Devils Garden (Czarci Orgród)

Devils Garden nie jest zwykłym miejscem noclegowym wydzielonym w niezwykłym Parku Narodowym Arches National Park w którym można się zatrzymać.

Gdy zdecydujecie się na rozbicie namiotu w tym miejscu, bądźcie przygotowani na niezwykłą przygodę.

Zawsze uważałem iż największa frajdą w czasie samotnych wypraw jest nocleg pod namiotem. Niezapomniane wrażenia, zapierające dech w piersiach widoki, obcowanie z naturą – to jedyny sposób aby tego doświadczyć. Wyobraźcie sobie że zasypiacie i budzicie się w samym sercu Parku Narodowego.

Dookoła czerwone skały płonące w promieniach zachodzącego słońca, magiczne krajobrazy utworzone przez formacje skalne przypominają baśniowe krajobrazy wyjęte jakby wprost z opowieści Tolkiena.  Taki właśnie jest „Devil’s Garden”
Kempingi w USAGdy zapadnie noc rozciągnie nad Waszymi głowami nieboskłon usiany milionami gwiazd w które można wpatrywać się godzinami. Miłośnicy fotografii wiedzą iż najlepsze, najbardziej „miękkie” światło do robienia zdjęć jest w czasie wschodu i zachodu słońca.

Devils Garden zaskoczył mnie jednak przebogata paletą kolorów i przepiękną grą świateł.
To idealne miejsce dla miłośników fotografii (jak z resztą cały Arches National Park), z jednym wyjątkiem; aby zrobić piękne zdjęcie nie trzeba zrywać się przed wschodem słońca z łóżka hotelowego …wystarczy wyjść z namiotu.
Pole Namiotowe w USA
Kilka pomocnych informacji:

  • Devils Garden znajduje się osiemnaście mil od wjazdu na teren Arches National Park.
  • Kemping jak i pole namiotowe czynne jest przez cały rok.
  • Na terenie kempingu dostępne są stoliki piknikowe, grille, bieżąca woda oraz toalety.
  • Niestety nie ma pryszniców.
  • Jeżeli będziecie podróżować z przyczepą kempingową lub tzw. RV możecie wjechać na teren Kempingu tylko jeśli długość samochodu nie przekroczy 30 stóp.

Uwaga: w czasie popularnych miesięcy turystyczno-wakacyjnych warto zrobić wcześniejszą rezerwacje. Szczegóły na stronie internetowej www.recreation.gov. Można również dzwonić pod nr. telefonu (877) 444-6777, (877) 833-6777 (TDD), or (518) 885-3639.
Kemping posiada 52 wydzielone miejsca (mieszczące do 10 osób). Opłata za nocleg wynosi $20

Video – Podstawowe informacje na temat kempingów w USA.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię