Kemping w Devils Garden (Arches)

Zobacz moje przewodniki po USA: sklep.interameryka.com

Devils Garden nie jest zwykłym miejscem noclegowym wydzielonym w niezwykłym Parku Narodowym Arches National Park w którym można się zatrzymać.

Gdy zdecydujecie się na rozbicie namiotu w tym miejscu, bądźcie przygotowani na niezwykłą przygodę.

Zawsze uważałem iż największa frajdą w czasie samotnych wypraw jest nocleg pod namiotem. Niezapomniane wrażenia, zapierające dech w piersiach widoki, obcowanie z naturą – to jedyny sposób aby tego doświadczyć. Wyobraźcie sobie że zasypiacie i budzicie się w samym sercu Parku Narodowego.

Dookoła czerwone skały płonące w promieniach zachodzącego słońca, magiczne krajobrazy utworzone przez formacje skalne przypominają baśniowe krajobrazy wyjęte jakby wprost z opowieści Tolkiena.  Taki właśnie jest “Devil’s Garden”.

Kempingi w USAGdy zapadnie noc rozciągnie nad Waszymi głowami nieboskłon usiany milionami gwiazd w które można wpatrywać się godzinami. Miłośnicy fotografii wiedzą iż najlepsze, najbardziej “miękkie” światło do robienia zdjęć jest w czasie wschodu i zachodu słońca.

Pole Namiotowe w USA
Formacje tuż przy polu namiotowym Devil’s Garden

Devils Garden zaskoczył mnie jednak przebogata paletą kolorów i przepiękną grą świateł. To idealne miejsce dla miłośników fotografii (jak z resztą cały Arches National Park), z jednym wyjątkiem; aby zrobić piękne zdjęcie nie trzeba zrywać się przed wschodem słońca z łóżka hotelowego …wystarczy wyjść z namiotu.

Kilka pomocnych informacji:

  • Devils Garden znajduje się osiemnaście mil od wjazdu na teren Arches National Park.
  • Kemping jak i pole namiotowe czynne jest przez cały rok.
  • Na terenie kempingu dostępne są stoliki piknikowe, grille, bieżąca woda oraz toalety.
  • Niestety nie ma pryszniców.
  • Jeżeli będziecie podróżować z przyczepą kempingową lub tzw. RV możecie wjechać na teren Kempingu tylko jeśli długość samochodu nie przekroczy 30 stóp.

Kemping w Devils Garden posiada 52 wydzielone miejsca (mieszczące do 10 osób).

UWAGA: Od 3 kwietnia 2022 Arches National Park wprowadza limity osób, które mogą odwiedzać park. Wejściówki będą obowiązywały na wjazd pomiędzy 6:00-17:00.
Rezerwację należy zrobić 3 miesiące przed planowaną datą zwiedzania na stronie recreation.gov pod hasłem Arches National Park Timed Entry Ticket

Wideo – jak działa system rezerwacji wstępu do Arches

Wideo – Podstawowe informacje na temat kempingów w USA.

ARCHES NATIONAL PARK – co warto wiedzieć

 

© interameryka.com - przewodnik po USA 
Przewodnik-po-USA - ebook
podróż do USA - konsultacja

 

Interamerykahttps://www.interameryka.com
Przewodnik po USA: Paweł Paluch (Interameryka). Już ponad 20 lat mieszkam w USA, moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie Ameryki. Jeśli wybierasz się zwiedzić USA chętnie pomogę Ci zaplanować podróż po USA.
4 komentarze
  1. Czy w takich miejscach jak Devils Garden dopuszczalne jest “dzikie” nocowanie pod gołym niebem (bez namiotów)?
    Czy – w przypadku noclegu na campingach – oferują one możność wynajęcia namiotu? (nie chciałbym go wozić z Polski)

    • Okienko rezerwacjo otwiera się na 3 miesiące przed “terminem”. Czy później będzie faktycznie za późno? Tego nie wie nikt. Ale jak dzwoniłem do Araches to zostałem poinformowany że w pierwszych dwóch godzinach po otwarciu rezerwacji online zarezerwowanych zostaje już ponad 50% miejsc.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię

Interameryka Mam na imię Paweł, mieszkam w USA od 2002 roku i spełniam marzenia osób, które chcą wyruszyć w podróż po Stanach Zjednoczonych.
Polecam moje EBOOKI-PRZEWODNIKI
, a jeśli potrzebujesz dokładnego planu skorzystaj z mojej pomocy przy PLANOWANU PODRÓŻY PO USA.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o mnie:
ZAPRASZAM!

Przewodnik po USA

Przeczytaj

JESZCZE WIĘCEJ DO CZYTANIA

Zion National Park – praktyczny poradnik (2024)

Zion National Park (Park Narodowy Zion) znajduje się w ścisłej czołówce moich najpiękniejszych Parków Narodowych w USA. Od...

Arches National Park (Park Łuków Skalych) 2024

Co warto zobaczyć w Parku Narodowym Arches i jak praktycznie zaplanować zwiedzanie tego przepięknego miejsca w 2024. To...

Szlak Queen’s Garden w Bryce Canyon (Utah)

Formacje Hoodoos, klify, iglice, łuki, tunele, wąwozy i niewielkie kaniony. Te wszystkie atrakcje to tylko część przepięknego i...

Trasy widokowe w USA: Moki Dugway

Moki Dugway uznana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych tras widokowych w Stanach Zjednoczonych. Żwirowa, pokryta czerwonym pyłem...