jedno pytanie. Przeglądałem właśnie oferty na amerykańskie stronie wypożyczalni Budget. Wyświetliła się informacja, że jak zaloguję się kontem Amazon do dostanę dodatkowy rabat. Rabat się naliczył, jednak automatycznie wybrany kraj (Residence) zmienił się z PL na US. Jeśli zmienię z powrotem na PL to ceny się podwyższają. Mam pytanie czy można zostawić tańszą ofertę “US” czy trzeba pilnować koniecznie, żeby było PL? Mogą być jakieś problemy z tego tytułu? Ma Pan doświadczenie w takich tematach?
  PS. Na kilku stronach widziałem inne ceny dla obywateli US, a zupełnie inne dla PL.
  Pozdrawiam

  • Musisz zostawić ofertę dla osób z Polski. Osobiście miałem problemy (w drugą stronę) wynajmując samochód. Na jednej z polskich stron Rental Cars znalazłem promocję. Wszedłem na tą ofertę (oczywiście język zmienił mi się na Polski), zrobiłem rezerwację i wszystko było ok do czasu odbioru. Osoba w wypożyczalni zażądała ode mnie polskiego prawa jazdy. I niestety ale musiałem anulować starą i robić na miejscu nową rezerwację.

 70. Przepraszam, że piszę kolejny post, ale pytania rodzą się na bieżąco.
  Mam pytanie czy jeśli cena za wynajem jest identyczna na portalu Priceline.com oraz bezpośrednio na stronie Budget.com to lepiej wybrać ofertę z porównywarki czy bezpośrednio w wypożyczalni?
  Pozdrawiam

 71. Cześć,

  Czy możesz opisać dokładnie procedurę odbioru i zwrotu samochodu? Lecę za miesiąc do Miami i jestem ciekawa jak to wygląda.

 72. Cześć,

  przede wszystkim chciałbym pogratulować bloga, można się dzięki podanym przez Ciebie informacjom dobrze przygotować do podróży.

  W temacie wynajmu samochodu mam do Ciebie pytanie: otóż zastanawiam się czy lepiej skorzystać z usług rentalcars czy Alamo? Przylatujemy do Nowego Jorku koło 10.09 i planujemy ponad dwa tygodnie pojeździć, a następnie zwrócić samochód na lotnisku. Gdy sprawdzałem wcześniej na rentalcars to im bliżej do dnia odbioru samochodu tym cena spadała, teraz jednak widzę, że nie ma zasadniczych różnic, kwota oscyluje wokół 4500-5000 PLN za 15-16 dni. Natomiast w Alamo, za taki sam okres i podobną klasę samochodu każą sobie zapłacić 3600 PLN. Różnica całkiem niezła i zastanawiam się, czy warto korzystać w takim przypadku rentalcars?

  Z góry dziękuję za odpowiedź i miłego wieczoru (u Ciebie chyba dzień? ;-))

  • Hej Arek. Szczerze mówiąc najważniejsze jest to czy masz wliczone podstawowe ubezpieczenia gdy wynajmujesz bezpośrednio od Alamo. Jeśli tak to bierz śmiało tańszą ofertę z Alamo. Pamiętaj, że RentalCars jest tylko pośrednikiem. ALE…jak rozmawiałem z Alamo i pytałem czemu niekiedy RentalCars ma niższe ceny, opowiedzieli mi, że oni kupują “hurtowo” i ceny są niższe (ale jak sam widzisz nie zawsze).

 73. Cześć Paweł, dziękuję za szybką odpowiedź. W Alamo muszę dokupić CDW (plus assistance, sugerowałeś, że to dobry pomysł), a i tak wychodzi to taniej o prawie 250 dolarów od oferty rentalcars. Z tego co widzę Alamo ma całkiem niezłe recenzje na JFK więc mam nadzieję, że wszystko pyknie 🙂 Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę poza sprawdzeniem na starcie wszystkich uszkodzeń?

  • Alamo jest bardzo dobrą firmą. Ja często korzystam z ich oferty. Jak tylko oszczędzasz to rezerwuj śmiało od nich samochód.
   Pewnie na miejscu będą Ci chcieli sprzedać jeszcze jakieś “ubezpieczenia” – powiedz że masz wszystko i podziękuj.
   Nie kupuj dodatkowego baku paliwa (stacje są na każdym skrzyżowaniu), nie kupuj pakietu przejazdu płatnymi autostradami (taki czytnik elektroniczny). Możesz sobie ustawić aby GPS omijał te odcinki. A nawet jak przejedziesz przez przypadek takim odcinkiem to masz 3-7 dni (zależy w jakim stanie) aby online uregulować opłatę. Podajesz po prostu rejestracje i kartę kredytową i to wszystko. W niektórych lokalizacjach przechodzisz inspekcję wynajętego samochodu z pracownikiem firmy (sprawdzacie czy nie ma zarysowań, wgnieceń). Czasem robisz to sam. Warto zrobić kilka fotek i na wszelki wypadek zaznaczyć na formularzu jak będziesz miał jakieś głębsze rysy, odpryski na lakierze. I to chyba tyle. Powodzenia

 74. Cześć, aby na koniec odwdzięczyć się za całą pomoc, którą tutaj otrzymałem postaram się napisać jak to wyglądało w naszym przypadku, a nuż widelec komuś się przyda:
  Lądowanie na JFK, po przejściu kontroli i odebraniu bagażu pakujemy się do AirTraina i wysiadamy na Federal Circle. Poszczególne wypożyczalnie są ładne rozpisane, Alamo działało razem z Nationalem z tego co pamiętam, więc do tego stanowiska podeszliśmy i przekazałem wydrukowane potwierdzenie rezerwacji, prawo jazdy i kartę debetową (przeszła bez problemu). Bardzo uprzejma Pani przedstawiła nam dokumentację, należało podpisać w paru miejscach, nic zaskakującego, o ile zrobisz podstawowy research przed wypożyczeniem. Następnie kierujemy się na parking, gdzie kolejna bardzo uprzejma osoba (to była jedna z najfajniejszych rzeczy w USA, poziom obsługi klienta) prowadzi nas na parking i wskazuje nasze auto. Tutaj ważna uwaga, która była chyba wspominana w komentarzach: mieliśmy zarezerwowaną Toyotę Rav 4 albo podobne. U nas okazało się, że jest to Outlander dlatego nie ma co się napalać na jakiś konkretny model, jak zobaczycie na miejscu tam cały czas ktoś przyjeżdża, odjeżdża, auta muszą na siebie zarabiać. Kluczyki były już w środku, w środku czysto, więc po zapakowaniu bagażu podjechaliśmy do wyjazdu, gdzie przekazaliśmy część papierów kolejnej uprzejmej Pani. Zapytała, czy są jakieś uszkodzenia, my odpowiedzieliśmy, że tylko drobne przetarcia – na wszelki wypadek i tak porobiliśmy zdjęcia – na co ona odparła, że drobne przetarcia to nic. I tyle 🙂 Z praktycznych rzeczy: dużo dróg pozwalało na elektroniczny pobór opłat, staraliśmy się zawsze kierować do tych, gdzie możliwe było płacenie gotówką, ale w niektórych sytuacjach było to niemożliwe (w tunelu na Queensie i w Teksasie z tego co pamiętam). Napisałem w tej sprawie do Alamo – otrzymujesz bowiem mejla z ich strony, że w razie jakiś problemów proszą o kontakt – z zapytaniem, na co odpowiedzieli, że nie ma problemu, że założą blokadę i że może to w przypadku Queensu potrwać nawet do sześciu tygodni. To jedna rzecz. Druga rzecz to oddawanie auta – gość sprawdzał to raczej pobieżnie, więc jeżeli nie mieliście jakiejś kraksy i nie zalaliście nic w środku to nie powinno być najmniejszego problemu. Kluczyki zostawiacie w schowku, zabieracie swoje fanty i łapiecie AirTraina na Wasz terminal.

 75. ja chcialem dodac ze w 2019 w styczniu mialem auto z ALAMO i wliczonym CDW w SF rozbili nam szybe i ukradli pare rzeczy ale w alamo powiedzieli ze CDW obejmuje szyby itp i mamy dont łory ebalt dys i mamy sobie wybrac inne auto:)

 76. Cześć, ja również wypożyczałam auto z ALAMO ale nie bezpośrednio od nich, tylko poprzez pośrednika w SF. Obsługa już przy odbiorze była bardzo miła i uprzejma, jedyne co jest delikatnie denerwujące to jest to co pisałeś – że chcą sprzedać jeszcze jakieś dodatkowe ubezpieczenia już przy odbiorze samochodu. Przy tego typu sprzedaży po prostu trzeba mówić wytrwale nie, dziękuje 🙂 Później, kiedy to już siedzieliśmy w aucie, mój chłopak zauważył że któraś z kontrolek jest zapalona, więc od razu poszliśmy to zgłosić do wypożyczalni. Pan z obsługi od razu ,,zabrał” auto z placu, a my mogliśmy wybrać inne auto. A autko oddawaliśmy w innym mieście (LA) również nie mieliśmy żadnych problemów czy nieprzyjemności – pan z obsługi sprawdził auto, poziom paliwa i spytał jak nam się jezdziło i dostaliśmy kwitek i mogliśmy jechać transferem na LAX.

 77. Mam pytanie o porównanie ofert wypożyczalni. Planuje wypożyczyć za pośrednictwem rentalcars samochód w sierpniu 2020 w San Fransisco i po opiniach chciałem skorzystać z firmy Alamo jednak to co mnie interesuje jest tam droższe o 700 zł niż oferta firmy Budget. Daj znać jakie masz doświadczenia z firmą Budget, czy ewentualnie lepiej dopłacić i skorzystać z firmy Alamo. Jeszcze pytanie kiedy wcześniej decydować się już na rezerwację na sierpień 2020, czy może jeszcze poczekać? Dzięki za “kopalnię wiedzy” na Twojej stronie.

 78. Cześć Paweł ! Świetny blog, gratulacje! 🙂 Skarbnica wiedzy. Akurat planuję podróż SF-LA-LV-SF.
  Planuję wraz z kolegami wynająć przez RentalCars w Alamo – Dogde Grand Caravan ze względu że będzie nas czworo.
  Jak wiesz wynajmując w RentalCars z automatu będziemy mieć CDW, SLI, TPL, TP.
  Na miejscu w ALAMO możemy dokupić (będą nas na pewno naciągać) dodatkowe ubezpieczenia – co polecasz dokupić, by spać spokojnie np w przypadku stłuczenia szyby bądź złapania gumy na death valley ?
  Będę wdzięczy za odpowiedź.

 79. Cześć Paweł!
  Twoja interameryka to kopalnia wiedzy i szanuję to, że chcesz się tym dzielić!
  Jak to jest z GPS? Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach zamiast “starego radyjka z pokrętłami” są duże ekrany dotykowe często z GPS w standardzie to czy przy wynajęciu SUVa możemy liczyć że będzie GPS w standardzie bez konieczności dokupowania go jako dodatkowej opcji?
  I drugie pytanie … Jedziemy tylko we dwoje. Jakie masz doświadczenie z wynajęciem “małych” aut? Posiadając doświadczenie w Europie często są to słabe nisko litrażowe silniki. A jak to jest w USA? Ponieważ nie potrzebujemy miejsca w aucie ale chcę abyśmy komfortowo (ogólnie mówiąc) podróżowali biorąc pod uwagę, że planujemy zrobić ok 4 tys. km
  Pozdrawiam

  • Witaj Milo. Jeśli chodzi o GPS to zdecydowanie tak. Już praktycznie każdy samochód z klasy SUV ma wbudowaną nawigację w standardzie. Pamiętaj również, że będąc na placu gdzie są zaparkowane samochody z wypożyczalni będziesz mógł wybrać sobie dowolny model z danej klasy. Możesz wsiąść do autka, sprawdzić sobie wszystko co chcesz i wybrać właśnie taki z nawigacją GPS wbudowaną “w radio”.
   Ja zawsze polecam na podróż typu RoadTrip najtańszego SUV – będzie to prawdopodobnie Toyota RAV4. Samochód mało pali, jest bezpieczny, ma wysokie zawieszenie. Na pewno na trasie będzie nie raz okazja aby zjechać gdzieś na boczną drogę…mając SUV jesteście w stanie dotrzeć praktycznie wszędzie. Mając zwykły samochód osobowy wkurzycie się, jak będzie okazja zobaczyć piękny punkt widokowy do którego trzeba będzie dojechać drogą szutrową lub piaszczystą która dla osobówki będzie raczej nie do pokonania.
   Gorąco polecam SUV nie będziecie żałować!

   • Wielkie dzięki za odpowiedź. Bardzo mi pomogła.
    Auto już klepnięte … choć korzystając z Twoich wskazówek, będę i tak na bieżąco śledził ceny bo jak wspomniałeś w którymś z materiałów zawsze można rezerwację odwołać i zrobić kolejną 😉

 80. Cześć , czy ceny wynajmu aut różni się zależnie od miejsca zwrotu? Czy bardziej sie opłaca brać i oddawać na lotnikach czy gdzieś w centrum miasta? Wypożyczam w Buffalo lub okolica Niagara Falls a oddaje w NYC. Czy zwrot auta po której godzinie podoni cenę? – w sensie czy jeśli zwrócę o 18 albo o 22 to będzie inna cena ? Dzięki z góry za pomoc. Mega przydatny artykuł odnośnie wypożyczeń.

  • Większość wypożyczalni nalicza opłaty za zwrot samochodu w innej lokalizacji. Ceny wahają się od $30 nawet do $500 jeśli oddajesz samochód w innym ze stanów. Pomimo, że ceny na lotniskach uwzględniają dodatkowe opłaty to moim zdaniem wciąż się opłaca tam wynajmować.
   Podjeżdżasz, oddajesz auto, wsiadasz do bezpłatnej komunikacji i jesteś za chwilę na lotnisku. Oddając gdzieś w mieście trzeba zamawiać taksówkę lub Ubera a to dodatkowy koszt + dodatkowy czas jaki trzeba doliczyć aby dotrzeć do lotnika.
   Najbardziej opłaca się wynająć samochód w systemie 24h. Czyli wynajmując o 18:00 oddajesz o 18:00. Zauważyłem, że wypożyczanie naliczają opłaty za każdą dodatkową godzinę ponad “system 24h”. Nie jest to wiele…około $4-6 ale zawsze to jakieś koszty.

 81. Cześć. Zgadzam się z poprzednikami, że Interameryka to kopalnia wiedzy. Planując podróż do USA często korzystam właśnie z Interameryka. Dziękuję.
  Naszą podróż planujemy na przełomie lipiec/sierpień 2021. Porównując ceny ofert na rentalscar. com zauważyłam dużą różnicę w cenie między limuzynami typu Nissan altima a samochodami typu SUV, np. Toyota Rav. Ta druga opcja wychodzi ok. 6300zl za 18 dni bez dodatkowego ubezpieczenia, z uwzględnieniem jednego z kierowców w wieku 22 lat czyli z ofertą young, przy czym pierwsza oferta to 4500zl. Dodam, że na naszej trasie będziemy podróżować drogami szutrowymi do Bodie i Shash Eco retweet – nocleg u Indian w okolicy Page.
  Czy w naszym przypadku warto wybrać pierwszą czy drugą ofertę?

  • Jeśli planujecie drogi szutrowe zdecydowanie proszę wynająć SUV. Jak zaczynałem podróżować po USA wybierałem oczywiście zawsze najtańszą opcję wynajęcia samochodu. Co prawda wiele dróg szutrowych było w miarę dobrze utrzymanych więc nie miałem problemu aby zjechać z asfaltu i zapuścić się nieco głębiej.
   Największym jednak rozczarowaniem była jednak “niemoc” wjechania jeszcze dalej. Miejscowi polecali mi różne fajne trasy ale zawsze był jeden wymóg. Musiałem mieć co najmniej SUV. Tak więc…aby cieszyć się w pełni możliwościami eksploracji….warto wydać nieco więcej. Chyba, że jeszcze wrócicie w te tereny.

 82. Moje uznanie – mnóstwo użytecznych informacji! To musiało wymagać naprawdę sporo pracy!
  Mam problem z cenami wynajmu, a mówiąc wprost to jestem w szoku. Chcemy zrobić od połowy sierpnia 4-tygodniowy objazd po parkach narodowych środkowego zachodu (Wyoming, Utah i Colorado) a podróż zaczynamy i kończymy w Denver. Wszedłem na polecaną stronę http://www.rentalcars.com/pl i najniższa cena za SUVa Toyotę RAV wyszła US$4,257.80 czyli ponad 150$ za dzień!!! Potem wszedłem na stronę http://www.travelocity.com i tam za ten sam model i ten sam okres wypożyczenia podają razem z podatkami i Collision Damage Plan cenę $1,870.88, czyli niecałe 67$ za dzień. O co tu chodzi? Skąd takie różnice? Czy w tej drugiej wycenie czegoś brakuje? Czy to Collision Damage Plan to jest to podstawowe ubezpieczenie o którym piszesz (CDW/LDW)?

  • Na dzień dzisiejszy ceny wynajęcia samochodów to loteria (zmieniają się praktycznie z dnia na dzień). Jeśli tylko znajdziesz dobrą cenę to sugeruję od razu robić rezerwację. TAK, Collision Damage Plan jest tym samym co Collision Damage Waiver tylko się po prostu inaczej nazywa. Średnia cena takiego ubezpieczenia powinna się wahać od 12-14$ dziennie. Ważne jednak jest to na jaką kwotę jest pokrycie w CDW. Bezpiecznie to około 30-35 tys $. Sprawdź koniecznie w umowie jaka to kwota i jeśli jest ok proszę śmiało wynajmować gdzie taniej.

 83. cześć zgadzam się z informacjami powyżej …obecnie po długich poszukiwaniach udało mi się wynająć mustanga na wakacji (przełom lipca i sierpnia) w wersji one way czyli odbieram w Miami zwracam w los Angeles, cena w rentaacar w Hertz z dodatkowym ubezpieczeniem 6700 zł na 19 dni i to jedna z najlepszych ofert którą znalazłem… W przypadku one way rzeczywiści stawki są duuużo wyższe

 84. Jestem w absolutnym szoku aktualnymi (kwiecień 2022) cenami za wynajem samochodów w USA. Planuję wakacje latem i oferty z http://www.rentalcars.com/pl mocno mnie zaskoczyły. W czerwcu 2018 roku za 14-dniowy wynajem przez rentalcars.com 7-osobowego minivana z lotniska w Los Angeles i z powrotem zapłaciłem 570 USD. W tym roku takie samo auto w takim samym terminie kosztuje 3.672 USD, czyli 6 razy więcej!!! Co się wydarzyło przez te 4 lata, ludzie naprawdę płacą po 1.850 USD za tygodniowy wynajem?

 85. Cześć,

  Dziękuję za artykuł – jest bardzo pomocny. Chyba najtrudniejszą częścią w rezerwacji samochodu są ubezpieczenia.

  Wynająłem samochód z rentalcars (z Twojego linka) i to co widzę, co jest wliczone w cenę najmu (Rentalcars -> Thrifty) to:
  *Ubezpieczenie AC (ang. CDW)
  *Ubezpieczenie OC (ang. TPL)
  *Ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP)
  *Dodatkowe ubezpieczenia SLI od odpowiedzialności
  *Ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą
  *Opłata Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  *Podatki Lokalne
  *Opłata za lokalizację premium
  *Cena wynajmu obejmuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych kilometrów.
  *Zmiana długości okresu wypożyczenia wpływa na liczbę kilometrów, które można przejechać bezpłatnie. Może mieć również wpływ na kwotę, którą trzeba będzie zapłacić za każdy dodatkowy kilometr.

  Potwierdziłem informację na infolinii rentalcars i Pan z którym miałem okazję rozmawiać, powiedział, że ubezpieczenie (standardowe, otrzymywane z automatu przy wynajmie samochodu) nie obejmuje LDW.
  Czy mógłbyś proszę doradzić? Jest to inna informacja, niż ta powyżej.
  Co do dodatkowego ubezpieczenia, które można wykupić przez strone rentalcars (od rentalcover) – rozumiem, że jest to ubezpieczenie w rodzaju Road Assist, niemniej jest ono tylko na 10200 PLN, chyba trochę mało?
  Z góry dziękuję za radę.
  Pozdrawiam,

  • Ubezpieczenie RentalCover to ubezpieczenie zawierajace CDW (Collision Damage Waiver) plus SLI (Supplemental Liability Insurance) to ubezpieczenie od “odpowiedzialności cywilnej” Z tego co wiem RentalCover nie ma ubezpieczeń typu Road Assist.
   Nie bardzo rozumiem o co chodzi w pytaniu z LDW. Proszę odezwać się na interameryka@gmail.com – nie chcę tutaj zgadywać i rozpisywać się nad różnymi opcjami.

 86. Hej,

  Super strona! Wielkie dzięki za pracę jaką wykonujesz! Dzięki Tobie zarezerwowanie samochodu nie było takie trudne;)
  Zarezerwowałem SUVa (Toyota RAV 4) w okresie 16.02 – 25.02. Miami, Floryda. Jednak nie przez CARRENTAL tylko BOOKING (CR należy do BOOKING). Miałem niższe ceny niż CARENTAL z polskiej strony. Z dodatkowym ubezpieczeniem RENTALCOVER kupowanym też przez BOOKING przy rezerwowaniu samochodu. Wypożyczalnia DOLLAR.
  Pisałeś, że depozyt jaki zablokują na karcie kredytowej to około 300$. Natomiast mam informację, że zablokują mi dokładnie 641$. Czy to nie za dużo? Czy to normalna cena? Dokładnie taki jest komunikat:
  Przy odbiorze samochodu, Dollar pobierze z karty kredytowej głównego kierowcy kaucję w wysokości US$ 640.95. RentalCover.com wypłaci środki w przypadku obciążenia przez Dollar za dowolną pozycję objętą Pełne Ubezpieczenie.

  Pozdrawiam,
  Arek

  • Czy płacisz kartą debetową czy kredytową. Za kartę debetową pobierają wyższy depozyt (około $500). Nie spotkałem się nigdy z taką wysokoą kwotą jak 641$. Trochę to dziwne.

   • Karta debetowa. Ale czy to znaczenie w momencie płatności jeszcze w Polsce? Kartę kredytową chciałem dać dopiero w USA przy odbiorze samochodu (ale najpierw chciałem spróbować z debetową, w komentarzach wielu ludzi napisało, że debetowa była wystarczająca). Podesłałem jeszcze wiadomość na maila. Będę wdzięczny za odpowiedz:)

 87. Paweł, dobrze opisane oraz dodatkowo filmiki robią robotę.
  Mam pytanie o economycarrentals.com bo nie znalazłem abyś o nich pisał. Wychodzi taniej niż np. rentalcars, a do tego wg opisu wygląda jakby ubezpieczenie już było FULL:

  Odpowiedzialność cywilna ZERO Deductible (chroni Cię przed uszkodzeniem wypożyczonego samochodu)
  Ochrona odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczenie odpowiedzialności za szkody lub obrażenia osób trzecich poza samochodem) 1 mln USD
  Ubezpieczenie od kradzieży (chroni przed kradzieżą wypożyczonego samochodu)
  Dzięki temu pakietowi jesteś W PEŁNI OBJĘTY, a Twoja odpowiedzialność w przypadku uszkodzenia lub kradzieży jest ZEROWA!

  Czy nie widzę jakiegoś haczyka?

  • Proszę o przesłanie zdjęcia z ofertą na interameryka@gmail.com Zauważ że często economycarrentals nie podaje z jakiej wypożyczalni będzie samochód. Zazwyczaj wyświetlają tylko auta z Hertz (czyli tylko jakieś 15-20%) ofert. Pozostałe (przynajmniej ja tak to widzę z USA) nie ma podanych z jakiej firmy odbierasz autko, a to jest ważne. Nie chcesz wynająć samochodu z firmy która nie ma podpisanych umów serwisowych tylko w kilku największych miastach.

 88. Mam pytanie o wypożyczalnię Dollar na lotnisku w LA. W google ma bardzo słabe, wręcz tragiczne opinie 1,5. Większość osób pisze żeby omijać szerokim łukiem. Inne wypożyczalnie lepiej prezentują się w opiniach google. Ja wynająłem już na lipiec auto przez renatlcars / dollar i zastanawiam się teraz czy warto się tymi opiniami przejmować…?

   • Dzięki Pawle, zostawię już bez zmian, nie będę kombinował, zwłaszcza że cena była naprawdę atrakcyjna.
    Powiedz tylko proszę jeśli rezerwując przez Renalcars kupiłem dodatkową ochronę od RentalCover to już mogę śmiało odmawiać wszelkich dodatkowych propozycji od Agenta na miejscu? Czy jest coś na co powinienem się zgodzić?
    I czy z Twojego doświadczenia w środku sezonu na lotnisku w LA faktycznie są największe kolejki przy Dollar? Czy przy innych wypożyczalniach wygląda to podobnie?

    • Mając Rental Cover nie musisz nic dodatkowego dokupywać. Uważaj na “dodatki” typu Roadside Assitance, Premium Assistance czy Fuel Options. To najczęściej wciskają. Dollar czy inna wypożyczalnia …wszędzie są kolejki, nie ma reguły. To jedno z największych lotnisk w USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Umyj samochód przed zwrotem do wypożyczalni.

Naprawdę opłaca się umyć samochód przed oddaniem go do wypożyczalni. Wydając niespełna 15$ i poświęcając 20 minut na umyciei...

Ubezpieczenia samochodu w USA. Nie przepłacaj !

Ubezpieczenie samochodu w USA to dodatkowy wydatek kilkuset dolarów. Jest to niemała kwota, nierzadko porównywalna z podstawową ceną...

Jak wynająć samochód w Los Angeles

Wynajem samochodu w Los Angeles tak na prawdę nie jest skomplikowaną procedurą. Należy posiadać tylko podstawową wiedzę na...

Pomoc Drogowa “Roadside Assistance” w Stanach

Ubezpieczenie Roadside Assistance  powinna zawierać każda polisa, którą wykupujecie aby poruszać się po USA własnym samochodem. Jeśli w...