Najpiękniejsze miejsca w USA

Warto-Zobaczyc-w-USA

Dla osób, które planują w najbliższej przyszłości wyjazd do USA postanowiłem sporządzić listę miejsc, które warto zobaczyć będąc w Stanach Zjednoczonych.

Poniższe zestawienie najpiękniejszych miejsc w USA jest nietypowe i znacznie odbiega od typowych “must see in the USA” które zapewne znajdziecie w wielu magazynach podróżniczych.

To moja osobista lista, więc  nie znajdziecie w opisie poniżej tych najbardziej znanych miejsc w Stanach Zjednoczonych takich jak Kanion Kolorado, Dolina Monumentów, Park Yellowstone, Sequoia, itp.
Zachęcam wszystkich (tych mniej i bardziej ambitnych) podróżników do zejścia z utartych szlaków i zagłębienia się w przepiękną przyrodę tych mniej (lub bardziej) znanych rejonów Stanów Zjednoczonych

Oto lista najpiękniejszych miejsc w USA

Najpiękniejszy Park Narodowy w USA
Glacier National Park
Lokalizacja: Montana

Park-Narodowy-Glacier
Fot: PnoyHiker/Flickr

Glacier National Park, to przede wszystkim widoki, widoki, widoki. Tutaj zdjęcia robią się same, a każde z nich wygląda jak pocztówka za sto milionów! Miejsce, które śmiało może konkurować z takimi potęgami jak Kanion Kolorado czy Park Yosemite. Tutaj poczujecie potęgę przyrody, zetkniecie się z lodowcami i gwarantuję, że będziecie praktycznie sami na szlakach. To jeden z najmniej zatłoczonych Parków Narodowych w USA.

Najpiękniejsze Góry w USA
Grand Teton
Lokalizacja: Wyoming

Park Narodowy: Grand Teton
Fot: Gord McKenna/Flickr

Najmłodsze a zarazem najpiękniejsze łańcuchy górskie w Stanach Zjednoczonych. Widoki na skąpane w zachodzącym słońcu szczyty Grand Teton pojawiają się bardzo często na okładkach magazynów podróżniczych. Grand Teton to również przepiękny Park Narodowy

Najpiękniejszy wodospad w USA
Multnomah Falls
Lokalizacja: Oregon

Wodospad-Oregon
Fot: Lue Huang/Flickr

Najwyższy (sięgający 165m) wodospad w stanie Oregon jest również najpiękniejszym wodospadem w USA. Malownicza sceneria wśród której możecie oglądać ten namalowany przez przyrodę ruchomy obraz bije na głowę słynne wodospady Niagara.

Najpiękniejsze jezioro w USA
Lake Tahoe
Lokalizacja: Nevada/California

Jezioro Tahoe: USA
Fot: David Shield/Flick

Lake Tahoe to perełka ukryta pośród ośnieżonych szczytów gór Sierra Nevada. Przepiękne kolory, krystalicznie czysta woda (o widoczności sięgające do 21m) oraz wspaniałe kurorty narciarskie i szlaki hikingowe sprawiają, że Lake Tahoe bezsprzecznie jest najpiękniejszym jeziorem w Stanach Zjednoczonych

Najpiękniejsze wybrzeże w USA
Florida Keys
Lokalizacja: Floryda

Wybrzeze-Floryda
Fot M.Owens/Flickr

Stan Floryda to ponad tysiąc mil przepięknego, pełnego egzotyki wybrzeża. Nic jednak nie może się równać z błękitna wodą, śnieżnobiałym piaskiem i dziesiątkami małych tropikalnych wysepek rozrzuconych niczym perełki wzdłuż słynnych Florida Keys.
To wszystko możecie podziwiać podróżując słynnymi mostami łączącymi wysepki “Keys” (łącznie ze słynnym Key West) z Półwyspem Florydzkim.

Najpiękniejsza rzeka w USA
Colorado River
Lokalizacja: Arizona/Utah

Rzeka-Colorado
Fot: R. Hyndman/Flickr

Gdy rzeka Colorado opuszcza miejsce swych narodzin (Góry Skaliste – Rocky Mountains) na swej drodze do Meksyku przepływa między innymi przez czerwone stany Utah i Arizona. To tutaj pokazuje całe swoje piękno tworząc miedzy innymi takie perełki jak Kanion Kolorado, Horseshoe Bend oraz jezioro Powell i Mead (ze słynną zaporą Hoovera).

Najpiękniejsza formacja skalna w USA
The Wave
Lokalizacja: Arizona/Utah

The-Wave-Arizona
Fot: frip0895/Flickr

Widoki jakie napotkacie w tym miejscu są praktycznie nierealne. Ciężko uwierzyć, iż natura jest w stanie stworzyć tak nierealne kształty i kolory jakie znajdują się w tym unikalnym na skalę światową miejscu. The Wave, jest na szczęście dobrze chroniona przed tłumami turystów świata. Tylko 20 osób dziennie może odwiedzić to miejsce. Aby wejść na teren Paria Canyon-Vermilion Cliffs wymagane jest specjalne zezwolenie.

Najpiękniejsze gorące źródło w USA
Grand Prismatic Spring
Lokalizacja: Wyoming

Gorace-Zrodla-Yellowstone
Fot: LakshmyN/Fickr

Gorące źródła to wizytówka Parku Yellowstone. Wśród kilkuset mniejszych lub większych gejzerów (oficjalnie w parku jest ich około 500) znajduje się jedna perełka. Grand Prismatic Spring. To trzecie co do wielkości gorące źródło na ziemi chyba najbardziej kolorowa formacja na całym świecie! Aż trudno uwierzyć, że te przepiękne kolory są w 100% naturalne i pochodzą od …bakterii.

Najpiękniejsza trasa widokowa w USA
California State Route 1
Lokalizacja: Kalifornia

Autostrada-1-Kalifornia

Serpentyny słynnej kalifornijskiej “jedynki” przepięknie wiją się wtapiając w skaliste wybrzeże Oceanu Spokojnego. Nikt z przyjeżdżających do USA osób nie ma wątpliwości, że “Highway 1” zajmuje pierwsze miejsce pośród wszystkich tras widokowych w Stanach Zjednoczonych. Aby pokonać jedynkę. Trzeba przejechać ponad 655mil począwszy od Dana Point w południowej części Kalifornii aż do miejscowości Leggett położonej pośród gigantycznych Redwoods. Najpiękniejsza odcinek całej trasy znajduje się jednak w rejonie Big Sur.

Pawel P. © 2016 interameryka.com -internetowy przewodnik po USA.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione

SHARE

6 komentarze

  1. Super artykuł. Większość “must see” już widziałem a szukam teraz tych mniej znanych atrakcji. W tym roku głównym punktem będzie Yellowstone, zaczynam trip z LA, później San Diego, El centro a później na północ. W zasadzie od SaltonSea aż do Kingmann (gdzie chcę się dostać na cmentarz samolotów), mam dziurę w zwiedzaniu. Lake Havasu City i okolice widziałem w ubiegłym roku. Może znasz jakiś ciekawy przystanek na tej trasie?

  2. Jest sporo miejsc do zobaczenia na tej trasie… Old Tuscon Studios, Kitt Peak Observatory, Tombstone, Biosphere 2, Saguano NP ….to tylko mała część w okolicach Tucson

  3. Hej mieszkamy w NJ planujemy jechać samochodem na zachodnie wybrzeże. Czy możesz doradzić gdzie zatrzymać się po. Drodze. Myślimy. Denver, Grand Canyon, Las Vegas, Kalifornia. Już poczytaliśmy sporo na twojej stronie o podróżach. Jedziemy z 6 latkiem i 9 miesięcznym dzieckiem. Any good suggestions?

  4. Hej czy możesz doradzić gdzie warto wybrać sie w październiku? Aby moc mieć trochę słońca i atrakcji

  5. Październik to dobry miesiąc na południowe stany. Arizona, Texas, Nevada, Kalifornia (południowa część), Utah (tu może być troszkę chłodniej).
    Atrakcje zapewnione.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
Podaj imię